Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Mi az oka, hogy a 10. napon...

Mi az oka, hogy a 10. napon van peteérésem? 28 naposak a ciklusaim.

Figyelt kérdés
2013. máj. 26. 09:40
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Korai peteérés.
2013. máj. 26. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Nem azt kérdeztem, hogy mi a neve, hanem, hogy mi az oka!

Sokat keresgéltem a témában, meg be tudom írni a keresőbe is, de a Ti véleményetek érdekel...

2013. máj. 26. 14:27
 3/11 anonim ***** válasza:
Honnan veszed, hogy a 10. napon van?
2013. máj. 26. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
A kérdésemre miért kérdéssel reagálsz? Szándékosan nem részleteztem. A válaszra vagyok kíváncsi.
2013. máj. 26. 20:44
 5/11 anonim ***** válasza:

Jó: Nincs olyan, hogy 18 napos a luteális fázisod. A sárgatest maximum 16 napig "él" és pont.

Szóval egyszerűen nem a 10. napon van peteérésed.

Ezért kérdeztem, hogy mégis honnan a jó francból szeded, hogy akkor van.

2013. máj. 26. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
nekem is nagyon korai peteeresem van es megi mindig megjon a 28. napon percre pontosan. egyebkent egy no erzi a peteerest. megvaltozik a huvelyvalqdek, megduzzadnak a mellek es tobb hormon termelodik amitol jobban kivanja a szexet. osztonszeruen varja a megtermekenyitest a test
2013. máj. 27. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Az utolsó válaszadónak köszönöm, így van, én is pontosan tudom mikor van. Utolsó előttinek: tudom, hogy nem normális, de akkor is a 10. napon van. Valamilyen hormonzavar miatt van, de nem értem én sem. Mindig a 10. napon van, kb. 17 hónapja. Szülés után lett ez így...

S most nem jön össze a kistesó...

2013. máj. 27. 10:54
 8/11 anonim ***** válasza:

" egyebkent egy no erzi a peteerest. megvaltozik a huvelyvalqdek, megduzzadnak a mellek es tobb hormon termelodik amitol jobban kivanja a szexet"


Oké, hogy érzed, de azért annyira pontosan akkor sem lehet érezni, mivel ezek a tünetek akár több nappal ovuláció előtt is jelentkezhetnek.

Szóval inkább mérni kellene az ébredési hőt. Gyanítom kiderülne belőle, hogy nem is akkor van ovud, mikor te gondolod, és simán azért nem esel teherbe, mert rossz időpontra időzítetek.


Hormonzavar miatt csak RÖVIDÜLHET a luteális fázis, olyan nincs, hogy megnyúlik!

2013. máj. 27. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Utolsó vagyok. Maximum akkor nyúlhat meg, ha két peteérésed van egy ciklusban, vagy ha olyan gyógyszert szedsz, ami progeszteront tartalmaz. Esetleg vmilyen enzimgátló szert (pl. epilepszia kezelésére használt valproat), ami gátolja a progeszteron lebomlását.

Más lehetőség tudtommal nincs.

2013. máj. 27. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Nem vitatkozni akarok, de biztos, hogy megvan a magyarázata! Mondom, szülés óta a 10. napon van, ez tuti, mindig figyeltem a testem, mert ezidáig szoptattam, nem védekeztünk és mindig feltűnt a hasszúrka a 10. napon, nem vártam, hanem amikor éreztem, h történik odabenn valami, akkor számoltam, hogy a 10. napon vagyok. De mivel így dokihoz sem mehetek, mert ezek szerint nem hinne nekem (vagy ki tudja), így lehet bizonyítékkal kell odamennem (Ovu teszt).

De a tsh-m is magas és a szoptatás alatt nem szedtem jódot, biztos, hogy nagy felfordulás van bennem- csak azért írom, mert ezek összefüggnek. És azért nem szedtem, mert nem tudtam, hogy kell, elevitet szedtem, abban meg nincs... jódozott sót használok, de az sem fedezi...és ebből jön a pajzsmirigy alulműködés, ami összefügg a hormonokkal...

2013. máj. 27. 13:17
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!