Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Még szoptatós anyuka vagyok,...

Még szoptatós anyuka vagyok, de szeretnénk már kistestvért. Mit tehetek ennek érdekében?

Figyelt kérdés

A szexen kívül :) (normális válaszokat szeretnék)

A babám még igen pici,de nem is akarunk nagy korkülönbséget.Mivel még aktívan szoptatok,ráadásul igény szerint,éjjel is kb 2x,igy mennyi esélyem van a teherbe esésre?menzeszem még nem volt.



2013. júl. 3. 10:13
 1/8 A kérdező kommentje:
még annyi kérdésem lenne,hogy ha teherbe esek szoptatás alatt,akkor tovább mehet a szoptatás várandósan is?
2013. júl. 3. 10:14
 2/8 anonim ***** válasza:
Így s teherbe lehet esni bármikor, nem tudhatod,hogy mikor jelentkezik/jelentkezne az első menstruáció! Terhesség alatt is lehet szoptatni, több anyukáról tudok aki tandemben szoptat!
2013. júl. 3. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Nekem nem volt a szoptatás alatt peteérésem. Mivel akartunk kistestvért, el is választottam a babámat majdnem 1 évesen. Amint abbahagytam a szoptatást, rá 1-2 hónapra lett peteérésem és teherbe is estem.
2013. júl. 3. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
teherbe lehet esni és lehet tovább szoptatni is. De van oylan baba aki nem fogadja el már eleve mensi után sem a cicit. Próbálkozni tudtok csak és reménykedni. Ember függő sok nőnek tényleg nincs addig peteérése amig szoptat sok meg simán szoptat rendszeres menstruáció mellett is.
2013. júl. 3. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Én is elválasztottam a babámat 1 évesen, addig nem volt peteérésem. 1 hónappal később menstruáltam először, a következőt már nem várom, hátha... :) Bnőm szoptatás alatt esett teherbe, de elválasztotta a fiát, már így is csont és bőr volt.
2013. júl. 3. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!

Mivel a szoptatás alatt prolaktin termelődik a szervezetedben, így kicsi az esély a teherbeesésre. Ez a hormon felelős a tejelválasztásért, és azért, hogy egy szoptató nő nehogy teherbe essen, hiszen a szoptatás, egy újszülött nevelése és egy baba kihordása túl nagy feladat.


Szóval a természet ezt így szabályozza. Viszont nem zárja ki a terhességet. Kérdés, hogy van-e normális ciklusod?


Valamint mindenképpen kikérném az orvos véleményét, mert ha magas prolaktinnal esel teherbe, akkor az vetéléshez vezethet.

2013. júl. 3. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
off: mekkora a picid? mi is tervezzük a tesót. szoptatok még de nekem múlt hónapban megjött, viszont a fiamat ez nem zavarja, szopizik ugyanúgy. 8 hós.
2013. júl. 3. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Csinálj ovu tesztet,akkor megtudod van e pé-ed.Én is szoptattam még mikor terhes lettem,volt ugyan mensim de nagyon rendszertelen.A fiam abbahagyta a szopit,mikor terhes lettem.
2013. júl. 3. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!