Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Lombikosok, hogy oldjátok meg...

Lombikosok, hogy oldjátok meg a munkahelyet?

Figyelt kérdés
Arra gondoltam ,egy hónappal a leszívás előtt szolok,h lombikozok,keresünk egy helyettest.Táppénzen meddig maradhatok?a leszívástól egészen amig ki nem derül a terhesség?Ha meg nem sikerül akkor nem is akarok visszamenni dolgozni.
2013. máj. 7. 15:17
 1/2 anonim ***** válasza:

Előrebocsátom hogy nincs még lombik tapasztalatom, de hátha tudok segíteni...

Szóval a kezelések idejére mentesülsz a munkavégzés alól, az Mt. úgy írja, hogy "az emberi reprodukciós eljárással összefüggő, egészségügyi intézményben történő kezelés" tartamára - tehát vizsgálatok, leszívás, transzfer, vérvételek, stb. idején, minden ami a lombikkal összefügg és eü intézményben végzik (tehát otthoni pihi nem).

Szóval megtörténik a leszívás, utána még véleményem szerint nyugodtan dolgozhatsz, mert miért ne dolgozhatnál, aztán a transzferre bemész, utána ha gondolod táppénzre vetetheted magad a háziorvossal akár 2 hétre is, eddigre meg kiderül hogy sikerült-e.

Az utolsó mondatot nem értem, nem úgy értetted hogy ha sikerült akkor nem akarsz visszamenni dolgozni?

2013. máj. 7. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:

Szia,


Én lombikos vagyok, Tapolcára járunk a párommal. Nem tudom, hogy mennyire stresszes a munkahelyed, meg esetleg kell-e fizikai munkát végezned, de én április 19 óta (akkor volt a leszívás) táppénzen vagyok. A doki a leszíváskor és a beültetéskor is automatikusan adta a javaslatot arra, hogy a háziorvos betegállományba vegyen.

Az én munkahelyem nagyon stresszes és rohanás az egész emiatt én úgy döntöttem, hogy ha sikerül végig táppénzen leszek, mert féltem a babát és tudom, hogy nem törődnének bent azzal, hogy terhes vagyok és vigyáznak rám. Szerintem nagyon sokat számított eddig, hogy itthon nyugalomban vagyok néha meglátogatom a barátnőmet és a gyerekeit, sétálgatok. Mindent csak óvatosan. Jelenleg 3 mm-es a picúrom. A terhesség egész ideje alatt táppénzen lehetsz, csak annyi, hogy az elején a háziorvos még 8-as kóddal vesz táppénzre és utána pedig amikor a lombikos doki kiadja a papírt, hogy igen terhes vagy akkor 9-es kód, ami veszélyeztett terhességet jelent. Én biztosan kérni fogom, hogy tegyen javaslatot arra, hogy a 12. hét után is javasolt a betegállomány és nem is szoktak ezen Tapolcán problémázni.

Sok sikert kívánok Neked a Lombikhoz! Remélem tudtam segíteni.

2013. máj. 11. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!