Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Terhes vagyok, és megszeretném...

Terhes vagyok, és megszeretném tartani, anyukám segítene, ez rossz szerintetek?

Figyelt kérdés
17 éves lány vagyok, és mindig arra vágytam,hogy korán legyen gyerekem... Addigra már 18 leszek, de nem merem elmondani a barátomnak,e a szüleim már tudják... A barátom még nem gondolkodott gyerekben,de már 2 éve együtt vagyunk... Most félek,hogy elhagy minket, és még csak tanuló vagyok... szerintetek mit tegyek?
2013. jún. 23. 12:09
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Bárhogy döntesz, akkor is el kell mondanod neki. Joga van tudni. Mennyi idős? Van munkája?
2013. jún. 23. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
82%
Ha te szeretnél babát, és anyukád segítene, akkor tartsd meg! Ilyen fiatalon a barátod nem egy életbiztosítás, lehet, hogy miatta abortuszra mész, aztán 1-2 év múlva valami más miatt mégis elhagy. Szóval a döntés alapja mindenképpen az legyen, hogy te szeretnél-e most babázni vagy sem. Ha anyukádék melletted állnak, akkor még a jövőd sincs veszélyben semmilyen szempontból, akár egyetemre is járhatsz a kicsi mellett.
2013. jún. 23. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
86%

Miért pontoztátok le a másodikat? Mert nem kezdett el mocskosan szidni egy lányt,ahogy itt szokás,és mert nem azt mondja 30 alatt ne szülj mert felelőtlen vagy? Undorítóak itt egyes emberek.


Kedves Kérdező!


Mondd el a barátodnak és azt is a szüleid tudják és melletted állnak,semmiképpen se vetesd el ha nem akarod,ne tedd magad tönkre,sulit meg meg lehet mellette csinálni,barátod meg eldönti része lezs a családnak avgy továbblép.

2013. jún. 23. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
26%
én a helyedben akkor sem tartanám meg, ha anya támogatna.
2013. jún. 23. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
73%
én biztos hogy megtartanám.lehet hogy még fiatal vagy de mire megszületik a baba felnősz a feladathoz.az jó hogy a szüleid támogatnak.a párodnak pedig mond el minél hamarabb.neki is muszáj róla tudnia.na meg a kicsit nem egyedül hoztad össze.ő nem kötelezhet rá hogy vetesd el a kicsit.remélem hogy melléd fog állni a párod és támogat majd mindenben titeket
2013. jún. 23. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Én is megtartanám. Ha elég érettnek érzed magad és támogatnak akkor mindenképp. :) Kitartást nektek. Mondd el párodnak, és ha ő nem szeretné, akkor még nem érett a feladatra. De ez a ti döntésetek.:) Nem a kor tesz jó anyává.

Jó egézséget :)

2013. jún. 23. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Én 26 éves vagyok, és őszinte leszek mindig is gyerekre vágytam! És egyszer volt is egy olyan hiba ami miatt majdnem terhes lettem 17 évesen, sőt még 22 évesen is... kiszakadt a gumi.. Mind a két alkalommal megtartottam volna ha terhes maradok, mert iszonyat szerelmes voltam, de most így visszagondolva ez lett volna életem legnagyobb hibája mind két alkalommal...


Az elsőnél azért, mert igaz nagyon szerettem volna babát, de végül kiderült, hogy a srác még sem az igazi, sőt nagyon nem az!!! Ott maradtam volna egyedül egy babával érettségi nélkül... és támogatást se nagyon kaptam volna, mert szegények voltunk..


A másodiknál pedig életem szerelmétől estem volna teherbe, és már csak azért is megtartottam volna, mert tőle nem tudtam volna a szerelemgyereket elvetetni... végül ezt is megbántam volna, mert nem illettünk össze, bár tényleg nagyon szerettük egymást, ő még nem nőtt fel egy kapcsolathoz sem, nem hogy egy gyerekhez...


Szóval most 34 hetes kismama vagyok, a vőlegényemtől, és nem bánom, hogy nem lettem terhes, mert most vagyok igazán boldog és nem azért mert idősebb vagyok, hanem mert egy igazán megbízható párkapcsolatban élek, egész tűrhető anyagi körülmények között...


Szóval én nem akarlak rábeszélni semmire, csak arra, hogy gondold végig, mi lenne ha...

1. megtartanád és együtt maradtok

2. megtartanád de szétmentek

3. elveteted és együtt maradtok

4 elveteted és szétmentek??


Vázold fel magadban, hogy melyik milyen lenne... és sajnos inkább kezd azzal hogy szétmentek... mert ez a valószínűbb, persze nem biztos, de inkább a rosszra készülj!


Az apukának el kell mondanod!

2013. jún. 23. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Csatlakozom az előttem szólókhoz, tartsd meg!

De az apának mondd el, mit történt!

2013. jún. 23. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
32%

Ez rossz, szerintem.


Meg fogod bánni, ez garantált. Persze nem mered majd bevallani még magadnak sem, de mélyen ott lesz, érezni fogod, hogy ezt nem kellett volna.


Persze, az is egy rossz dolog ha elveteted. Valószínűleg azt is meg fogod bánni, de az életed jobb lesz.

2013. jún. 23. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
64%
Én 16 évesen voltam ugyanebbe a cipőbe! Párom elhagyott..élt. Babát természetesen megtartottam! 1 éves volt a lányom mikor az apja észheztért, előtte nem is látogatta. Szerettem még mindig adtam neki új esélyt mint apa és társ. Ez volt fél éve..azóta a világ legjobb apukájának mondhatom. Nem tudom mi történt vele, de 180 fokos fordulatot tett! Most 18 éves vagyok, másfél éves a lányom. Leérettségiztem mellette, 2 évet voltam magántanuló. 1 hónapon belül pedig összeköltözünk hárman és jöhet a kistesó akit szinte jobban akar mint én ha már kimaradt ezekből a lányunknál. Minden lehet happy end! :)
2013. jún. 23. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!