Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » A tüdőszűrő árt korai terhessé...

A tüdőszűrő árt korai terhességnél a babának? Az általános laborvizsgálat kimutatja a terhességet?

Figyelt kérdés
Úgy néz ki, hogy terhes vagyok. Azonban a munkahelyre most kell alkalmasságit csináltatni, ami laborvizsgálat és tüdőszűrés. A labor ilyenkor kimutatja a terhességet? Még nem akarom bejelenteni, mert még nagyon korai. Valamint a tüdőszűrő árt a babának? H lehet ilyenkor csináltatni? Van valamilyen módszer?
2013. jún. 3. 17:26
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Igen árt! Tilos ilyenkor! Az általános nem mutatja ki csak ha kérnek HCG szintet de az csak úgy nem szokás! Csinálj tesztet! Máshogy nem uszhatod mêg a röntgent csak ha megmondod! Fejlődési rendellenességet okozhat!
2013. jún. 3. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

tudsz róla, hogy ha nem jelented be, akkor nem vagy védett?

ha valaki előbb rájön, akkor könnyen megszabadulhatnak tőled


tüdőszűrő árt

labornál ha hcg-t nem néznek, akkor nem mutatja ki

2013. jún. 3. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Nekem a legutóbbi tüdőszűrésen rá is kérdeztek, hogy ugye nem vagyok terhes. Én a helyedben felhívnám a kerületi (nem a munkahelyi, hanem ahol a kerületben végzik a tüdőszűrést) rendelőt (tüdőgondozó pl. )és rákérdeznék ott, hogy terhesség esetén szabad-e elvégezni a vizsgálatot. Biztosabb információt kapsz.
2013. jún. 3. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Bemegyek majd a héten és megkérdezem. Viszont azért nem akarom még elmondani, mert még ez nagyon korai terhesség. Teszt igazolta csak. Jövőhéten mennék nődokihoz. A vizsgálat meg most lenne aktuális. El akarom majd mondani a melóban, de csak ha lemegy az első trimeszter,mert addig sajnos sok minden megtörténhet.
2013. jún. 3. 17:35
 5/14 anonim ***** válasza:

igen, sok minden

mondjuk ki is rúghatnak

2013. jún. 3. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Ezzel tisztában vagyok. De az egyetlen ok az, amiért még nem akarom elmondani az az, hogy korai és sok minden történhet. Kockáztatni nem akarok.A szerződésem határozatlan idejű.Tanítok.De még csak a hétvégén lett pozitív a teszt.Szóval ezért vagyok határozatlan a dologgal.
2013. jún. 3. 17:43
 7/14 anonim ***** válasza:

Igaz ugyan, hogy hosszú távon a határozatlan szerződés a jobb,

de az is igaz, hogy a határozatlan szerződéssel rendelkezőt könnyebb kirúgni.


Azért, mert ha valakit a határozott szerződés lejárta előtt ki akarnak rakni, akkor a szerződésből hátralévő időre járó munkabért mindenképpen ki kell fizetni (magyarán semmit nem nyernek vele, ha idő előtt kirúgják).


Próbáld elhalasztatni az alkalmasságit, ha nem akarod elárulni.

2013. jún. 3. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Szerintem nem rúgnának ki...korrektebbek annál. Meg tisztában vannak azzal, hogy többen vagyunk fiatalok a "csapatban" és ez is benne van a pakliban, hogy bármikor jöhet a gyerek. Csak így rossz. És amíg nem lesz 100%, addig olyan hülyén jönne ki...
2013. jún. 3. 17:59
 9/14 anonim ***** válasza:
Én mikor terhes lettem és menni kellett alkalmasságira és elmondtam az orvosnak hogy azért nincs tüdőszűrő papírom mert lehet kismama vagyok. Nem problémázott vele.. és a főnöknek sem mondta el.
2013. jún. 3. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

9: Igen, tulajdonképp a munkáltatóhoz már csak az a papír jut el, hogy munkavégzésre alkalmas/nem alkalmas, a részletek (vérkép, tüdőröntgen) nem.


Terhesen meg alkalmas ugyebár, hiszen nem fizikai munkát végez...

2013. jún. 3. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!