Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Éreztétek már úgy, hogy csak...

Éreztétek már úgy, hogy csak akkor lesz igazán értelme az életeteknek, ha gyermeketek lesz?

Figyelt kérdés

Férjemmel beszélgettük, hogy legyen az idei ünnepi munkavállalás. Nálunk mindíg kell valaki a melóhelyen, és dec. 15-tól január 5-g mi készítjük a beosztásunkat 8an úgy, hogy kell 2 nappalos, és egy éjszakás minden napra. Férjeméknél is hasonló.

...Idén sem lesz karácsony, és szilveszter...

...Nincs is értelme....

Majd ha a baba is ott lesz a fa körül, akkor lesz fa, így minek, akkor lesz ajándék, öröm... akkor lesz igazi nyaralás...játék a vízben... értékelt alvás...akkor lesz kedvem, mert lesz miért széppé varázsolni a lakást...

gyerek nélkül nincs értelme az életünknek...


2009. szept. 24. 13:49
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon jó dolog egy gyerek és szebbé teszi az életet, de míg nekünk nem volt soha nem gondoltam ilyenekre. Mindig volt karácsonyfa ajándék és akkor is boldogan éltünk, jártunk nyaralni bulizni. Most hogy babánk van, még boldogabbak vagyunk, más a szórakozás, más gondjaink és örömeink vannak. De nem kizárólag a gyerektől lett boldog az életünk hanem a szeretettől. Egy gyerek önmagában nem oldja meg a gondjaidat, összetarthat két embert, de egy nagy konfliktusforrás is. Mi eleinte állandó feszültségben voltunk a férjemmel mikor a gyerek 1-2 hónapos volt. Az sztem kemény időszak mindenkinek.
2009. szept. 24. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Ez a hozzáállás elég riasztó, ne haragudj. Az a gyerek sem lesz örökké a szoknyád mellett, elmegy tanulni, saját családot alapítani, akkor megint csak a férjed lesz...ez nem normális, ne haragudj!

Én is éreztem ilyet, nem is jött a baba addig. Amint rájöttem, hogy az életem szép, és gyerek nélkül is szép, állapotos lettem.

És mi állítunk fát magunknak. Miért is ne tennénk? a karácsony gyerek nélkül is karácsony, nekem a párom öröme is fontos, én őt szeretem, és a gyerek, aki az idei, felállított karácsonyfa mellett még csak a hasamban lesz, a szerelmünk gyümölcse, nem életünk értelme!!!

Ez nagyon rossz hozzáállás szerintem, amit irtál. A férjed miatt nem érdemes felkelni, ajándékozni, nyaralni?

2009. szept. 24. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Szia sztem nagyon nagyon rosszul gondolod mi 14 éve vagyunk együtt és ost jön az első csemete...DE!!!! Soha nem volt az hogy azért nem vagyunk boldogok mert nincs baba!!!Mindig megünnepeltünk mindent elmentünk nyaralni megajándékoztuk egymást a párom miatt is érdemes élni!!!Ha nem igy gondolod valami nem stimmel....Igaz gyerekkel egy a család de addig is vannak örömök egymásban keressétek addig mig nincs baba!!!

Sok boldogságot egymáshoz!!És élvezzétek minden percet amit együtt tölthettek és kivánom minél hamarabb jöjjön a baba!!!

2009. szept. 24. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Mi is járunk nyaralni, csak már nem élvezzük, nekünk is volt fánk egy ideig, de már nem volt értelme. Közös kasszán nincs meglepi....

Nem érdekes.

Ezek szerint nem jutott át hozzátok a lényeg.

Csalódottak vagyunk, és gyermeket szeretnénk régóta.

2009. szept. 24. 14:43
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Megértelek benneteket, hidd el.


Mégse azt fogom mondani, amit hallani szeretnél. Egy 8agy több) gyerek nem összetartja a kapcsolatot, hanem terhet ró rá, akárki akármit is mond. Ezenkívül a születésétől fogva tisztában kell lenni azzal, hogy mostantól csak távolodni fog, a szülőnek pedig az a dolga, hogy erre felkészítse, és amikor eljön az ideje, teljesen elengedje a kezét. 18-20 év, és megint ott vagytok egymnással kettesben, te meg a férjed. Ha ez idő alatt a gyerek volt életetek értelme, akkor azt megsínyli mind a gyerek (önállótlan lesz), mind a férjed (eltávolodtok egymástól), és végül ott maradtok egymás mellett, mint két idegen, akik 20 évig másról sem beszélgettek, csak pelenkáról és házi feladatról.


Kell, sőt, az az egészséges, hogy életetek értelme ne a gyerek legyen, hogy életetekben a legfontosabb személy a házastárs legyen, ne a gyerek. (Még ha szentségtörőnek hangzik is, akkor is vállalom ezt a véleményt.) Előbb-utóbb bekopogtat majd a gyerek is, akár biológiailag saját, akár örökbe fogadott, és neki is ez lesz a legjobb.


Ne haragudj, nem akartalak megbántani, remélem, nem is sikerült.

2009. szept. 24. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Én nem rosszindulatból írom, és elhiszem, hogy vágytok egy gyerekre, de nem gondoltatok még arra, hogy ez az "érdektelenség" rossz útra visz?

Lehet, hogy egyszer majd visszaüt. Mondjuk ha megérkezik a baba, már időd sem lesz a férjedre, és egyszere csak azt mondja, hogy ez így nem jó...

A várakozás közben nem lenne szabad elfelejteni a "pillanatot". Ezeket a perceket, amiket "feleslegesnek" tartotok, már soha nem hozhatjátok vissza. Én a helyetekben átgondolnám ezt. A kisbabának is jobb lenne, ha "szerelemgyerek" lenne, nem egy "eredmény".

2009. szept. 24. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Második vagyok.

Szerintem tökéletesen értettük a lényeget, te nem értetted, amit mi írtunk.

2009. szept. 24. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Nagyon szeretjük egymást, és boldogok vagyunk. Minden rendben van köztünk, és csak egy gyermek hiányzik.
2009. szept. 24. 19:58
 9/9 A kérdező kommentje:

Megterveztük az új életünket, ami egy másodperc alatt jön majd, de addig valahogy már nem akarunk változtatni semminm

Addig nem megyünk már nyaralni…

addig melózunk karikor,...

már nem hiányzik más

Lementünk egy délután a Szelidi-tóra csak délután egykor indultunk

pacsáltunk 20percet kaja, fél óra nap, és hazajöttünk

a napon néztük a gyerekeket apucial-anyucival-csúzdával, fagyival...

/cry

Hazajöttünk.

Mi ennyit élveztünk belőle, 20perc pancsit

meg a kicsiket.

Na mindegy…

Ugyanez volt Ráckevén is pepitába

már csak egy gyerek hiányzik

a többi csak rutin

persze sokat beszélgetünk, összebújunk, és egyre jobbakat szeretkezünk, játszunk(külön-külön), sétálunk....

De már csak egy gyerek hiányzik

Ennyi

2009. szept. 25. 19:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!