Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Kaáli Intézet? Segítenek...

Kaáli Intézet? Segítenek ilyen esetben (is) vagy menjek máshová?

Figyelt kérdés

25 éves vagyok, a párom 28, és kisbabát szeretnénk. Másfél éve próbálkozunk babával, de nem sikerül. Hozzátenném, hogy cikluszavaraim vannak, ami nem igazán lett rendbe téve az elmúlt hónapokban. Peteérésem sem nagyon van, csak gyógyszeres kezelést követően. Így egyértelmű, hogy velem van a probléma, de nem tudom, hogy merre kellene elindulnom.

Nyilván, sokan azt fogjátok mondani, hogy irány az endokrinológus, és nekem is hasonló terveim vannak, de az interneten böngészve rábukkantam a Kaáli Inétezet honlapjára. Ők tudnának nekem ebben segíteni? Nagyon sok jót hallottam róluk, és leis van írva, hogy térítési díj ellenében végeznek nőgyógyászati vizsgálatot is többek között, csak valahogy mégsem tudom.

Persze szeretném mindenképpen, hogy a cikluszavarok, hormonok, stb. helyre legyenek téve, de mindezt úgy, hogy a baba is jöjjön minél hamarabb.

Szerintetek ez hülyeség? Menjek endokrinológushoz, és ha rendbe tett, és utána se jön össze a baba, csak akkor a Kaáli Intézetbe? Segítsetek, mert nem nagyon tudok kitől kérdezni. Köszönöm :)



2013. ápr. 19. 10:09
 1/10 anonim ***** válasza:
Nekem a MensMentisben segítettek 9 hetes várandós vagyok :) Neked is csak ajánlani tudom őket, kifejezetten hormonproblémákra álltak rá. :)
2013. ápr. 19. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Igen, először menj endokrinológushoz, hogy megtudd, mi a probléma. Ha nem tesznek helyre, akkor is teherbe shetsz, de nagyobb az esély vetélésre is. Tehát először mindeképpen rendezni kell a hormonproblémákat, cikluszavart, aztán jöhet a baba.

Ha budapesti vagy a Mensmentis-t javaslom, ők profik. Itt tudhatsz meg róluk többet: www.mensmentis.hu

2013. ápr. 19. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Mensmentis szerintem is...


A meddőségiben (én is kaális voltam) nem feltétlenül erre vannak specializálódva, de a MM-ben nap, mint nap ezzel foglalkoznak.

A MM előtt máshová jártam, de értelme nem volt semmi :( 9 hónap alatt viszont úgy helyreraktak, hogy a következő lombik sikerült

2013. ápr. 19. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Mens Mentisről én is csak csupa jó dolgokat hallottam, viszont azt is, hogy baromira sok a várakozási idő. Tehát ilyen 2 hónap :( Ez tényleg így van?
2013. ápr. 19. 10:50
 5/10 anonim ***** válasza:

tavaly 1,5 hónapra kaptam időpontot.

Viszont ahová azelőtt jártam, semmit nem ért, hiába nem kellet várni, az eredményeim is sokkal rosszabbak lettek, mint a legelső vizsgálatnál. Nekünk 4 év után sikerült a baba, ebből fél évet simán eltoltam más endos dokinál.


(úgy mondom ezt, hogy a MM nekem baromira messze van, nem vagyok pesti)

2013. ápr. 19. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Meggyzőztél :)

A telefonos bejelentkezésnél mindig ilyen sokat kell várni? 8 perc után leraktam a telefont, mobilról kicsit drága így csúcsidőben :/

2013. ápr. 19. 11:25
 7/10 anonim ***** válasza:
Szerintem is Mens mentis először, aztán a Kaáli, ha már tudják, hogy mi a probléma! Én is ezeken mentem keresztül, csak Debrecenbe! És elsőre sikerült a lombik, mivel előtte kiderült és kezelve lett a pajzsmirigygondom. Sajnos nem jó lett a vége, de ez nem a Kaáli hibája. Ha 2 perc alatt nem veszik fel a telefont, akkor nincsenek ott szerintem. Legalábbis Debrecenbe úgy volt, hogy csak bizonyos időben lehetett elérni őket telefonon.
2013. ápr. 19. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 sumergo ***** válasza:
Mindenképp olyan helyre menj, ahol a hormonjaidat rendbe teszik! Nekem a Kaáliban derült ki, hogy hormongondom van, és ott nem adtak rá semmit, hanem endokrinológushoz küldtek. Ott a mesterséges megtermékenyítésekre vannak specializálva. Ha a hormongond megoldódik, és akkor sem jön össze, akkor menj hozzájuk. De reméljük, erre már nem lesz szükség! Sok sikert!
2013. ápr. 21. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen, aranyosak vagytok! :)

Végül hosszas keresgélés után rátaláltam a Mens Mentisre, úgy döntöttem, hogy oda fogok menni, nem a Kaáliba. Kértem időpontot, június közepére kaptam is, illetve rögtön adtak kontroll időpontot is. Remélem, hogy ők meg tudják oldani a problémámat, és nem kell majd a Kaáliba mennem :)

2013. ápr. 23. 08:00
 10/10 A kérdező kommentje:
A hosszas keresgélést úgy értem, hogy rengeteg meddőséggel foglalkozó intézmény honlapján jártam, de tényleg a Mens Mentis tűnik a legjobbnak. Köszönöm, hogy javasoltátok :)
2013. ápr. 23. 08:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!