Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Aki fogamzásgátló mellett...

Aki fogamzásgátló mellett lett terhes, annak a ciklus közepén volt a peteérése?

Figyelt kérdés

Fogamzásgátlót szedek, de annyi helyen olvasom, hogy helyes fogyasztás mellett is terhesek lettek. Ez annyira nyugtalanít. Együttlétkor már nem is merem, hogy a férjem belém élvezzen, kivéve csak ciklus vége felé, de már attól is tartok, hogy akkor is lehet peteérésem.

Persze, az olyan válaszoknak jobban örülnék, hogy 'nem lettem terhes fogamzásgátló mellett', de mégis kíváncsi vagyok, hogy aki szedte, és terhes lett, a ciklusa melyik időszakában történt.

Köszi a válászokat.



2013. ápr. 13. 14:21
 1/3 anonim ***** válasza:

ja én is gyógyszer mellet lettem terhes

de h pontosan mikor ??? azt nem tudom mivel átlag 1-2-3 naponta van szex

mondjuk nem tartottuk meg nem lett volna mire, miből nevelni még sulisak vagyunk mind a ketten


azóta holland módszer bogyó mellet gumi is :-)

2013. ápr. 13. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Ennyire hatástalanok a fogamzásgátlók? :/

Megtudhatom, hogy melyik tabit szedted?

2013. ápr. 13. 14:34
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Az azért erős túlzás, hogy hatástalanok a fogamzásgátlók. Az összes módszer közül ennek a legjobb a Pearl-indexe, vagyis az a mutató, ami azt jelzi, hogy szabályos alkalmazás mellett, milyen arányú a nem kívánt terhességek száma. Ez a hormonális fogamzásgátlóknál 0,1-0,3% évente. Vagyis 1000 nőből ennyi állítja magáról, hogy nem felejtette el bevenni a tabit, nem hányt, nem volt hasmenése, nem szedett olyan gyógyszert ami csökkenti a fogigátló hatását, nincs semmiféle emésztési, vagy felszívódási rendellenessége... és meg sem fordult a fejében, hogy a partner tudta nélkül abbahagyja a gyógyszer szedését. Ezeket utólag képtelenség bizonyítani, vannak akik nem is emlékeznek rá, vagy másképp akarnak emlékezni, mint ahogy történt.:-)) De a gyakorlat azt mutatja, hogy aki szabályszerűen szedi a gyógyszert, az NEM esik teherbe.

Hormonális fogamzásgátló szedése alatt amúgy NINCS peteérés, ugyanis a hatásmechanizmusa épp ezen alapszik; olyan hormonális környezetet alakít ki, ami gátolja a peteérést és tüszőrepedést.

2013. ápr. 16. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!