Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Megszakításos módszerrel elég...

Megszakításos módszerrel elég védelmet nyújt a Pharmatex?

Figyelt kérdés
Rengeteg becsúszott babáról olvastam a pharmatex-el kapcsolatban..De vajon megszakításosan védene rendesen?A hormonálisan ható dolgok kilőve,a spirállal meg nem vagyok kibékülve.Szeretnén már babát csak az anyagi helyzetünk még nem úgy adja..Így azért nulla védelemmel nem szívesen választanánk ezt.Akkor mindegy ha óvszer.. Szerintetek?Leginkább azok válaszát várom akik megszakítással védekeznek(tek) ez a készítmény mellett,de minden infót szívesen fogadok! :)

2013. júl. 14. 18:31
 1/9 anonim ***** válasza:
33%
Nem, mivel a megszakítás nem védekezés.
2013. júl. 14. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Nem éppen. Legjobb barátnőm pont ezzel a kombinációval esett teherbe. Szintén anyagi okok miatt nem tervezték, de szerencsére, megtartották a keresztleánykámat. :)

Egyébként én most vagyok 35 hetes babás, és a gondozáson nem egy és nem kettő Pharmatex mellett teherbe eső kismamával találkoztam.

Én azt javasolnám, hogyha a hormonális opciók nem lehetségesek, akkor a nőgyógyászoddal egyeztetve esetleg pesszáriummal próbálkozhattok (ennek nem ismerem a Pearl-indexét), netán egyes helyi fogamzásgátló szerekkel kombinálva. De ehhez mindenképpen orvosi segítség kell, mert ész nélkül nem kombinálhatóak. (Pl. Hallottam olyat, hogy egyes fogamzásgátló krémek rontják az óvszer hatékonyságát.)

2013. júl. 14. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
75%
Nálunk a megszakítás + pharmatex kombináció bevált anno terhességem előtt, de azért arra figyeltünk, hogy peteérés környékén ehelyett óvszerrel védekezzünk. Egyébként nálunk nem lett volna nagy gond, ha becsúszik pár hónappal előbb a baba, de ha biztosra akartunk volna menni, nem hiszem, hogy így védekezünk.
2013. júl. 14. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Értem,de a ez a szer állítólag a spermiumokat öli,ha megszakításosan csinálnák a pharmatex-el az előváladékban lévő spermákkal elvileg el kellene tudni bánnia..nem?
2013. júl. 14. 18:48
 5/9 anonim ***** válasza:

ELVILEG. Nézd ez olyan dolog, hogy én is feltetettem a spirált, mégis terhes lettem, pedig a spirál ELVILEG megbízhatóbb mint a pharmatext.


1-es.

2013. júl. 14. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
3-as! Ezt jó olvasni:)
2013. júl. 14. 18:50
 7/9 Hannkah ***** válasza:

Szia!


Mi CSAK Pharmatex krémmel védekeztünk, míg nem terveztünk gyermeket vállalni és nem is lettem terhes. Sok sztorit hallottam, olvastam már és arra jutottam, hogy minden védekezési módszernél fennáll az esély a babára, mert pl. az anyósom spirállal lett várandós. Szerintem a pharmatex jó választás, ha nem akartok óvszert, a többi ismert védekezési módszer amúgy sem a megtermékenyítést gátolja, hanem a beágyazódást végső soron, vagyis már egy életet akadályoz a fejlődésben... Nekem ez a véleményem.

2013. júl. 15. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Hannkah ***** válasza:
Jah és még annyi, hogy nyugi az a gyerek akkor fog jönni, amikor kell, ami nem biztos, hogy egyezik a ti akaratotokkal! :):) De tuti jó kimenetele lesz!
2013. júl. 15. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Mi pharmatexel (krémmel) védekeztünk (mert az nem csípett) legalább másfél évig párommal,nem lettem terhes,pedig nem mindig megszakítással egybe kötve használtuk.Az is lehet hogy én a szerencsések közé tartozom :) én meg voltam vele elégedve.szerintem megszakítással "nyugodtan" alkalmazhatod,csak tartsd be a 10 perc hatóidőt! nekem ez a tapasztalatom vele.
2013. júl. 16. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!