Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terheléses cukor vizsgalatnal...

Terheléses cukor vizsgalatnal lehetseges, hogy az első ehgyomorra vervetel teljesen jo (4,1), de utana a "szirup" utan 7,8 felett van?

Figyelt kérdés
Nekem alapjaraton jo a vercukrom, szoktam neha merni, mert apukam cukros. Most megyek majd terhelesesre es aggodom, hogy kiderulhet e, hogy a korabbi jo eredmenyek ellenere most rossz lesz..
2010. jan. 9. 22:07
 1/5 anonim ***** válasza:
Igen ez lehetséges. Valószínű, hogy csak terhességi diabétesz lesz már ha egyátalán a terhelés beigazolja a gyanút. Ettől nem kell megijedni, hiszen az esetek legnagyobb részében egy kis diétával rendben tartható és szülés után teljesen megszűnik. Viszont figyelmeztet arra, hogy cukorbetegségre hajlamos vagy, ezért nem árt úgy ahogyan eddig is szúrópróba szerűen ellenőrizni magad. Én mindhárom gyermekemmel terhességi cukros volta, betartottam a diétát nem is volt semmi baj. Szülés után mindig visszaállt a szervezetem és azóta is rendben van a cukrom. Ne aggódj. S ha netalán diétáznod kell, akkor azt tartsd be, hidd el megéri.
2010. jan. 9. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Koszonom a segitseget! Ma mertem es 4,1 volt, kivancsi vagyok mi lesz a vizsgalaton! Azert remenykedem, bar biztos tul lehet elmi a dietat is, neked is sikerult:)
2010. jan. 9. 22:49
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Ha valaki várja a babáját, akkor a diétát is kibírja. Előbb nem írtam, de a terhesség vége felé egyre inkább emelkedik a cukor. Nekem az éhgyomri mindig rendben volt, viszont reggeli után egy órával nem állt vissza a normál értékre. Azért is van szükség a diétára, hogy egész nap egy szinten legyen a cukor, mert akkor reggeli után is nagyobb eséllyel normális. Meg leírom, mert kevesen tudják, hogyha valaki nem tartja a diétát az nem feltétlen nagy babát okoz. Ugye magas cukorszintnél a szervezet ész nélkül termeli az inzulint. Na most a baba a mi magas cukortartalmú vérünket kapja és ő is termeli az inzulint a magas cukorszinthez. S ha a szüléskor magas a cukra az anyukának akkor a baba születéskor, még az anya vércukra szerint termeli az inzulint. Viszont ekkor már nem kapja az erősen cukros vért, így a cukorszintje lezuhan és kómába esik. Tehát komoly dolog ez senkit nem akarok ijesztgetni. Sajnos vannak akik egyátalán nem veszik komolyan a magas cukrot, mert nincsenek látványos fizikai tünetei. Na meg nem mindenhol világosítják fel az anyukákat sem.
2010. jan. 9. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Ha a szirupos eredményed 7,8 lesz, akkor biztos kell majd diétáznod. Sajnos az éhomi mérés nem mérvadó, az nekem is mindog 6 alatt van, mégis diétáznom kell, sőt inzulint is kaptam. Persze nekem nem a sziruptól, hanem már egy zsemlétől 9,2 lett, így még szirupot sem kellett innom.

Egyébként a diéta miatt ne aggódj, nem olyan borzasztó ezt betartani, csak okosan kell összeválogatni az ételeket. Én sosem éhezem, időnként egy-egy sütivel bűnözöm is, de ez sem jellemző.

Persze alig várom, hogy szüljek és utána ehessek egy jó kis házi krémest:-) De már nem sokat kell várni.

Minden jót!

(35. hetes mami)

2010. jan. 10. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszi! Ket nap mulva kuderul velem mi a szitu, de barmi lesz megbirkozim vele, mert a legjobbat akarom a picinek
2010. jan. 10. 14:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!