Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Jelenleg GYES-en vagyok a 6...

Jelenleg GYES-en vagyok a 6 hónapos lányommal. Nem volt elég bejelentett munkaviszonyom a GYED-hez. Viszont most szeretnénk egy második babát, ez anyagiakban mit jelent?

Figyelt kérdés
Másfél éves lenne a lányom, mire a következő bébi megérkezne, akkor hogyan lenne a GYES? Ugyanúgy ezt a 28 ezer körüli összeget kapnánk? Vagy duplázódna? Vagy újraindulna a második baba miatt?

2013. máj. 8. 13:44
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Ugyan úgy csak ezt a 25.000 kapnád, a második baba 3 éves koráig, + 2 családi pótlék.
2013. máj. 8. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Csak 1 ellátás jár, tehát egy GYES jár a két gyermekre is. A családi pótlék összege nő kicsi( a mostani 12200 helytett) és azt mindkét gyermekre kapsz 13300 gyermekenként, ha nem vagy egyedül álló, valamint a GYES időtartama hosszabbodik meg, a születendő kicsi 3 éves koráig.
2013. máj. 8. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem egyszerre csak egy gyes jár. A nagyra le kellene mondanod és a kicsire megigényelni, és megint 3. évig járna.
2013. máj. 8. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
70%
Gyest fogsz kapni akkor is. A családi pótlék lesz csak több. Én egyetem után szültem egy év korkülönbséggel, én is csak gyest kapok. Szóval ez nem túl sok... Közben a párom sem úgy keres sajnos ahogy gondoltuk, mert a mellékállása ugrott úgyhogy szeptembertől bölcsizünk/dolgozok. (a kicsi 2 éves koráig akartam itthon maradni, de most csak 1 evés lesz) Nem tudom hogy álltok, gondoljátok azért át:)
2013. máj. 8. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Gyest ugyanannyit kapnál, mint most, csak a legkisebb 3 éves koráig. A gyes maradna ez a nettó 25 ezer körüli. Családi pótlék lenne 26600 Ft havonta.

Tehát kb. 50-52 ezret kapnál havonta.

2013. máj. 8. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!