Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Akinek volt abortusza volt...

Akinek volt abortusza volt gond utána a teherbeesésnél? Lett bármi káros következménye az abortusznak?

Figyelt kérdés
2009. szept. 24. 11:07
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Nálam szerencsére nem volt semmi gond.Azota van két egészséges babám.Nem is ismerek olyat akinek lett volna utánna problémája,persze biztos vannak olyanok is de nekem nincs ilyen tapasztalatom.
2009. szept. 24. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

igen, sajnos gyakran lehet hallani, hogy utána nem megy egyszerűen, de ez sem törvényszerű, van akinek semmi gondja nincs, de az ismeretségi körben is van több olyan, aki egy abortusz miatt végleg meddő lett. érdekes, hogy ez a jelenség gyakrabban jelentkezik az első gyerek előtt, mintha már van egy és utána kerül abortuszra sor...

meggondolandó a terhességmegszakítás, mert összenövések, gyulladások keletkezhetnek, ami gyakran csak akkor derül ki, ha mégis gyereket akar az illető.

2009. szept. 24. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Nekem volt abortuszom es utanna sajnos egy spontan vetelesem. :( Most 18 hetes kismama vagyok es remelem, hogy mar vegre a kezemben tarthatom a babamat februarban. Abortusz utan nem volt nehez teherbeesni, rogton sikerult persze a 3 honap letelte utan de sajnos 8 hetesen elment a baba. Ekkor nem kellett nem kellett muvi befejezes mert kitisztult a mehem magatol. Ezutan fel evre ra sikerult ujbol a baba.
2009. szept. 24. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

nem lett következménye szerencsére. 1 évre rá egy hónap próbálkozással rögtön babás lettem. 2 kisgyerekem van.

de a férjem testvérének 2 abortusza volt és mostmár h szeretne babát, folyton elvetél a 8-9 hét környékén :(( Immáron 3.jára...

2009. szept. 24. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
53%
Abortusz után nem a teherbeesés a gond általában (hacsak nem lépett fel valami fertőzés, ami hegesedést okozott), hanem a méhszáj gyengesége. Abortusznál mesterségesen és erőszakosan tágítják ki a méhszájat, és már sosem lesz olyan, mint volt. Sok nőnél ez később vetélésekhez és koraszüléshez vezet: terhesség alatt a méhszáj túl korán megnyílik, enged a gyerek súlya alatt, tágulni kezd.
2009. szept. 24. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Ha vkinek van még tapasztalata azt várom.

Sajnos 1,5éve nekem is volt, de majd szeretnék babyt és remélem nem lesz gond.:)

2009. szept. 24. 20:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!