Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Nyáron már igénybe vettem a...

Nyáron már igénybe vettem a családi adókedvezményt, mivel terhes vagyok és a magzat 91. napjától jár. Mit kell most tennem?

Figyelt kérdés

Akkor kitöltöttem egy nyomtatványt a munkahelyemen, a páromnak nem kellett semmit kitöltenie, csak nekem és csatolnom hozzá egy orvosi igazolást. Azóta jár nekem ez az adókedvezmény nettó tízezer forint.


Még nem született meg a baba és most nem tudom, hogy kell-e valamit idén megint kitöltenem. Valami nyilatkozatot..stb. Ha igen, akkor csak nekem, stb...?

Kicsit félek, hogy lemaradok valamiről vagy nem kapom meg idén. Nekem jár ez az adókedvezmény és továbbra is én fogom igénybevenni (baba születése után).



2013. jan. 15. 22:03
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Igen kell. Minden évben újra kell igényelni.
2013. jan. 15. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Jövő hónapba születik a babám. Most akkor mikor kell leadnom?? Mi van ha csak februárba adom le ha megszületett a baba? Vagy most töltsük ki ugyanúgy a bérszámfejtővel ahogy nyáron, ugyanezzel a 90. napos igazolással? Az apának hogyhogy nem kell kitöltenie? Mert láttam egy ilyen részt benne..
2013. jan. 15. 22:22
 3/7 anonim ***** válasza:
57%
ha februárban adod le akkor csak márciusban kapod meg,tehát a februári fizetéssel nem. és a januári hónapot az éves adóbevallásban tudod visszaigényelni. Most kell leadnod,hogy folyamatosan kapjad.
2013. jan. 16. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Most kell leadnod, hogy az első 2 hónapra is kapni akarod. Ha megszületett újra kell majd leadni a gyermek adataival, hogy már nem magzat után igényled. Apuka cégének igazolni kell, hogy ő nem veszi igénybe.
2013. jan. 16. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Megint kitölteni azt a szart. Már elnézést. Én is most akadtam ki rajta, tavaly kitöltöttük egyszer amikor 3 hónapos terhes voltam, egyszer amikor megszületett a baba, és most újra. Már elegem van.. Mintha az embernek nem lenne jobb dolga minthogy levelezget a munkahelyével. De sajnos ez van, nem tudsz mit tenni :(
2013. jan. 16. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Sajnos most is és februárban is ki kell tölteni. Ez van. És igen, elvileg az apukának is alá kell írnia, meg a munkahelyének is, ha van.
2013. jan. 16. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Magzati kedvezményt csak akkor vehet igénybe apuka is, ha házastársak vagytok. Gondolom, mivel a párod munkáltatójának eddig nem kellett kitölteni, az azért volt, mert élettársi kapcsoltban vagytok. Viszont ha megszületik a baba, és továbbra is te veszed igénybe, akkor a párod munkáltatójának is le kell igazolni, hogy ő ott nem kéri. Ezt minden évben újra kell igényelni. Ugyanúgy, ahogy minden évben az adóbevallással kapcsolatos dolgokat is intézni kell.
2013. jan. 29. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!