Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Milyen érzés volt benned...

Milyen érzés volt benned amikor vágytál az anyaságra?

Figyelt kérdés
Amikor eljött az az idő az életedben, hogy már családot szeretnél alapítani, vágysz a gyerkőcre? Nem volt kérdés, hogy mi lesz a karriereddel, a meg nem valósított céljaiddal? Nem féltetted a "függetlenséged", nem volt benned szorongás hogy vajon a párod jó apa lesz-e és Te jó anya leszel-e?

2013. máj. 12. 11:50
 1/5 anonim ***** válasza:
Bennem nem volt félelem, pedig 3 hónapja voltunk együtt a párommal. Azóta is minden rendben, jövő héten egy éves lesz a picink..:) Nem aggódtam a karrierem miatt, pedig jó állássom volt, szerettem ott dolgozni, és tudom, h már nem mehetek vissza abba a munkakörbe, de mégis, egy percig nem volt kérdés, h akarok-e anya lenni, akarom-e azt a kis életet..:)
2013. máj. 12. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
Nagyon szeretnénk már babát. Nem féltem a függetlenségem, próbálok majd jó anyja lenni a gyereknek (bár egy régi tanárom azt mondta, hogy ugyanazokat a hibákat követjük el a gyerekünkkel szemben, mint amiket velünk szemben elkövettek a szülők). A párom egészen biztosan jó apa lesz. Úgy állok a munkához, hogy majd ne kelljen sokáig várnom, ha újra szeretnék dolgozni. Mert ebben a kapcsolatban én vagyok "a férfi", én keresek többet, én találom meg az új lehetőségeket, én vagyok lelkileg az erősebb. Ha eljutottál addig, hogy babát szeretnél, már nem te leszel a legfontosabb.
2013. máj. 12. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Hát igen, nem én leszek a legfontosabb. Nem vagyok önző típus, de félek pl. attól is hogy nem lesz sosem időm magamra. Gondolok itt havonta-2havonta fodrászra, vagy csak éppen arra hogy hajat mossak vagy leszedjem a szőrt magamról. :) Sajnos sok esetben azt láttam, hogy a kismamák elhagyják magukat és emiatt a férjük nem kívánja meg őket... lesarkítva persze.

Attól tartok hogy ezek a félelmek miatt, nem fogom felismerni azt a pontot amikor eljött az idő... :)

2013. máj. 12. 12:10
 4/5 anonim ***** válasza:

én is nagyon szeretnék már babát és tudom,hogy eljött az idő! Onnan tudom,hogy hiába gondolok arra,hogy most még "jó bőrben vagyok" ,ezt az alakomat el sem tudom képzelni,hogy elveszítem,csíkos leszek és löttyedt ,annak ellenére,hogy teszek ellene,mégis egy vetélés után sem gondoltam meg magam,pedig meghátrálhatnék,csak 24 vagyok,de azóta is minden egyes nap arra gondolok,hogy mikor lehetek már végre anya! Nem érdekel ennél jobban sem az alakom,sem a munkám és az idő sem,amit magamra fordíthatnék!(azért annyi időm csak lesz,hogy rendbe szedjem magam)

Kicsit tartok attól,hogy mennyi türelmem lesz és mennyi energiám,de képes leszek mindenre a gyerekemért,hiszen Ő majd egyedül rám és az apjára számíthat majd! A párom is jó apa lesz,már most,hogy még csak próbálkozunk a bébivel mondja,hogy majd viszi a cirkuszba,biciklizni,focizni fog vele,vagy babaházat csinál majd neki :) Ha betartja és tényleg ennyit fog vele foglalkozni,akkor ez már egy jó pont,persze nem csak ez jelenti a jó szülőséget!

2013. máj. 12. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Én bennem is voltak ilyen gondolatok még tavaly és ezért nem vállaltunk még gyereket....Leírtam egy listára miket szeretnék még elérni és megvalósítani.Szerencsére mind sikerült(húzós kis évem volt) de megérte,zajlottak az események és mindent jól átgondoltam,azóta körülöttünk is sok minden változott,tudom,hogy most jól döntöttünk,hogy belevágtunk.Remélem hamar össze is jön.Megérte várnunk,mert így mindketten nagyon szeretnénk és tudom,hogy jó anya és apa válik majd belőlünk :) A pénzügyi helyzetre meg annyit,most mindkettőnknek jó munkája van,nem tudom mi lesz ezután(de ha van gyerek ha nincs ez itthon könnyen változhat.Ha ezen gondolkoznánk sose lenne gyerekünk,evvel kapcsolatba kicsit homokba kell dugni a fejed.Persze a mostani lehetőségekhez képest mindent megteremtettünk.Vannak mostani biztos alapok.A saját szépségemre,ha nem is annyira mint most oda fogok figyelni(ez saját magam kikötése)Nem szabad hanyagnak és ápolatlannak lenni,szerintem legtöbb férfinak az ápoltság fontos....
2013. máj. 12. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!