Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Volt olyan, aki kezeletlen...

Volt olyan, aki kezeletlen pajzsmirigy mellett (nem tudott róla, h problémája van) gyorsan teherbeesett?

Figyelt kérdés
2013. ápr. 25. 14:06
 1/10 anonim ***** válasza:

Igen én. Második terhességemnél 3.95 ös tsh val és alacsony t3 t4-el lettem babás.

Harmadik gyerekem pedig egyetlen alkalomból lett és szintén épp rosszul volt beállítva a gyógyszerem így megint nagyon felment a tsh-m mégis terhes lettem.

2013. ápr. 25. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
De szal akkor szedtél gyógyszert,csak rosszul volt beállitva? Akkor az olyan,mintha nem is szedted volna? M engem most az érdekel,ha vki egyáltalán nem szed,m nem tudja h problémája van.
2013. ápr. 25. 14:14
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Én nem tudtam rola hogy baj van a pajzsmirigyemmel nem volt pé-m, kaptam arra closty-t és azzal az első hónapban teherbe estem de sajnos a 8. héten el is ment a baba a nem tudott problémák miatt!
2013. ápr. 25. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
én nem tudom, volt-e vele bajom, de az első vérvételnél, 8 hetesen, 5,04 volt a TSH-m, szóval ha volt vele bajom, úgy estem teherbe, de terhesség alatt is növekedhet
2013. ápr. 25. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Terhes lettem, majd a baba a 7. héten elhalt.

Két hónapra rá mikor megjött a vérzésem elmentem kivizsgálásra. ott vették észre, hogy pajzsmirígy alulműködésem van (6,1 TSH). Most szedem rá a gyógyszert.. és három hónapja ismét próbálkozunk.

Az előző hónapban elmentem egy próbavérvételre, 3,56 volt a TSH-m.

2013. ápr. 25. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
3. válaszoló vagyok nekem minden orvos azt mondta ha babát szeretnénk akkor a TSH nak 1-2 között kell lennie!
2013. ápr. 25. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
67%
Ha a T4 és T3 értéked jó, akkor nem jelent semmit a magas TSH. Én 5,190-el első próbálkozásra terhes lettem. Voltam vele orvosnál és nem kell rá szednem semmit!!! Soha nem is szedtem. Az az 1-es érték baromság. Van egy hat éves gyerekem és újból babát várok magas TSH-val!!!! Orvos mindenképp lásson, ha gond van, de ez a teherneesést nem akadályozza, ha a T értékek jók.
2013. ápr. 25. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Nekem krónikus autoimmun pajzsmirigy gyulladásom van! Nagyon gyorsan teherbe estem, de sajnos 2x is elvetéltem elsővel 7. héten, másodikkal 4. héten. Ekkor derült ki a gond, és innentől kapok kezelést, azóta újból teherbe esten nagyon gyorsan, de már a 26. hetet húzzuk, úgyhogy tutira ez volt a gond!

A problémától függ, hogy a teherbe esést is akadályozza a hormonprobléma, vagy csak a kihordást.. nekem csak a kihordást akadályozta.

2013. ápr. 25. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

8as vagyok, ezt csak azért írtam le, mert nálam pajzsmirigy alul működésre gyanakodtak, ezért a tökéletes tsh: 2 körüli értékkel évekig nem néztek semmi mást..

Utána a két vetélés és +40 kg után csak néztek egy hormonpanelt, amiből ugye kiderült, hogy a normális 60 alatti érték helyett 2500-as az antitpo-m, és a t4, t3 értékek is rosszak voltak, hiába volt tökéletes a tsh-m :(

2013. ápr. 25. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. Én holnap megyek vérvételre. Előfordulhat,h terhes vagyok,de még korai lenne bármit is mondani,viszont volt egy vetélésem és most bogarat ültettek a fülembe,h talán pm probléma miatt történt. Viszont akkor is első próbálkozásra teherbe estem és ha most terhes vagyok,akkor ugyan úgy első próbálkozásból.
2013. ápr. 25. 16:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!