Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Terheléses cukor vizsgálatra...

Terheléses cukor vizsgálatra megyek holnap. Kell vinni ennivalót? A két vérvétel között nyugalomban kell lenni, vagy elmehetek vásárolni?

Figyelt kérdés
Azért küldött a doki, nem-e rejtett cukorbetegség miatt nem esek teherbe. TSH-t is kért, ez mit mutat meg?
2009. okt. 15. 13:08
 1/8 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom, hogy megitatnak veled tömény cukros vizet reggel! Majd x óra múlva megmérik a vércukorszintedet, majd ismét kapsz cukros vizet! De enni nem hiszem, hogy lehet! Nekem a terhes barátnőm volt cukorterheléses vizsgálaton ő mondta, hogy így csinálták vele. Majd éhenhalt, de ki kellett bírni, mert nagyon fontos, hogy az eredmény pontos legyen!
2009. okt. 15. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
a TSH-val a férfihormon mennyiséget fogja megnézni nem-e ebből neked több van mint amennyinek egy nőben kell lennie.A cukorvizsgálatra vigyél szendvicset és egy kis csokit.A két vérvétel között szabad mozogni,akkor kell enni is.
2009. okt. 15. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Nekem reggel csináltak egy vérvételt totál éhgyomorra. Utána meg kellett ennem egy zsemlét teával és utána is csináltak egy vérvételt. Egy órával később volt a 2. vérvétel, közben nem mondták, hogy mit nem szabad csinálnom, szóval úgy gondolom, hogy mindegy.
2009. okt. 15. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
előző vagyok,a lányommal való terhességemkor én is cukros vizet kaptam,szőlőcukor por volt beleszórva töménytelen mennyiségben a vízbe ezt kellett meginnom egy óra alatt,a fiamnál már lehetett szendvicset és csokit venni a büfében nem kínozták a kismamákat cukros vízzel.SZTK-laborja válogatja.
2009. okt. 15. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Én ugyan külföldön élek, de múlt héten voltam terheléses cukorvizsgálaton. Vettek vért, aztán megittam a löttyöt, ami itt egyáltalán nem volt édes, aztán egy óra múlva vérvétel, rá egy órára még egy. Enni nem volt szabad közben, és el akartam mennei sétálni, de nem engedték, mert a mozgás is befolyásolja a cukorszintet.
2009. okt. 15. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Szia ugyan én kismama vagyok de ugy lesz nekem hogy kellett vennem a patikában szőlőcukrot azt hiszem 7 dkg bele kell rakni majd 2 dl vizbe citromot rakhatsz bele hogy elviselhető legyen.Leveszik a vért -limcsi ivás 1 óra mulva megint leveszik a vért de enni nem lehet közbe meg inni sem állitólag.De nem tudom nállad ez hogy van lehet ugyan igy Üdv.
2009. okt. 15. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm, akkor viszek ennivalót, ha lehet megeszem, ha nem kell, majd később eszem meg.
2009. okt. 15. 14:29
 8/8 anonim ***** válasza:

Szia. Én hétfőn voltam laborba.

Reggel levettek tőlem 4 ampulla vért. Utána megkellet innom 2 dl vizet, amibe belekeverték azt a 75 gramm szőlőcukrot, amit én vittem a patikából. Borzalmas íze volt, de vittem citromlevet, és abból önthettem bele. Ezután közölték velem, hogy se ennivaló, se innivaló még 2 óráig. Fél óra múlva levettek 1 ampullával, majd még fél óra múlva megint 1 ampulla, aztán leültettek 1 órára, és az 1 óra eltelte után kellett bemennem, és megint 1 ampulla.

Azt hittem sosem lesz vége!!! :(

2009. okt. 15. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!