Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Ti vállalnátok így gyerekeket?...

Ti vállalnátok így gyerekeket? Nem logikátlan ez nagyon? Mi a véleményetek?

Figyelt kérdés

A nagy 2 évesen megy bölcsibe, anyuka dolgozni. Fél évvel később abbahagyják a védekezést, jöjjön a tesó ha akar. 5 hónappal később terhes is lesz, tehát nem dolgozik 2 évet a két gyerek között.


Van ennek így értelme?


2013. jún. 10. 11:01
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Biztos ők tudják. Lehet, hogy nem akarnak túl nagy korkülönbséget. De nem akarja azt sem, hogy a második baba gyes-be szülessen, mert megterhelő lenne anyagilag.
2013. jún. 10. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Igen,vállalnánk...mindegy szerintem,hogy mennyi idôt dolgozom a két gyermek között.
2013. jún. 10. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Ebben a kérdésben nincs olyan hogy nincs értelme. Van aki 2 hónappala szülés után ujra terhes lesz...

Ha az anyagiak miatt kérdezed azt neked kell tudnod hogy hogy álltok, hogyan érné meg jobban. Nekem van olyan ismerösöm akik ezt okosan megtervezték mert amugy szűkösen jönnének ki anyagilag, igy anyuka visszamegy 1 évre dolgozni és ha az letelik akkor próbálkoznak a tesóval. Én pl jó ideig nem is szándékozok visszamenni dolgozni ha majd vére lesz babánk. Mondjuk most sincs bevételem mivel vállalkozó vagyok igy amit keresek el is megy anyagra és a költségekre, na de mégsem lehet itthon ülni csak úgy. Gyerek mellett már más kérdés.

Egyébként azt nem értem a kérdésedben hogy irod hogy anyuka dolgozni visszamegy aztán meg a végén hogy 2 évet nem dolgozik a 2 gyerek között...???

2013. jún. 10. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Az ő dolguk. Biztos kis korkülönbséget akartak.

Szerintem közünk nincs hozzá, hogy ki mikor vállal babát, főleg ha önerőből megoldják.


A GYED miatt kérdezed? Mert nem 2 évet kell dolgozni hozzá, hanem a szülés előtti 2 évben X nap kell hogy meglegyen, nem a komplett két év...

2013. jún. 10. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Ebben az esetben nem is kell meglenni a 2 évnek, hiszen az első szülése előtt gondolom már dolgozott annyit, utána GYED-en volt, majd visszament dolgozni. A biztosítottsága tehát folyamatos, és az új szülés előtt is lesz 180 bérezett napja. Anyagilag így biztosan jobban jöttek ki, esetleg közben emelkedhetett a fizetése is, így a számítás alapja az emelt bére lehet.
2013. jún. 10. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Fél évig védekeznek,5 hónap alatt összejön a terhesség,dolgozik még pár hónapot és máris gyedet kap.

Nem 2 év ledolgozott kell,hanem 2 év biztositott,és abból számolnak gyedet.

2013. jún. 10. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Nem értem, mi ezzel a probléma?

Mi is ezt fogjuk csinálni.

Egyrészt, mert nagyobb lakást akarunk venni, és a bankok addig nem állnak velünk szóba, amíg nincs fizetésem, párom minimálbéres, az én gyesemre meg nyilván nem adnak semmit.

Az már más kérdés, hogy a munkáltató ennek nyilván nem fog örülni...

2013. jún. 10. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Igen, én is arra gondoltam, hogy ez nem túl szimpatikus a munkáltatónak.
2013. jún. 10. 18:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!