Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » A párommal babát szeretnénk...

Barby931111 kérdése:

A párommal babát szeretnénk véllalni és nem tudjuk befolyásolná e az a baba egészségét hogy mi rokonok vagyunk. (a párom dádszülei és az én dédszüleim testvérek, tehát az ükszülők egyek) szerintetek ez befolyásolna valamit?

Figyelt kérdés
vártam már egyszer babát a páromtól de a baba 10 hetesen elhalt.20 éves vagyok.ez a baba lett volna nekem az első gyermekem.szerintetek vállalhatok minden gond nélkül babát.előre is köszönöm a válaszokat
2013. máj. 21. 14:07
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Menjetek el genetikushoz és kérdezzétek meg, milyenek az esélyeitek egészséges babára.
2013. máj. 21. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
55%
Szerintem ezt beszéld elöször meg az orvosoddal, vagy nőgyogyásszal neki mi a véleménye róla, mert akármilyen távoli rokonságban vagy a pároddal, még is rokonok vagytok, és ezt neveznék vérfertőzésnek.
2013. máj. 21. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

így van, orvossal beszéljétek meg!

Én amúgy azt olvastam ezzel kapcsolatban, hogy nem is a gyerekeken jön ki a gond, hanem az unokákon majd, tehát a gyereketek gyerekénél lehetnek ebből gondok.

bár nem tudom, hogy ez így ebben a formában mennyire necces, távoli ez a rokonság már a vérfertőzéshez

2013. máj. 21. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Orvos vagyok.

Ha nincs valamilyen ismert genetikai/öröklődő betegség a családban, akkor szerintem nyugodtan vállaljatok. (Ha van, meg kell nézni az esélyeket arra hogy jelentkezik a gyereketekben, és annak alapján döntsetek.)

Sajnos az tény, hogy a véletlenszerűnél nagyobb így az esély hogy kijön egy betegség, de elég távoli ahhoz a rokonsági fokotok, hogy önmagában ez ne jelentsen akadályt. Hiszen akár véletlenszerűen is egymásra találhatnak olyan emberek, akik mindketten hordozói valamilyen betegségnek és az a gyerekek közt megjelenik.

Vérfertőzésnek én egyébként nem neveznék ilyen távoli rokonsági fokot, szerintem ami első unokatestvéreknél távolabbi, ott már nem olyan szoros a rokonság.

2013. máj. 21. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
55%

Imádom az ilyen kérdéseket, milliárd ember él a földön, miért egy rokonnal vagy együtt????

Az én családomban (mamám tesója a 2. unokatesójához ment férjhez) is előfordult, 2 egészséges gyerek és 2 egészséges, valamint egy down-kóros unoka.. Ha ilyen szüleim -nagyszüleim lennének, akik miatt esetlegesen más emberi lény betegen születhet..hát én mélységesen megvetném őket.. Mint ahogy titeket is kérdező, nem hiszem el h nem találtál egy olyat aki nem a rokonod!

2013. máj. 21. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
70%

A válasz 0%-ban hasznosnak tűnik


Akik lepontoztak azoknak üzenném, hogy nyugodtan alapítsanak családot a rokonaikkal. Csak majd csodálkozni nem kell, ha a gyerek vagy az unoka beteg.. (Y)

2013. máj. 21. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Nem feltétlenül a tartalommal volt a baj (erre vonatkozott a kérdés), hanem a stílussal, de azzal nagyon...
2013. máj. 21. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Ja, és én nem pontoztam senkit sehová.

utolsó

2013. máj. 21. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Konzultáljatok genetikussal! Biztosan van megoldás.


Az, hogy ki-kit szeret csak rájuk tartozik. A stílusra pedig tényleg nem ártana ügyelni, nem alsó tagozatosak, hanem felnőttek vagyunk.

2013. máj. 21. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

köszönöm azoknak akik értelmes válszt írtak.

akik meg csak szidni tudják a másikat,azoknak üzenem hogy ez még nemrég derült ki hogy a párommal rokonok vagyunk.és azt szerintem meg nem válogathatja meg az ember hogy kibe szeret bele!!!!

2013. máj. 21. 18:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!