Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Magas TSH azaz pajzsmirigy...

Magas TSH azaz pajzsmirigy alul működése mellett mennyire valószínű a teherbeesés, esett már valaki ez mellett teherbe?

Figyelt kérdés
A TSH - m folyamatosan 2 - 3 körül ingadozik!

2013. ápr. 7. 01:56
 1/9 anonim ***** válasza:
Alulmukodes mellett kicsi az esely. A 2-3 egyebkent nem veszes, keress fel endodokit, megmondja a frankot... Illetve nezz itt a kerdesekben korul, 2 nap alatt legalabb 4-5 ilyen kerdes volt...
2013. ápr. 7. 05:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 Manka68 ***** válasza:

Szia!

Nekem nagy nehezen 1 év próbálkozás (kivizsgálások, sikertelen inszem) után volt egy pozi tesztem, 7-ik héten elvetéltem. Ezután sikertelen lombik. Sajnos pajzsmirigyet nem néztek, csak egy év múlva, amikor magánszorgalomból elmentem endodokihoz, de a TSH-m 3,9 volt, a tüneteim alapján évek óta. Két hónap védekezés, hogy a pajzsmirigyhormonok helyreálljanak, az első éles hónapban pozi teszt. Ezt a babát a 9-ik héten veszítettük el, de már nem a pajzsmirigyem miatt. Magas TSH-val nem érdemes kísérletezni szerintem. :-(

2013. ápr. 7. 06:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Manka68-hoz hasonlóan jártam én is.

Megkérdezhetem ,hogy ha nem a pajzsmirigyedtől,akkor mitől vetéltél el legutóbb?

2013. ápr. 7. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
A 2-3 egyaltalan nem magas. En 18-as TSH-val lettem terhes, semmi gond nem volt, most masfel eves a lanyom. Es elsore osszejott.
2013. ápr. 7. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
18 TSH?? Az nagyon sok! valahol azt olvastam,hogy ezzel együtt az FT 4 is számít.??Hogy is van ez?
2013. ápr. 7. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Igen,jól írtad!! A TSH csak azt mutatja, hogy az agyalapi mirígy próbálja egy bizonyos fehérje termeléssel ellensúlyozni az alacsony hormonszintet. Vagyis ez csak az egyik mutató.
2013. ápr. 7. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Manka68 ***** válasza:

Nem tudom miért, nem vizsgálták, azt mondta a doki, csak a harmadik vetélés után kezdenek el vizsgálódni. No comment.

De a pajzsmirigyem akkor már rendben volt.

2013. ápr. 8. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Ez szerintem sem túl magas, (még benne van a normál tartományban), de teherbeeséshez 2 alatt kell lennie, bár lehet, hogy ezzel is összejöhet. Ha beállítják a gyógyszert nem lehet gond, és terhesség alatt is fokozottan kell ellenőrizni, így kivédhető a vetélés. Nekem 3-4 között mozgott, aztán 9 lett. Sajnos összevissza működik és állandóan módosítani kell az adagon.
2013. ápr. 22. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Saitou válasza:
Nálam a terhesség 5. hetén vizsgálták meg, 3,2 volt az értékem. Elsö próbálkozásra sikerült a kicsi, de azóta gyógyszert kell szednem. Azt mondta az orvos hogy elötte is ennyi volt és hogy nem lesz baja a babának.
2013. jún. 4. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!