Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Szerintetek ez mennyire igaz?...

Szerintetek ez mennyire igaz? (embriotranszfer) Nektek hányadik napon mutatta ki a teszt? Létezik, h csak a 14. napon vagy később?

Figyelt kérdés

Mi történik az ET után, hogyan fejlődik az embrió:


3 napos transzfer

1 nappal a transzfer után. . . a pre-embrió növekszik és fejlődik

2ntu. . . a pre-embrió blasztocitává alakul át

3ntu. . . a blasztocita kiszabadul a burkából

4ntu. . . a blasztocita a nyálkahártyához cuppan

5ntu. . . a beágyazódás elkezdődik, a blasztocita elkezdi beásni magát a nyálkahártyába

6ntu. . . folytatódik a beágyazódás

7ntu. . . a blasztocita teljesen beágyazódott és külön van már placenta sejtje és embrió sejtje

8ntu. . . a placenta sejtjei elkezdik a véráramba küldeni a hcg-t

9ntu. . . még több hcg választódik ki az embrió fejlődésével

10ntu. . . még több hcg választódik ki az embrió fejlődésével

11ntu. . . a hcg szint már elég magas ahhoz, hogy a vizeletből megállapitható legyen a terhesség


5 napos (blaszto) transzfer

1ntu. . . ezen a napon szabadul ki a blasztocita burkából

2ntu. . . a blasztocita hozzá cuppan a nyálkahártyához

3ntu. . . a beágyazódás megkezdődik a blaszto elkezdi beásni magát

4ntu. . . a beágyazódás folytatódik, a blaszto egyre mélyebbre ássa magát

5ntu. . . befejeződik a beágyazódási szakasz külön sejtjei vannak a placentának és az embriónak

6ntu. . . a placenta sejtek megkezdik a hcg kiválasztást a véráramba

7ntu. . . még több hcg termelődik az embrió fejlődésével

8ntu. . . . hcg termelődés folytatódik

9ntu. . . a hcg szint már elég magas, ahhoz, hogy a vizeletből megállapitható legyen a terhesség


Mondjuk az, hogy a 11. és a 9. napon már elég magas a hcg értéke a vizeletből való kimutatásra... hááát ezzel nem biztos, hogy egyetértek, mert sok esetről hallottam már, hogy még a 14. napon sem volt meg a két csík, aztán 9 hónap múlva megszületett a baba. Persze gondolom ez nagyban függ a teszt minőségétől, érzékenységétől is és az egyéntől is!


2013. ápr. 18. 11:48
 1/7 anonim ***** válasza:
10 es érzékenységű teszt nekem csak 1 héttel késés után mutatott pozitívat, addig csak negatív tesztjeim voltak hiába éreztem hogy ez most teljesen más mint szokott...
2013. ápr. 18. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
neked is lombikod volt?
2013. ápr. 18. 11:57
 3/7 anonim ***** válasza:

Kétnapos embriókat kaptam vissza (4 és 6 sejteseket) ET utáni 11. napon teszteltem halványat! Clearblue-val. Ikrekkel vagyok várandós.


ET 14. napon volt vérvételem, akkor 1145 volt a hcg.

2013. ápr. 18. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Gratulálok nektek.
2013. ápr. 18. 12:33
 5/7 anonim ***** válasza:

Utolsó válaszolónak: Gratulálok! Nekem tavaly beülti után 14. nap 200 volt a hcg-m vérből, és szintén ikrekkel voltam terhes. A terhességi tesztek 10-esek nem mutatták! Kb a 18. napon volt halvány pozitív!

Most hétfőn megyek vérvételre, és nem tudom, hogy ezek után érdemes e tesztelnem. Hétfőn leszek a beültetés utáni 14. napon. 3 napos petesejteket kaptam vissza.

2013. ápr. 18. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

5 naposakkal a 7. napon teszteltem (valamiért éreztem, hogy kell), pedig nem az első beültetés volt már, eddig mindig megvártam a vérvételt. Halvány pozitív lett, de ez nem általános.


12. nap vérvétel, 900-as hcg (1 baba)

2013. ápr. 18. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

3 napos embriókat kaptam vissza, a 14. napon még negatív volt a teszt.

15. napon "kétes" eredmény a vérvételből (háziorvosi beutaló), majd a 16. napon egyértelmű pozitív teszt. (Legérzékenyebb teszteket használtam.) 1 baba lett:))

2013. okt. 1. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!