Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Melyik napokon legyünk együtt...

Melyik napokon legyünk együtt a sikeres fogamzás érdekében?

Figyelt kérdés
Április 17-én jött meg, a ciklus első napja. 25 naposak a ciklusaim. Hányadikán legyünke együtt??
2013. ápr. 23. 20:21
 1/8 anonim ***** válasza:
A sógornőm a nem várt előtt pár nappal esett teherbe, teljesen egyénfüggő,hogy kinek mikor van peteérése. Próbálkozzatok minden nap a hónapban :) Sok sikert!
2013. ápr. 23. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Faff0529 ***** válasza:
Ezt nehéz megmondani. A "nagykönyv szerint" félidőben, tehát nálad menses után kb. 12 nappal lehet peteérés, de ez nem kőbe vésett. Érdemes lenne ovulációs tesztet venned és kitapasztalni,h kb. mensi után mikor van az "akkor" De ahogy az első válaszoló is írja, a legbiztosabb, ha minden nap próbálkoztok :)
2013. ápr. 23. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm, bár én úgy tudom, nem jó a minden nap a spermák miatt...de amúgy sem tudjuk kivitelezni, annyit nem találkozunk...dolgozunk mindketten.
2013. ápr. 23. 20:47
 4/8 anonim ***** válasza:

Akkor, amikor jól esik. :) És ezt komolyan gondolom. A spermák átlag 48-72 óráig életképesek, de előfordult már többször is olyan, hogy a nő egy héttel az aktus után "esett teherbe". Szóval, ha egy héten 2-3 alkalommal "rosszalkodtok" egész szép esélyeitek vannak. Igazából a petesejt 12-24 órás élettartamát kellene elcsípni, de hogy mikor van peteérés, az jó kérdés. Van, akinek menses alatt, van, akinek utána pár nappal, de a legtöbbeknek a következő várható menses első napja előtt kb. tizennégy nappal. Egyébként Dr. Czeizel állítása szerint, ha egy ciklusban sikerül is elcsípni a megfelelő időpontot, akkor is csak 30% az esély a fogantatásra.


De kívánom a legjobbakat! Remélem, tudtam segíteni.

2013. ápr. 23. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Ha van okos telefonod vagy tableted, tudom ajánlani a womanlog alkalmazást. Nekem sokat segített. Meg egyes nőknél vannak jelei a peteérésnek. Nekem például enyhén görcsölt a hasam, vagy átlátszó folyásom volt. Pont előtte való nap voltunk együtt, szóval egyből teherbe is estem. Sok sikert!
2013. ápr. 23. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Ha rendszeres a ciklusod, valoszinuleg pè-ed is van. Igy ha 2-3 naponta egyutt vagytok, màr mindent megtettetek amit tudtok :)

Ha a pàroddal nincs semmi gond, abszolut nem àrt a minden napos szex, sot!

Egyèbkènt tènyleg probàlj meg jobban figyelni a jelekre fèlido kornyèkèn (gorcsok, szurkàlàs, mellèrzèkenysèg, tojàsfehèrje szeru folyàs...) ès akkor mindent bele!:)

Esetleg ovu teszt, homèrozès...

2013. ápr. 24. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

2-3 naponta, amikor jól esik.


Egyébként nem félidőben van, ugyanis nagykönyv szerint ugyanis a menstruáció 1. napjától visszafelé számítva 14 nap. 28 napos ciklusnál van csak középen.

De visszatérve, a sperma 2-3 (egyes, titka esetekben több) napig "életben" maradHAT a hüvelyben, a petesejt is kb 24 óráig tudja befogadni, ahogy jól esik. Naponta ne, mert annyi idő alatt nm érik meg a spermasejt, de 2-3 tökéletes. Normál esetben így negyed éven belül megvan a baba.

Egyébként ha magad figyeled is észreveszed, Más folyás, esetleg enyhe görcsök, és nem mellesleg a nőkben ilyenkor általában az "azonnal akarom" érzés van. Ezt diktálják a hormonok.

2013. ápr. 24. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

07:42 vagyok

Tènyleg akkor legyetek egyutt mikor jol esik, nem kotelezo a minden napos szex, de az sem igaz, hogy egy EGESZSEGES fèrfinèl rontja a teherbeesés esélyét a tul gyakori egyuttlèt.

[link]

2013. ápr. 24. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!