Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Terhesvitamin nélkül hogyan...

Terhesvitamin nélkül hogyan tudok felkészülni a terhességre?

Figyelt kérdés
2008. jún. 18. 17:07
 1/7 anonim ***** válasza:
70%
a folsav a leglényegesebb. azt mindenképp pótolnod kéne vhogy.
2008. jún. 18. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
71%

Már a terhesség előtt kell a folsav.Ha nem akarsz vitamint szedni akkor napi 15 tányér spenót fedezi a folsavszükségleted!Nem elég egészségesen táplálkozni!

Én szedtem a vitaminokat és 5 hónaposan mégis elvették(megszülesztették) a babám,tök egészséges volt,leszámítva a húsában a cisztát és az csak a szövetek megkergülése volt,nem genetikai!!!

2008. jún. 18. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
76%
A folsav tenyleg fontos!en nem szedtem de a doktorom le is tolt egy kicsit ezert..Sok folsav van a rebarbaraban, de igaz az hogy sokat kell enni vitamint hogy eleg legyen a szervezetunknek..De gondoljunk bele szuleink sem szedtek..legalabb is anyum nem es mind a harman makkegeszsegesek vagyunk..az is igaz hogy akkor nem volt ennyi mu kaja..na ezt lehetne folytatni.En szedek terhesvitamint mert mindent meg szeretnek tenni a babam egeszsegeert,nem szeretnem megbanni amikor mar keso lessz..tehat nem fontos de te dontod el.
2008. jún. 18. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
54%

Szia! A harmadik kisbabánkat várom. Egyik gyermekemmel sem szedtem semmiféle terhesvitamint! A terhesség elején folsavat kellett szednem, aztán később Maltoferfol-t(vas+folsav), amikor a pocim keményedni kezdett, akkortól Magnerotot és amikor a babának már szüksége volt rá, akkor kalciumot. Mind a két gyermekem egészséges és remélem a pocimban fejlődő pici babám is egészséges lesz.

Most olvastam egyébként a hazipatika. hu-n egy szülész-nőgyógyász válaszában, :" A terhes vitamin nem csinál egyebet, minthogy a terhesség alatt kimerült szervezetet felkészítí arra, hogy a szoptatás alatt a megfelelő minőségű anyatejet biztosítani tudja az édesanya gyeremeke számára." Merthogy ugye azokat a raktárokat tölti fel.

Szerintem a terhesvitaminok biztos, hogy jók én nem vonom kétségbe, de szerintem a saját nőgyógyászod is pontosan meg tudja mondani, hogy a terhességed alatt mikor mire van szüksége egy várandós kismamának.

A legjobbakat kívánom nektek!

Egy 18 hetes kismami

2008. jún. 18. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Folsav, folsav es FOLSAV!

A 3mg-os tablettabol napi 1, ha nem szedsz mellette mast.

Patikaban recept nelkul kaphato, es olcso (terhesvitaminhoz kepest)

2008. jún. 18. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm nektek!
2008. jún. 18. 18:31
 7/7 anonim ***** válasza:

dr.Czeizel Endre,aki azért már bizonyított az életben elítéli azokat a nőgyógyászokat,akik azt mondják elég egészségesen táplálkozni.Ha valamiből nincs elég a szervezetedben,amiből több kell a babának is a fejlődéshez,tőled fogja elvenni,ami azt jelenti,hogy legyengítheti az immunháztartásod,megbetegethetsz így a babának is baja lehet.A terhesvitaminnak nincs hátránya v.csak folsavat,Magne B-t+C-vitamint szedj,de szedj!

Persze a mi időnkben nem volt ilyen,de sokkal egészségtelenebbül élünk,jóval kényelmesebbek vagyunk és ennyi beteg baba nem is született még.A barátnőmnek tökéletes eredményekkel,jól viselt terhességgel a szülés után 2 héttel megállapították,hogy Down-kóros a pici.A mai felszereltség és tudomány mellett,sem a vér nem mutatta ki,sem a nyakredő semmi.Ha babát szeretnél most kezdj el legalább folsavat szedni!

2008. jún. 19. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!