Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Kisbabát szeretnék, érdemes...

Kisbabát szeretnék, érdemes kivizsgálásra mennem?

Figyelt kérdés
35 éves vagyok, első kisbabát szeretnék. Arra gondoltam, egy nőgyógyászati általános kivizsgálás nem ártana (ha vmi probléma van, rögtön kiderüljön, ne húzzuk az időt feleslegesen). Ehhez kell beutaló? Vagy menjek inkább endokrinológiára? Vagy oda csak konkrét problémával lehet menni?
2013. júl. 4. 15:39
 1/7 anonim ***** válasza:

szerintem igen, érdemes.

Egy 3. és 21. napi vérvétel (hormonpanel pajzsmiriggyel együtt), plusz egy középidei uh nagyon sokat segíthet.

Aztán lehet pár hónapig hőmérőzni, ovutesztelni, és nagyon szeretni egymást.

Ha aztán veled minden OK, és mégsem jön össze, akkor lehet a kiskatonákat is vizsgálni.

De lehet, hogy kapásból összejön, és semmi hasonlóra nem lesz szükségetek.

2013. júl. 4. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Szerintem fordítva. Pár hónap hőmérőzés, ovitesztelés, próbálkozás, és ha mondjuk 5-6 hónap alatt nincs eredmény, akkor kivizsgálás. Nem kell rögtön úgy nekiállni, hogy valami nem stimmel és ki kell vizsgálni, hogy mi nem. Ismerd meg a tested, ha tudod mikor mi történik, lehet, higy kivizsgálás nélkül is összejön.

Ha nem, akkor indulhat a masodik kör.

2013. júl. 4. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Ovitesztelés helyett persze ovutesztelés. :)

Én annak idején mindent, de tényleg szinte mindent elolvastam az ovulációról, luteális /folliculáris szakaszról, hőmérőzésről. A második hónapban terhes lettem.

Persze nem szentírás, van, akinek nehezebben megy, az sem tragédia, türelem. Nem kell rögtön orvoshoz rohangálni, deazért éveket se várjatok tétlenül.

2013. júl. 4. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Az általános kivizsgálás jó ötlet terhességvállalás előtt, de szerintem az nem az endokrinológiával kezdődik, hanem egy szimpla nőgyógyásszal, ahol csinálnak egy rákszűrést meg ultrahangot, vagy a háziorvosnál egy vérvétellel, plusz érdemes elmenni a fogászatra is és elkezdeni folsavat szedni. Ha rendben van a menstruációd, nem hiszem, hogy szükség lenne másra, csak 2-3 naponkénti szexre. Egyébként az átlag 30 és 40 éves kor között a 4-6 ciklusnyi természetes "próbálkozás", de ez persze teljesen egyéni lehet.
2013. júl. 4. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Ha rászánod magad a vizsgálatra akkor a férjeddel kezdjétek, mert az ő kivizsgálása egyszerűbb, gyorsabb, hiszen csak egy kis ejakulátum kell és kész. Viszont te végigmehetsz egy csomó kellemetlen vizsgálaton, minden szupi, de ha a pároddal baj van, akkor az egész felesleges macera volt. Amúgy a korodra való tekintettel elmehetnétek kivizsgálásra, de azért közben próbálkozzatok.
2013. júl. 4. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Ez aranyos! :)

Első vagyok, mi 3,5 évig próbálkoztunk hiába, végül inszem lett a vége.

Ezért írtam, hogy ne vesztegessétek az időt.

Másodiknak gyorsan összejött a babó, nyilván másképp is látja a dolgokat.

2013. júl. 4. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Igen, kicsit másképp látjuk, de ez természetes.

Én sem mondom, hogy sokat várjanak, csak hogy fordítva kezdenem/kezdtem. De 5-6 hónap múlva mentem volna kivizsgálásra én is, ha nem sikerül.

Végül mindegy is, hogy kinek mennyi időbe telt, a lényeg, hogy megszülettek!

2013. júl. 4. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!