Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Akiknek nem jön össze a baba:...

Akiknek nem jön össze a baba: Mivel terelitek el a gondolatotok a babáról?

Figyelt kérdés

Nem szeretnék folyton a babára gondolni, de nem sikerül. A legszívesebben percenként tesztelnék, pedig tudom, ez a hónap se volt a miénk.

Felmerült bennem, hogy belevágnék valamibe, amit már régen szeretnék, de eddig nem volt bátorságom hozzá.

Ti mit csináltok? Mivel terelitek el a figyelmeteket?


2013. júl. 9. 20:45
 1/7 anonim ***** válasza:
Munkával, olvasással és tanulással. Most éppen egy tanfolyam koordinátoraként vagyok, így sikerül valamennyire elterelnem a figyelmem, de nagyon nehéz :( Természetesen igyekszem a férjemmel minél többet kettesben lenni (hétvégén jöttünk haza nyaralásból), próbálom úgy felfogni, hogy kiélvezem, ameddig ketten vagyunk :) De tudom, hogy ez a hónap esélytelen, még csak most kezdtem el szedni progeszteronpótlót (sárgatest elégtelenségem van), amire minimum 3 hónapot mondanak, mire van valami hatása... 1 éve és 2 hónapja próbálkozunk.
2013. júl. 9. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Czinkapanna ***** válasza:
100%
Nekem elment egy kis babám és 8évig nem lett semmivel nem tudtam el terelni sajna mert nagyon akartam,minden szexnél csak erre tudtam gondolni :( azóta el váltam és lett 3gyönyörű gyermekem :)))
2013. júl. 9. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Eleinte nagyon nehéz másra gondolni, idővel sem lesz könnyebb, de "belefárad" az ember, és kényszeresen keres más elfoglaltságot. Több, mint két éve várunk a babára, de igazából már a kapcsolatunk elején sem nagyon védekeztünk (5 éve), mégsem jön a baba.

Új hobbikat találok ki, nem mondom, hogy nem költségesek, de nem költök rájuk többet, mint eddig a tesztekre :)

Pl.: bonbon-készítés, régóta vágyott könyvek beszerzése, felkutatása akár antikváriumokban - olvasás -, rendszerezés a lakásban, most júliusban két esküvőre készülünk, plusz sok apró dolog, amivel jobban telnek a napok.

Azt viszont már csak Te tudhatod, hogy mi kötne le igazán, vagy mivel szeretnél foglalkozni, a babán kívül.

Nem tudom mit tervezel, de szerintem nyugodtan vágj bele, később lehet, hogy nem lesz már rá lehetőséged.

2013. júl. 9. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Vállalkozni szeretnék, már hosszú ideje. Az induló tőkém megvan, csak mindig azt tartott vissza, hogy gyed, gyes mellett nem tudom majd csinálni, és arra a rövid időre nem érdemes belevágni.

Ma az a gondolat fogalmazódott meg bennem, hogy mi van, ha emiatt nem jön a baba. Ha folyamatosan azt érzem, miatta nem vágtam bele.

2013. júl. 9. 21:47
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Én elkezdtem egy iskolát, le is foglaltam magam vele... abban a hónapban, hogy elkezdtem össze is jött a baba. Már 2 hetes :) Tényleg akkor jön ha nem akarjuk görcsösen :)

(elötte 4 évig próbálkoztunk vele)


Hajrá :)

2013. júl. 9. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Abszolút megértelek. Én is sok mindent halogattam azzal a címszóval, hogy mi van, ha pont most sikerül a baba. Nálunk már egyéb egészségügyi problémák is kiderültek, szóval még nem rágörcsölés (jaj, de utálom ezt a szót) mellett sincs sok remény, de az hal meg utoljára. Kis reménysugarat ad, hogy hallottam mástól, hogy készültek a lombikra, és az utolsó hónapban spontán összejött a baba. Persze mindenki más, erre nem lehet igazán alapozni, de sosem lehet tudni.

Hazudnék, ha azt mondanám, nem gondolok minden nap a babára, de ugyanakkor attól is félek, mi van, ha évek múlva visszatekintek, és megbánom, hogy ezt vagy azt nem tettem meg korábban a babára várva. Lehet, hogy még évekig nem fog sikerülni, és akkor csak elment a sok időm a semmire - szó szerint.

Ha úgy gondolod, hogy készen állsz, régóta tervezed, tőkéd is van hozzá, szerintem vágj bele. Bár nem tudom miről van szó, de érdemes átgondolni. Azon meg ráérsz agyalni, mi lesz gyes vagy gyed mellett.

Kívánom, hogy minden úgy sikerüljön, ahogy szeretnéd.


3-as voltam

2013. júl. 10. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Szia!Olyan vállakozásba fogj, amit a baba mellett, GYED-en, GYES-en is tudsz folytatni anélkül, hogy ez a baba, a család rovására menne.
2013. júl. 12. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!