Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Előfordulhat, hogy gyógyszer...

Előfordulhat, hogy gyógyszer mellett teherbe estem?

Figyelt kérdés
Körülbelül egy hónappal ezelőtt elfelejtettem bevenni a fogamzásgátló tablettámat (jangee 0.3) ez azt hiszem, a 3. héten történt. Ezután pár napig óvszerrel is védekeztünk a párommal, azonban kb 3 nap után óvszer nélkül is csináltuk. Egy héttel ezelőtt meg volt a menstruációm is, viszont nagyon félek, hogy esetleg terhes vagyok. Egyszer sajnos már volt egy nem kívánt terhességem a jelenlegi páromtól, ám ekkor még nem szedtem a gyógyszert. Gondolkozok egy teszten, de annyira félek, hogy nem is merem megcsinálni. Ti mit gondoltok?
2013. júl. 4. 08:01
 1/7 A kérdező kommentje:
A tüneteim merőben eltérnek a régebbi terhességem tüneteitől , akkor nagyon sokat híztam pár hónap alatt és egyfolytában csak a kajára tudtam gondolni, most azonban alig tudok enni, nem esik jól semmi, sőt egyes ételektől undorodom is. Június 16.-án elájultam és azóta szédülök. Voltam orvosnál vele, az időváltozásra fogta, mivel nem állandó a szédülés se, ám ha jelentkezik, akkor általában borzasztóan alacsony a vérnyomásom és magas a pulzusom.
2013. júl. 4. 08:07
 2/7 anonim ***** válasza:
nem avgy terhes nyugi. Eleve ritka az hogy 1 szem kihagyástól máris teherbe esnek, a másik hogy meg is jött. igy nincs miről beszélni.
2013. júl. 4. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
És akkor ez az étvágytalanság, egyes ételektől való undor mivel magyarázható? Illetve tegnap este voltam edzeni (életemben először) súlyzóztam is és azóta keménynek érzem a melleim.
2013. júl. 4. 08:40
 4/7 anonim ***** válasza:

Én azt gondolom, hogy minden kérdésedre választ ad a teszt. 5 perc alatt megválaszolja a félelmeidet és készen is vagy. Mi itt tippelgethetünk, de mivel nem látunk beléd, nem fogunk tudni megnyugtatni. Mindig marad benned kétség. Szerintem a bizonytalan százszor rosszabb, mint a biztonyosság, akár mi is az eredmény. Ess túl a teszten!

(én tabletta mellett estem teherbe, de 2 szemet hagytam ki. Nem lehet tudni, ki mennyire érzékenyen reagál a gyógyszerhiányra. Ha pedig terhesen súlyzózol, még neked is bajod eshet! Bizonyosodj meg!) N29

2013. júl. 4. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Jójó, ma megveszem a tesztet. Mindenképpen meg akarom venni, csak annyira félek...
2013. júl. 4. 09:02
 6/7 anonim ***** válasza:

Az étvágytalanságot és a többit az okozza, hogy nagyon stresszelsz. Annyira ideges vagy, hogy az sem lett volna csoda, ha késik a mensid :) Sok lány jár így, hogy olyan ideges a nem kívánt terhesség miatt, hogy azért késik neki.


Te nem vagy terhes, mindent megtettetek. Menstruáltál is. Nem lesz semmi gond.

Ráadásul, ha számolunk, a tabletta 3. hetén történt + 3 nap óvszeres védekezés, tehát annak is kicsi az esélye, hogy épp volt a ciklus végén egy véletlen, kései, eltévelyedett peteérésed.


Szóval ha ilyen minimális, szinte nullához közelítő eséllyel teherbe estél, akkor az a baba nagyon akar téged :)


Nem lesz semmi baj.

2013. júl. 4. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Egyébként elszámoltam magam. Most számolgattam a gyógyszereket és valószínűbb, hogy az első héten történt a dolog. Viszont tegnap este eszembe jutott, hogy legutóbb nagyon kemények voltak a melleim, amikor terhes voltam. És nem tudom, hogy én beszélem-e be magamnak... de esküszöm, hogy tegnap este óta teljesen meg vannak duzzadva.
2013. júl. 4. 09:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!