Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Akinek nehezen jött az első...

Akinek nehezen jött az első baba, hogy álltatok a második baba kérdéshez?

Figyelt kérdés

Szeretnénk kistesót, de már most egyrészt reménytelennek érzem, hogy "csak úgy" összejöjjön: kvázi egy maratoni küzdelmet látok addig is, másrészt meg nem akarom az állandó stresszt, szeretnék úgy hozzáállni, hogy a végére az első baba is szerencsére :) összejött, a második is jön majd, ha jönni akar.

Ti lelkileg hogyan álltatok ehhez vagy nem gondolkoztatok ilyeneken?



2013. ápr. 19. 14:46
 1/8 anonim ***** válasza:
Nekünk másfél év után az első inszem sikerült, és ezután biztos voltam benne, hogy a második baba jönni fog természetes úton. Hát sajnos nem! Most nem sikerült az első inszem, készülünk a másodikra, sajnos:( Kicsit reményvesztett vagyok, pedig annyira érzem, hogy akarok még babát!
2013. ápr. 19. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Mi 3 hónapja nem védekezünk, nekem most kezd leesni, hogy ez se lesz könnyebb, de baromira nem várom az egész hercehurcát, hogy orvostól orvosig járjunk, gyógyszerek, stb... Valahogy én is azt hittem, hogy na, majd most könnyebb lesz.

Az első baba előtt volt vetélésem, rengeteg kivizsgálás, stb, aztán andrológus és nőgyógyász egybehangzóan állította csak lombikkal lehet közös gyerekünk, ehhez képest természetesen fogant meg, szóval ezért vagyok bizonytalan. Mert az alapproblémáink nem változtak, de mégis sikerült (igaz többféle gyógyszert/vitamint stb-t szedtünk akkor mindketten).

2013. ápr. 19. 14:58
 3/8 anonim ***** válasza:
Mi 4,5 évet vártunk az elsőre, a másodikkal próbálkoztunk 1 évig, de sajna nem sikerült, és a korunk miatt már nem próbálkozunk tovább.
2013. ápr. 19. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Az elsőre 3 évet vártunk, 2,5 év után kerültünk egy jó orvoshoz, aki 5 hónap alatt segített.


Most, mikor kitaláltuk, hogy jöhet a tesó, rögtön elmentünk, és mivel megvolt a kórelőzmény, nem kellett vizsgálgatni, lapart csinálni stb., csak felírta, amit kellett, és az első hónapban sikerült! :)


Sok sikert Neked is!

2013. ápr. 19. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Nekünk 6 év alatt lett az első, végül kezeléssel. A 3. inszeminációnk sikerült, most 8 hónapos a kislányunk. Mi úgy vagyunk vele, hogy jövőre megpróbáljuk még egyszer. Nem fogunk várni semmire, megyünk újra inszeminációra, de tovább nem (pl. lombik). Abba soha nem törődtem volna bele, hogy ne legyen gyerekem, de azt már el tudnám viselni, hogy csak egy lehet (egyébként négyet szeretnénk).
2013. ápr. 19. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
10 év után sikerült, a kisfiunk "már" 3éves, 38éves vagyok, nekünk nem lehet több. Az a legrosszabb, hogy azt érzem, hogy nem teljes a családunk, jó lett volna ha lehetne kistestvére a kisfiunknak.
2013. ápr. 19. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Nekünk orvosi segítséggel, 3 év alatt sikerült az első, a másodiknál számítottam rá, h talán kicsit gyorsabban sikerül, de elkezdetük a kezelést és semmi :( Na akkor már láttam, h ez sem lesz könnyebb, erre csodák csodájára spontán betoppant a kicsiként :)
2013. ápr. 19. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
vannak ismerőseim,akik évekig próbálkoztak,hogy összejöjjön az első baba.akartam még egyet,de nemhitték,hogy könnyű lesz..és váratlanul nem sokkal az első után már jött is a másik :)
2013. ápr. 19. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!