Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Miért érzünk fájdalmat a...

Miért érzünk fájdalmat a petefészek környékén a terhesség korai szakaszában? Milyen folyamatok mennek végbe? És amikor mensi van?

Figyelt kérdés
2013. júl. 8. 15:34
 1/7 anonim ***** válasza:

Én nem éreztem ilyet.

Illetve, olyan mint ha meg akart volna jönni.

Mert a tested emlékszik a menzeszre, és ennyi.

De aztán nem jön meg.


28+3

2013. júl. 8. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Nekem nincs megakar jönni érzés csaj ez a tompa fájdalom a peteérés oldalán.

Köszi h írtál

2013. júl. 8. 16:04
 3/7 anonim ***** válasza:
A méhszalagok nyúlàsa, méh növekedése is okozhatja. Nekem erősebben fáj középen és 2oldalt, de a magnézium nálam használ.
2013. júl. 8. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 ahudjo válasza:

A menstruáció ciklusos... Az első napnak lehet venni a méhnyálkahártya lelökődését(vérzés első napját). A menstruáció ezen része kb 4-6 napig tart. Ekkor bonyolult folyamatok játszódnak le a női szervezetben (pl.:tüszőérés(hormonok hatására), méhnyálkahártya lelökődés, stb.)

A következő napokban a ciklus hormonális hatás alatt van.

Jelentős még a ciklus 14. napja amikor megtörténik az ovuláció, azaz a petesejt kiszabadul a tüszőből (leegyszerűsítve), amiből a sárgatest fog kialakulni. Ezt néhány nő képes megérezni(gyors hőméréskletváltozás). Ez után megint csak bonyolult hormonális változások zajlanak le amik nem annyira érdekesek. A lényeg hogy ez után, azaz a ciklus 14. napja utáni 2-3 napig a legvalószínűbb a teherbeesés. Ezalatt már nagyrészt regenerálódott méhnyálkahártya.

Ez után következhet a két hímivarsejt egyesülése, azaz a belső megtermékenyítés, majd a már megtermékenyített petesejt osztódni fog és beágyazódik a méhnyálkahártyába. Valószínüleg ezt is megérzik egyes nők a terhesség korai szakaszában mint fájdalmat, de valójában nem a petefészek hanem inkább a méh környékén...


Remélem tudtam segíteni valamit :)

2013. júl. 14. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Ahudjo

nem tudtam h két hímivarsejt tud egyesülni :D :P

de köszi h válaszoltál, amikor kiírtam a kérdést, még nem tudtam h terhes vagyok, az időben kellett volna megjönnie, csak éreztem ezt az egyoldali fájdalmat épp azon az oldalon ahol volt a peteérés. Csak sejtettem akkor még h valami más a szervezetemben, aztán tegnap teszteltem egy nagy pozitiívat. :)

Köszi a válaszokat!

2013. júl. 15. 12:05
 6/7 ahudjo válasza:

Bocsi elnéztem, oda nem kellett volna a "hím" szócska :P

Gratulálok! :)

2013. júl. 20. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
köszi :)
2013. júl. 20. 20:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!