Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Pajzsmirígy alulműködésem...

Pajzsmirígy alulműködésem van, most kezdtem el a Letrox 50-et. Ez segíthet elmulasztani a baznázós pecsételős vérzést?

Figyelt kérdés
PCO-m van és Pm alulműködésem is. Legutóbb február 11-én jött meg, normélis hosszú vérzés volt. Voltunk együtt párommal védekezés nélkül, amikor késett csináltam tesztet, negatív lett, de annyira nem lepődtem meg, mert van, amikor nekem 45 napra jön meg. Már egyre ritkábban van ilyen, de néha még előfordul. Mensesek közti pecsételők is elég rég nem voltak már. Viszont április 6-tól tegnapig volt. Naponta egy fél betétnyi sem volt, leginkább csak törléseknél. A kérdésem az lenne, hogy szerintetek lehetek terhes? Vagy a PM gyógyszertől múlt el a barnázás, mivel most kezdtem el szedni pár napja? Nem tudom menjek-e megint orvoshoz, az endokrinológus 3 hónapra előre ad csak időpontot, a nőgyógyász nem tudom tudna-e csinálni valamit! Szerintetek? Bármi ötlet jól jön!

2013. ápr. 13. 10:55
 1/6 anonim ***** válasza:

A pecsételés inkább porgeszteron hiányra utal... nekem csak két vetélés után derült ki hogy autoimmun pajzsmirigy alul működésem van, én is 50-est kaptam rá, de mikor harmadjára is terhes lettem, progeszteron pótlásra is szükség volt, mert nagyon alacsony volt terhesen is..

Előtte én is sokat pecsételtem mensi előtt, sőt még olyan is volt, hogy utána is.. pecsételésekkel együtt a leghosszabb ciklusom 15 napos volt!


Ettől függetlenül lehet, hogy a Letrox is segít, nem tudom, mert én már terhesen kezdtem el szedni...

2013. ápr. 13. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
81%
Szerintem sincs koze egymashoz, vsz peogeszteron problema lehet. Nodokinak erdemes mondani, hogy sokszor barnazol, ez szerintem meg az a terulet amihez ert es kezelnie is kellene (pm-hez fogalmuk sincsen). Sztem nodokival meglesz a megoldad. Ha megsem, akkor bizony magan-endodokihoz kellene menni, ott biztosan van elobb idopont. Sok sikert!
2013. ápr. 13. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Mivel PCO-d van (És IR?) endokrinológushoz menj. A nőgyógyászok nem értenek ehhez, nem érdemes kísérletezni. (tapasztalat) Ha budapesti vagy a Mensmentis-t ajánlom, profik. (Én is hozzájuk járok, bár 240 km-re vannak tőlem,megéri.)
2013. ápr. 13. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, akkor vsz. jövőhéten meglátogatoma nődokit, mert nagyon zavar a barnázás. Ma sem múlt el, pedig reggel azt hittem. Hátha tud segíteni valamit, ha nem akkor marad az endokrinológus.
2013. ápr. 13. 15:23
 5/6 anonim ***** válasza:

Én is a Mens mentisnél kezdtem, de én Debrecenbe. Sajnos már megszűnt a kihelyezett részleg, de a doki még mindig ott van! :D ÉS nekem is Pco-s, meg pajzsmirigy alul működés.

Nekem nem volt barnázás, csak nagyon gyenge vérzésem van az első és az utolsó két-három napon. Nekem nem szűntette meg, de rövidebb lett a ciklusom, átlag 5-6 nap ezzel az alig vérzéssel együtt. Kb 3 nap van normális. :)

Ha az endokrinológusod ennyire elfoglalt, keress egy másikat, vagy kérj tőle hamarabb időpontokat, mert így sosem az aktuális állapotot fogjátok kielemezni. Egy héten belül kéne elvileg, az lenne az ideális, bár tudom, hogy ilyen nincs, vagy nagyon ritka. Általában magánrendeléseknél előfordul.

2013. ápr. 13. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Tya79 válasza:
"A progeszteron szerepét – a menstruációs ciklus hossza miatt – érdemes külön is kiemelni. Előfordulhat ugyanis, hogy a ciklus második, 13-17 napos fázisa túlságosan lerövidül, aminek hátterében az alacsony progeszteronszint állhat. Ha ez a fázis ennél jelentősen rövidebb, akkor a megtermékenyített petesejt nem tud beágyazódni a méhnyálkahártyába. Az alacsony progeszteronszint hátterében is állhat a pajzsmirigy alulműködése." Tehát igen segíthet elmulasztani, ha ez okozza.
2014. aug. 19. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!