Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Lehetséges így, hogy fogamzásg...

Lehetséges így, hogy fogamzásgátló mellett terhes lehetek? N21

Figyelt kérdés
Szedek fogamzásgátlót(Lindynette20).Csakhogy, családomban előfordult már terhesség gyógyszer mellett,méghozzá nagyon közeli rokonomnál! A mi családunkban a nőknél elég sok az ösztrogén,lehet,hogy ez enyhén befolyásolja a gyógyszer hatását?Mindig félek egy kicsit,főleg most,mert két hete néha elkap a hányinger, a multkór a kakaó szagától lettem rosszul,és nagyon aluszékony vagyok,és a melleim is mintha keményebbek lennének.egy hét múlva kell jönnie a mensimnek,ugye nem vagyok terhes?:(

2013. júl. 3. 19:14
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Siman lehetnek ezek pms tunetek! en meg szedulni is szoktam, faj a fejem, emelygek....
2013. júl. 3. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Hány kérdést óhajtasz még kitenni?
2013. júl. 3. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

Mivel a tabletta nem 100%-os, nyilván terhes is lehetsz akár..

Ha ennyire aggódsz, nem értem miért nem veszel kb. 500 forintért egy tesztet.

"A mi családunkban a nőknél elég sok az ösztrogén"...Ezt meg nem tudom honnan szeded.

2013. júl. 3. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Nem, nem lehetséges. A tablettákra azért kell ráírniuk a gyártóknak, hogy nem 100%, mert voltak olyan nők, akik nem szedték rendesen és terhesek lettek. Később nem emlékeztek, vagy nem akarták bevallani, hogy a kihagyott gyógyszer miatt. A gyártónak az ilyen nőket is bele kell venniük a statisztikába, mert nem tudják bizonyítani, hogy a nők felelőtlensége volt az ok. A családtagod is így járt. Ha az előírásak megfelelően szedted, nem lehetsz terhes.
2013. júl. 8. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
56%-os: Remélem tudod, hogy most baromságot írtál. Tökéletes használat mellett is teherbe lehet esni a tabletta mellett. Nem azért írják rá, hogy nem 100%-os, mert beleveszik a hülyéket, akik nem tudják szedni, hanem mert így van.
2013. júl. 8. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
De, bizony, hogy azért. Sajnos ez okot adhat ilyen félreértésekre.
2013. júl. 8. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Nem, nem azért. Gyógyszer előíratokban (amit az orvosnak írnak, nem a betegnek...), benne is van, hogy mennyi terhesség köszönhető a hibás szedésnek, és mennyi a módszer hibájának.

"A Zoely-vel az Európai Unióban végzett klinikai vizsgálatok során a következő Pearl-indexeket

számították a 18 - 35 éves korosztályban:


A módszer hibája: 0,40 (a 95 %-os konfidencia intervallum felső határa 1,03).

A módszer és alkalmazójának a hibája: 0,38 (a 95 %-os konfidencia intervallum felső határa 0,97). "


Szóval igen is van hiba%. Akármennyire hihetetlen számodra.

2013. júl. 8. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Tessék, ez egy másik gyógyszeré:

"Pearl index a módszer hibájához: 0,11 (97,5% feletti konfidencia határ: 0,60).

A teljes Pearl index (módszerhiba + a beteg hibája): 0,31(97,5% feletti konfidencia határ: 0,91)."

2013. júl. 8. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Köszi utolsó,ez aztán a profi válasz! Elfogadom
2013. júl. 8. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Háh! Végre egy értelmes ember, aki képes elfogadni azt is, ha véletlen másnak van igaza:)
2013. júl. 8. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!