Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 5 hetes terhes vagyok. Milyen...

5 hetes terhes vagyok. Milyen vitaminokat ajánlatos szednem?

Figyelt kérdés
Azt tudom,hogy folsavat mindenképpen,de terhes vitamint nem szeretnék szedni. Miben található folsav,illetve miket ajánlatos még ezen kívűl szedni?
2013. ápr. 18. 19:03
 1/10 anonim ***** válasza:

Először is gratulálok:)

Folsav mellé szedhetsz Gravidát vagy Elevitet, amelyik szimpatikus. végülis egy kaptafa.

Többen inkább a gravidát ajánlják, mert az elevit sokaknál hányingert okoz. Én a gravidát szedem 2 hónapja, eddig minden gond nélkül.

Magne b6-ot betárazhatsz, majd azt is szedheted.

2013. ápr. 18. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Ja hogy terhesvitamint Nem szeretnél szedni:) emelett elsiklottam. Hát szedhetsz más multivitamint is, de azt nem tudom milyet, azokban nincs annyi és olyan speciális vitamin, mint ezekben. Esetleg orvosod biztos tudna mit mondani. Kellemes babavárást:)
2013. ápr. 18. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Én gravidát szedek, az első fiamnál is bevállt. Most a második kicsimet várom. 6hkm
2013. ápr. 18. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Én Elevitet szedek. Semmi bajom tőle. Miért nem akarsz vitaminkészítményt szedni?? akkor nem neked kellene összeszedned darabokban a szükséges anyagokat.
2013. ápr. 18. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim válasza:
55%
Én 3x voltam terhes és megmondtam a dokimnak hogy semmilyen bogyót nem vagyok hajlandó szedni.Azt mondta,akkor rengeteg gyümölcsöt zöldségfélét egyek.Soha semmi gond nem volt velem se meg a babával se.
2013. ápr. 18. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
bocsi az offért. Nekem van 1x1 vitaday vas +folsav dmben vettem tavaly (2014 a szavideje) azt lehet szedni? Én még csak nemrég teszteltem pozit. Orvos nem látott.nem árt a vas?(világéletemben vashiányos voltam ezért szedem gyakran)köszi
2013. ápr. 18. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
A folsav mellé előbb utóbb be kell vásárolni a magnéziumot. Nem igazán értem azt hogy nem akarsz terhes vitamint, de a folsav mellé még szednél valamiket? Kálcium, D vitamin, jód, stb. minden van bennük. Mire mindennek utánaolvasol hogy mire jó, és még úgy is döntesz, szükség van rá rájössz, hogy mindez egyben megvan egy magzatvédőben, nem 100 bogyót veszel be, hanem 1-et, amiben a dózisokat kifejezetten nekünk fejlesztettek ki. A sok kiegészítő sok pluszban bevitt vivőanyagot jelent a hatóanyag mellett, és szerintem anyagilag sem jön ki jobban az ember lánya. Persze te tudod.
2013. ápr. 19. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Úgy tudom a folsav mellé B vitamin is kell megfelelő arányban, hogy hasznosulni tudjon. Én sem értem, miért kell külön csomagolva megvenni a hozzávalókat, amikor egyben kapható egy tablettában. Azért méricskélték ki a terhesvitaminokat, hogy ne kelljen mindenkinek ezen végimennie, hogy mit-miből mennyit-milyen arányban. Mások már elvégezték ezt a munkát.
2013. ápr. 19. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Én sem értem, vitaminokat akarsz szedni, de pont terhesvitamint nem, terhesen? Miért?

Erre csak azt lehet mondani, hogy akkor egy hozzáértő segítségével állítsd össze a vitaminokat, amiket szedni akarsz, én a helyedben nem vennék be bármilyen multivitamint, mert pl. az A vitamin túladagolása fejlődési rendellenességeket okozhat a babánál.

De tényleg sokkal egyszerűbb és biztonságosabb lenne, ha magzatvédő vitamint szednél.

2013. ápr. 21. 03:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Folsavat és multivitamint szedj! De ne ilyen Béres actival, meg hasonló hulladékokat! A Vitakingnek vannak magasabb dózisú multivitaminjai, illetve van egy trimeszter 1-2-3 nevű vitamincsaládja, azok már jók is valamire. Nem tudom a terhesvitaminoktól miért idegenkedsz, de ha azért, mert kockázatokra és mellékhatásokra figyelmeztet, akkor megértelek.
2015. ápr. 13. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!