Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Diabéteszes vagyok. Szerintete...

Diabéteszes vagyok. Szerintetek nekünk is összejöhet könnyen a baba? (inzulint használok)

Figyelt kérdés
Az orvosom azt mondta ha sikerül teherbe esnem figyelnem kell arra, hogy a lehető legkevesebbet hízzak és ne boruljon fel a diétám. Tavaly november óta fogytam 30 kg-ot most 56 kg vagyok.Szerintetek mit lehet annak érdekében tenni, hogy ne hízzon annyit a kismama ha teherbe esik. Lehet tornázni is terhesség alatt? Kérlek segítsetek.
2013. júl. 11. 14:40
 1/3 anonim ***** válasza:

Barátnőm is diabéteszes es elsőre véletlenül jött a baba a második nehezebben.Elegge meghízott de előtte is mentek rá a kilók..a cukra jobb lett mint valaha :)))

Lehet tornázni.

2013. júl. 11. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Nem az a lényeg, hogy ne hízz sokat, hanem hogy végig (a teherbeesés pillanatában is!!!) jó legyen a cukrod. Igazából a hízást nem is nagyon tudod befolyásolni, mert az étrendet szigorúan tartanod kell. Kevesebbet nem ehetsz, akkor sem ha hízol. Mozogni éppen lehet, de akkor még többet kell enned, hogy ne hipózz, de ezt nyilván tudod.

Én 13 kilót híztam 190 gr-os diéta mellett. A cukrom végig jó volt, a babám teljesen egészséges.

Nekem kezeléssel lett babám, de ez nem jelent semmit, nem a cukor miatt volt rá szükség. Ha jól be van állítva a cukrod, gyakorlatilag ugyanolyan esélyed van a teherbe esésre, mint bárki másnak.

Ha van kedved írd már le, hogy hogy tudtál így lefogyni. Nekem is kellene, de inzulin mellett elég nehéz. A beállított diétámmal nem fogyok, a beállított inzulinommal nem nagyon tudok kevesebbet enni. Csökkentetted az inzulint a fogyókúra alatt?

2013. júl. 11. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Az én barátnőm is inzulinos cukorbeteg.

Rövid idő alatt jött össze mind a két babája. Tökéletesen egészségesek a gyerekek.

Figyelt a diétájára, rendszeresen járt dokihoz.

Neki egyedül a hosszan tartó szoptatás borította fel az addig jól működő rendszert.

Valószínű, hogy neked is többször kell diabetológiára menned, több vérvételed lesz, de oda fognak figyelni rátok és semmi gond nem lesz.

Én IR-esként háromszor lettem spontán terhes, figyeltem a megfelelő étkezésre, jelenleg 12 hetes vagyok és -3 kg-nál tartok.

2013. júl. 11. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!