Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Most elvileg 3 hónapos kortól...

Most elvileg 3 hónapos kortól kapnunk kellett volna az adókedvezményt? Mert én kaptam igazolást az orvosomtól és a barátom bevitte és nem fogatták el. És most meg 9 hónapos terhes múltam.

Figyelt kérdés
Milyen papír kell még az igazoláshoz hogy elfogadják? Visszamenőleg is megkapjuk a adókedvezményt?
2013. júl. 12. 14:13
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Mit mondtak, miért nem fogadták el?

A 91. naptól jár.

2013. júl. 12. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Nekik nem az igazolás kell, hanem a formanyomtatvány amin kell igényelni.

Terhesség alatt csak te vagy férj veheti igénybe, barát nem.

2013. júl. 12. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Terhesség 92. napjától csak a terhes kismama vagy a férje veheti igénybe az adókedvezményt. Szülés után töltsétek ki a formanyomtatványt, és akkor már igényelheti Ő is. Feltéve, hogy csináltattatok apasági nyilatkozatot, és így a nevére vette a babát.
2013. júl. 12. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Nekem az mondta az orvos hogy el kell fogadniuk. Nem vagyunk összeházasodva. Azt mondták neki bent a cégnél hogy amíg meg nem lesz a baba addig nem kapunk adókedvezményt mert nem az ő gyereke... :/ de vitte azt a papírt is amin az ő nevén lesz a gyerek.
2013. júl. 12. 14:20
 5/12 anonim ***** válasza:
Visszamenőleg az éves adóbevallásban lehet visszaigényelni
2013. júl. 12. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Terhesség alatt csak férj , élettárs nem veheti igénybe.

A papírt amit a doki adott, azt neked kell őrizni és ha ellenőriz a Nav akkor az adóbevallással együtt kéri.


Neked az oep oldaláról kell letölteni az igénylőlapot és azt kell majd kitölteni

2013. júl. 12. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Ha nem vagytok összeházasodva, akkor csak a megszületett babára igényelhet adókedvezményt. Visszamenőleg sem kérheti.
2013. júl. 12. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Utolsó, ha nem házasok, akkor az anya kérheti terhesség alatt is. Élettárs csak a baba megszületése után.
2013. júl. 12. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Ezt írtam én is! Élettárs, barát csak szülés után igényelhet, és visszamenőleg sem jár neki.
2013. júl. 12. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Tévedtek lányok,mi sem vagyunk összeházasodva,és a magzatra a párom vette igénybe az adókedvezményt a 91. naptól.Sőt,élettársak az éves adóbevallásban meg is oszthatják.
2013. júl. 12. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!