Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Mi lesz, ha egy terhes nő nem...

Mi lesz, ha egy terhes nő nem szed speckó vitaminokat?

Figyelt kérdés
Anyám mondta, hogy amikor terhes volt, akkor ilyen vitaminokat írt fel az orvos direkt terhes nőknek. De minek? Régen sem szedtek ilyet a nők és mégis megszült nagyrészt mindenki rendesen...És hallottam, hogy volt valami új cucc, ami az állatokon hatott, de az embernél torzszülött gyereket okozott. Szerintem hülyeség, na de ki vagyok én, hogy bíráskodjak? Szerintetek? Tapasztalat?

2013. jún. 22. 16:16
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Az első két gyereknél nem szedtem, az utolsónál szedtem. Mindhárom egészséges:)
2013. jún. 22. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Mivan? Milyen vitaminra gondolsz?
2013. jún. 22. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

"És hallottam, hogy volt valami új cucc, ami az állatokon hatott, de az embernél torzszülött gyereket okozott." A vitaminok nem okoznak ilyesmit, azok csak vitaminok.

Ha nem szed valaki, akkor nem szed, de akkor próbáljon minél több zöldséget és gyümölcsöt enni. Nyáron tavasszal ez könnyen megoldható, de a fényszegény téli hónapokban, jobb egy kis vitamin utánpótlás. A baba elveszi az anyától ami kell, így nem neki kell a vitamin igazából, hanem az anya raktárait kell feltölteni velük.

2013. jún. 22. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Én közepesen vagyok terhesvitamin ellenes, korábban teljesen elutasítottam. Aztán 16 hetesen úgy bedurrant az ínyem és fogam, hogy a falat kapartam , erre a szülésznőm megjegyezte " látod ezért kell a terhesvitamin mert bár a baba teljesen jól fog fejlődni nélküle is, de a te szervezetedet teljesen tönkreteszi" hát gondolkodok, hogy heti 1-2 szem bogyót azért csak be kellene szednem.

Folsavat szerintem érdemes szedni, mert túladagolni nem lehet viszont bizonyítottan csökkenti az idegcső záródási rendellenességeket. De ezt fogantatás előttől a 12. hétig érdemes szedni tovább nem, és nap 1 bőven elég. Magnézium csak akkor kell ha fájdogál, görcsöleget a pocakod, amúgy nem kell. Vasat is csak akkor kell szedni ha hiányod van belőle, ezt vérvételen jelezni fogják. Én folsavat szedtem 19. hétig (megmaradt 12. hétről gondoltam akkor már megeszegetem) és sajnos sokat fáj a pocakom így napi 1 Magnéziumot szedek. próbálok inkább a rendes étkezésre oda figyelni, mert én is azt gondolom abból kell a babának lennie és nem a művitaminokból.

2013. jún. 22. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Ez a művitamin mennyiben is más mint a valódi? Vitamint akkor kell szedni, ha nem jut belőle elég a szervezetbe. Van ami kiürül, abból csak akkor lehet baj ha nem szeded, van ami raktározódik, ezeket orvosi javaslatra kell szedni. A kérdező menjen el orvoshoz, csinálnak egy vérképet és kiderül hogy kell-e vagy sem. Ez nem hitkérdés.
2013. jún. 22. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Szerintem minden vitamin készítmény mű és nem egészséges ha fölöslegesen szeded. Nem ugyan az megenni egy barackot vagy bevenni egy olyan vitamin készítményt ami a barack vitaminjait tartalmazza. Különben akkor miért eszünk ételeket? Ma már minden vitamin elérhető bogyó formájában is akkor együnk csak bogyókat és száműzzük az ételeket.
2013. jún. 22. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
A folsav a legfontosabb, ha mást nem is, de azt muszáj szedni. Ezt régen is szedték anyáink. A terhesvitaminokról megoszlik a vélemény. Hízásra hajlamos babák híznak tőle, ez tény. Már az orvosok is szólnak a kismamának x hét után, hogy hagyja abba. Nem véletlenül.
2013. jún. 22. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
47%

A kérdésedre a válasz:

Az lesz, hogy a gyógyszeripar csődbe megy, kirúgnak egy csomó embert és te leszel átvitt értelemben felelős a munkanélküliségükért, mert nem voltál hajlandó beszedni a placebot! :)

Amúgy ha engem kérdezel, akkor vidékről (najó, ez kivitelezhetetlen a városiaknak) (de ha tudsz, menj piacra) egyél gyümölcsöt - zöldséget, napozz, hogy legyen D vitaminod, egyél húst, és igyekezz nem károsítani magadat, és a gyermekedet. :)

2013. jún. 22. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Normál esetben, ha egy nő nem egyoldalúan táplálkozik, hanem sok zöldséget, gyümölcsöt fogyaszt a terhesség alatt, akkor nem lehet semmi gond. Na de elég kevesen mondhatják el magukról, hogy normálisan táplálkoznak. A másik dolog pedig az, hogy a zöldségek és gyümölcsök vitamintartalma napjainkban sokkal, de sokkal kisebb, mint volt valaha. Emiatt nem tudsz elegendőt fogyasztani. Vannak olyan nyomelemek, ásványi anyagok, egyéb szervezet számára szükséges anyagok (pl. folsav), ami nagyon kis mennyiségben fordul elő, vagy csak kevés élelmiszerben, ergo hiányállapot léphet fel. A folsav hiánya bizonyítottan felelős bizonyos magzati betegségekért, például a nyitott gerinc előfordulásáért.


Én megengedhetem magamnak a legváltozatosabb táplálkozást. Ennek ellenére nem bíznám a babám egészségét a véletlenre, kiegészítem terhesvitaminokkal is. Sokféle van, előző babámnál is szedtem, most is szedem, semmi gond nincs velük, egészségesek vagyunk mindannyian.

2013. jún. 22. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
és nem féltek tőle, hogy ezek a cuccok bármi bajt okozhatnak? Elvégre ez gyógyszernek mondható (még ha sok okos nem is azt mondja), ami mindenkire másképpen hat...
2013. jún. 23. 01:02
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!