Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » A második baba könnyebben...

A második baba könnyebben összejöhet, mint az első? Vagy ha az első is nehézkesen sikeredett, számíthatunk rá, hogy a másodikkal is ez lesz?

Figyelt kérdés
2 éves kislányom mellé szeretnénk egy tesót. Még nem próbálkozunk, de már gondolkodunk a dolgon. Lánykám 2 év után jött össze. Lehetséges, hogy a második babára is sokat kell majd várnunk?
2013. márc. 6. 09:25
 1/9 anonim ***** válasza:
A mi lányunk 2,5 év után jött össze. A második babánk a legelső próbálkozásra. Én is alig mertem elhinni, de mégis igaznak bizonyult, már 20 hetes a drágám a pocakban.
2013. márc. 6. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Nem hiszem hogy van benne rendszer, hallottam olyat ismerősi körből, hogy éveket vártak egy picire, aztán még bepottyant kettő egymás után, az utolsó még elég váratlanul és védekezés mellett.


De olyan is van, akik kitalálták, hogy jöhet a baba, még abban a hónapban teherbe is esett a feleség, amikor a másodikat tervezték, az meg 2 évig nem jött...

2013. márc. 6. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Első vagyok: Kis csavar a dologban, hogy a 2. babánk a kislányunk 3. szülinapján fogant meg. ☺
2013. márc. 6. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Ezt így előre nem lehet megmondani. Van akinek az első nehezen jön össze, de a második meg hamar. És van, akinek az első elsőre összejön, a másodikra meg éveket várnak. Kiszámíthatatlan és megjósolhatatlan.
2013. márc. 6. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Nálunk is 2,5 év volt az első,a második viszont első próbálkozásból összejött. Sajnos elvetéltem, de jövő hónapban már próbálkozhatunk újra. Szülés után megújul a szervezet, így lehet az, hogy a második hamarabb összejön. A ciklusaid ha figyeled, akkor látod van e különbség az első baba előttihez képest. Nekem sokkal jobbak lettek a ciklusaim, éreztem a peteérést is. Remélem neked is hamar összejön majd! :)
2013. márc. 6. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
És azt nem tudjátok véletlenül, hogy ha visszajöttem dolgozni, mennyi időt kell ledolgozni, hogy újra a bér alapján számolják a segélyeket? 1 év vagy másfél?
2013. márc. 6. 10:00
 7/9 A kérdező kommentje:
És köszönöm az eddigi válaszokat, remélem hamar sikerül nekünk is. :)
2013. márc. 6. 10:01
 8/9 anonim ***** válasza:
Minimum 1 évet kell dolgoznod, de akkor is csk a gyerek másfél éves koráig fog járni a gyed. Ha tovább dolgozol, minimum másfél évet, akkor teljes időr kapod majd a gyedet, és a fizudból számolnak majd mindent, tgyást, és gyedet is.
2013. márc. 6. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Utolsó válaszoló, köszönöm szépen. Akkor még halasztjuk a dolgot. :(
2013. márc. 6. 10:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!