Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Van hamis pozitív teszt?

Van hamis pozitív teszt?

Figyelt kérdés
2013. jún. 25. 15:39
 1/10 A kérdező kommentje:
Pozitív lett a terhességi tesztem (nagyon halvány). Egy óra múlva már nem láttam rajta a második csíkot, ma reggelre pedig megjött a mensesem is.
2013. jún. 25. 15:42
 2/10 anonim ***** válasza:

Azért nehéz bármit is mondani, mert nem látható a teszt. Van, aki második csíknak véli a száradási csíkot, ami nem jó helyen helyezkedik el és nem pontosan olyan vastagágú, mint a kontroll. Ebben az esetben nem hamis pozitív a teszt, hanem negatív egy kis száradási csíkkal. Van olyan is, hogy bizony megtörtént a beágyazódás, de az menstruációszerűen távozik is. Vagyis nagyon minimális mértékben emelkedett a hCG-d, amit a teszt ki is mutatott (amúgy előfordul, hogy eltűnik a csík nagyon korai terhességnél), viszont nem maradt meg a baba.

Amúgy biztos van hamis pozitív, vagyis baba nélkül terhességet mutató teszt, de szerintem ez kb. 1 az 1 millióhoz, vagyis nagyon ritka. A pozitív általában vagy félreértésből "pozitív", vagy baba miatt, aki nem tudott megtapadni rendesen és távozott a menstruációval.

Amúgy az orvosom szerint a vetélések 80% így zajlik, vagyis észrevétlenül, a menstruációval.

2013. jún. 25. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Hamis pozitív nem szokott lenni, de természetesen előfordulhat. Az az eredmény érvényes amit a megadott időben mutat a teszt. pl. 5 perc után olvassa le az eredményt, 30 perc elteltével a teszt eredmény már nem értékelhető. Vagy valami elkezdődött csak sajnos nem tudott folytatódni. Vagy hibás volt a teszt.
2013. jún. 25. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat, nagyon hasznosak, ment a zöld kezecske. Nem száradási csík volt, jó helyen volt a második és olyan széles, mint a kontroll,de nagyon halvány, és egy óra múlva már hiába kerestem rajta, nem láttam, pedig erős fényben is nézegettem. :S
2013. jún. 25. 16:19
 5/10 anonim ***** válasza:
Szia. Így jártam ma én is...először ott volt a csík, aztán eltűnt, rá egy órára megjött...de nem piros a vér, hanem sötét narancssárga...annyira érdekes...a második csík pedig fehér lett...szép vastag fehér csík...és nem értem mi ez...
2013. jún. 25. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Én itt a GYK-en olvastam nem egy kommentben hogy nem értik miért,de egyeseknek az 5. hétig pozitívat mutatott a teszt.Mikor pedig betöltötték értetlenül-csalódottan álltak hogy mégsem terhesek.Én nem tudhatom,mondom ezeket itt így olvastam... Ezek szerint sosem tudni,néha a pozitív sem pozitív vagy szar a teszt:)
2013. jún. 25. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
a medilabbal jártam így egy párszor, na az totál tévesen volt pozitív :) (nálam)
2013. jún. 25. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Olyat én is sokat olvastam már itt, hogy a piros helyett fehér csík jelent meg, de az nem számít pozitív tesztnek, mert csak az erőre rányomott csík vizesedik be és azért látszik a csík, de az csak "ázás" és nem pozitív. Csak az a pozitív ami piros, rózsaszines. És hát persze biztos csak akkor lehet az ember ha több fajta tesztet is csinál, és az orvos is megerősíti a tényt, hogy itt bizony baba van.
2013. jún. 25. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Igen, nekem is volt, a Predictor Early volt a bűnös. De úgy hallottam, ez a fajta teszt szereti ezt eljátszani, állítólag legendás fals pozitív tesztekben. A következő hónapban szerencsére már reális volt a pozitív teszt, de az x-epil volt.
2013. jún. 25. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Én is az x-epil tesztekre ajánlom. Van amelyikben kettő is van egy dobozban és abszolút reális eredményt mutatnak, annyi hibájuk van, hogy bár 5 percet kell várni, de valójában egy jó 7-8 perc után mutat eredményt.
2013. jún. 25. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!