Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Mennyi az esélye annak, hogy...

Mennyi az esélye annak, hogy valaki menstruáció előtt 4 nappal teherbe essen? (többi lenn)

Figyelt kérdés

Múlt hét szerdán a párommal gumi nélkül szeretkeztünk, de nem ment belém, mert még időben kivette. Aztán szombaton megjött.

Ha akkor teherbe estem volna, akkor nem jött volna meg, igaz?????? (mert hallottam olyan legendákat, hogy akkor is megjöhet)

Hülyék kérlek kerüljetek el!!!

A normális válaszokat előre is köszönöm!!!

20/L



2013. júl. 1. 17:37
 1/4 anonim ***** válasza:
kicsi rá az esély, főleg ha pontos a ciklusod. Ha ugyanolyan volt a vérzésed mint máskor akkor végképp nem valószinű.
2013. júl. 1. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
ja egyébként sok nőnek jön meg attól még hogy terhes de általában gyengébb az a vérzés, na meg nem menzesz elött 4 nappal esnek teherbe általában hanem rendesen a ciklus közepén. Mint tudjuk bármikor lehet extra peteérés (én is olyanból fogantam) de azért nem valószinű hogy gond lenne, ha nem akartok babát semmiképp akkor védekezzetek ez a megszakitásos azoknak jó akik elvileg még nem akarnak de ha becsúszik nem gond. (első voltam)
2013. júl. 1. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszi szépen a válaszod :)
2013. júl. 1. 18:54
 4/4 anonim ***** válasza:

Esély mindig van, csak nem mindegy, hogy mekkora. Egy nő a ciklusán belül mindig fogamzóképes lehet, hiszen létezik spontán ovuláció is. (Illetve olyan is, hogy bár a peteérés megtörtént, de nem tud félidőben kilökődni a petesejt valamilyen okból kifolyólag, hanem csak később.)

Sógornőmék, igaz, tervezték a babát, de ő a menstruációja után 2-3 nappal esett teherbe.

(Feltételezzük, bár nagyon kicsi az esély, hogy mégis besikerült a baba, akkor még simán megjöhet, hiszen 4 nap alatt a jelentős hormonális változik még nem történnek, amelyek megakadályozhatnák a méhnyálkahártya leválását.)

Nyilván ezért kell egy ciklusban mindig védekezni, mert egy nő bármikor fogamzóképes lehet (van, aki a vérzése alatt esett teherbe). A megszakításos módszer meg nem tekinthető védekezésnek, hiszen az előváladék is tartalmazhat élő spermiumokat.

Azt javaslom, hogyha nem aktuális a gyerekvállalás, ne kockáztassatok még ennyire sem. (Nyilván nem kell felvilágosítani, hogy miféle módszerek állnak rendelkezésetekre...)

2013. júl. 1. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!