Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Mikor érdemes a leginkább...

Mikor érdemes a leginkább próbálkozni? Többi lent!

Figyelt kérdés

Ebben a hónapban 4-étől 7-ig tartott a mensim, 15-17-ig fehér krémes folyásom volt(kicsit átlátszó), tegnap óta szúrkál a bal oldali petefészkem és tegnap előtt óta fájnak a melleim is. Biztos, hogy nem baba még, mert ebben a hónapban volt, meg ilyen hamar nincs tünet, inkább peteérésem lehet. Az a kérdésem, hogy peteérés előtt is van esély a babára??? (3hónapja nem szedem a gyógyszert/nem szedtem sokáig/)

Előre is köszönöm a válaszokat!


2013. jún. 22. 07:21
 1/2 anonim ***** válasza:

A peteérés egy folyamat és ovuláció (pete kilökődik) akkor lehet teherbe esni. Próbálkozni szerintem mindig érdemes amikor az embernek csak kedve van hozzá. De ha tudományosan akartok próbálkozni akkor:

- érdemes hőgörbét vezetni legalább 2-3 hónapig, hogy megtud mikor van pontosan ovulációd (leesik és felmegy a hő másnap)

- az ovud a ciklusod közepén van általában (28 napos ciklusnál 13-16 napon , hosszabbnál később, de egyszerűbb a nem várt napjához viszonyítani --> következő vérzést mikor várod és abból le vonni 14 napot, akkor van ovud általában)

- lehet LH tesztet is venni (nekem nem vált be , de sokan dicsérik)

- érdemes a nyákot is nézegetni amikor tojásfehérje állagú akkor a legjobb nap a próbálkozásra

- lehet nézegetni a méhnyak magasságát is

- valamint elvileg ovulációkor az ember jobban kívánja a szexet

- teherbe csak abban a 12-24 órában tudsz esni amikor az ovud van, viszont a spermák 3 napot is elélnek a méhben és petevezetékben

Próbálkozni a ciklusod 10. napjától és egészen a 20. napjáig érdemes, naponta két naponta. Érdemes több módszerrel is behatárolni mikor van az ovud napja a minél nagyobb siker érdekében. Ugyan akkor figyeljetek arra, hogy ne csak a baba gyártás legyen a fő cél ha nem egymás közelségének élvezete.(DE vannak nők akinek a menstruációjuk idején van ovulációjuk vagy nem pont ciklus közepén ezért mondom, hogy nem feltétlenül a ciklus közepén van. )

2013. jún. 22. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszodat!!!:-)

Sokat segített amiket írtál, igazából csak érdeklődtem, DE nem tudományosan szeretném a babát, hanem amikor majd jönni szeretne úgyis jön.:-) Akkor vagyunk együtt, amikor mindkettőnknek jó, nem erőltetünk semmit.

2013. jún. 23. 09:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!