Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Szánalmas, ha valaki folyton...

Szánalmas, ha valaki folyton beleéli magát, hogy most sikerült, meg beszél is róla?

Figyelt kérdés
2013. júl. 19. 07:28
 1/8 anonim ***** válasza:
53%

Nem szánalmas, hanem szomorú. Nekem ilyen problémám sosem volt, szerencsére, de el tudom képzelni, milyen lehet állandóan reménykedni.

Viszont a nem várt mensi előtt 3 nappal készült negatív fotókkal, hogy jujj, nagyon halványan, mintha ott lenne, ti is látjátok, azokkal nem tudok mit kezdeni. Az tényleg a szánalmas kategória.

2013. júl. 19. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
63%

Kicsit az. Rengeteg olyan kérdés van, hogy ez negatív vagy pozitív teszt? Full negatív, de sok hülye válaszoló mg erőlteti, hogy: mintha lenne ott valami, talán, nagyon halvány, nekem is ilyen volt, és most x hkm vagyok.....

Ezek után ne csodáld, hogy szegény kérdező beleéli magát. Csak ha csalódik, és sír, az a kedves válaszadókat nem érdekli. Én ilyenkor megírom, hogy ez negatív, nem mutat terhességet, de esetleg pár nap múlva csináljon újat.


Volt 1 kérdés, hogy valaki hány éve vár babára, feltett egy negatív tesztet. Na, jöttek ám az "ez pozitív válaszok", de kb. 20-ból 19 ezt mondta. 1 valaki írta, hogy ez negatív, őt persze lepontozták, hogy vak, nem lát.... A kérdező pár nap múlva írt, hogy megjött, nem volt terhes (így a teszt is negatív volt, persze, de ezt én is láttam, mikor olvastam), és külön kiemelte, hogy köszöni annak a válaszadónak, aki negatívot írt, mert így nem élte bele magát, "nem szállt el".


Szóval ez nem csak a kérdező hibája, hanem azoké is, akik az 1 csíkos, teszteken mintha látnának valamit, ami talán halványan... Az, hogy a kérdező ezt szeretné hallani, 1 dolog, de utána szegény a lehető legnagyobbat csalósik.

2013. júl. 19. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Nem neveznem szanalmasnak. Persze neha orjitoek az ilyen kerdesek, de engem a valoeletben tobb ilyen no talal meg.

Most is van egy, aki 5 honapja probalkozik a parjaval. Elsore teheerbeesett, pozitiv teszt (halvany, de lathato). Hetekig huzta az orvost, mert mindig ugy erezte, hogy megfog jonni, gorcsolt, stb..

Mogottem az evek-rutinok, nem egy anyukaval jatszottuk el ezeket a koroket.

Mondtam neki, hogy irany az orvos, mert ha gond van, akkor gyogyszer kell ra, hogy a baba megmaradjon. Nem ment el, el is vetelt 8 hetes terhesen. kb. 5 hetes volt, amikor a tesztet megcsinalta es 3 hetig.ilyen erzesek utan sem ment el.

Ugy voltam vele, hogy tobbet nem segitek neki, ha ilyen felelotlen volt. Ugyanis ez a.felelotlen nok a halalaim a terhesseg barmely heteben! Nagyon tudok rajuk haragudni.

Telt az ido, nem jott tanacsadasra. Majd a napokban betoppant, hogy nagyon halvany tesztje van. Volt dokinal es megvastagodott falat lat, ami jo jel. Ket het mulva kell visszamennie.

Beszelgettunk kozben es kiderult, hogy a elso vetelesen kivul meg 2 volt es szinten nem ment orvoshoz.

En mar el se csodalkozom...


Tudod, sajnalom azokat, akiknek evekig nem jon ossze vagy tan' sosem lehet, de azok a nok/parok, akik ilyn lazan vesznek mindent ... inkabb ne is probalkozzanak.

A terhesseg nem egy olyan dolog, hogy lesz, ami lesz.. persze az elejen nagy a veteles aranya, de ha egy no.erzi, hogy baj van,.akkor menjen orvoshoz es elozze meg. Hiszen nem csak a sajat egeszsegevel jatszik, hanem mas eletevel!

2013. júl. 19. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
0%

Szánalmas,de inkább szomorú.Zavaró is mikor a közvetlen közeledben van egy ilyen elvetemült nő,amelyik nem hagyja,hogy segíts rajta (a gondolatait kicsit más irányba tereld,mert már görcsösen mindig minden a terhességről szól),és amikor megjön neki,saját magát győzködi és ostorozza,"elvetéltem,olyan szerencsétlen vagyok" vagy "volt már más is aki vérzett és mégis terhes volt".


Jól tudom min mennek keresztül,nekem is 6 hónapba telt ameddig érkezett a csoda,de eszem ágában sem volt ennyire görcsösen akarni és minden gondolatom,minden szavam csak ez legyen.Le voltam kicsit törve mikor megjött,de rögtön az újabb esélyt láttam benne a következő hónapba :P

2013. júl. 19. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
78%

Az itt válaszolók közül ki az, akinek évekbe telt, mire összejött a baba? Vagy ki az, akivel megtörtént az itt sokszor (jogosan) csodának nevezett teherbeesés, majd elvetélt és azóta is reménytelenül próbálkozik? És hányan vagytok itt, akiknek soha életükben egy szál segítség nem volt a közelükben, akár egy édesanya, vagy barátnő formájában?

Én sem szomorúnak, sem szánalmasnak nem találom ezeket a kérdéseket és én mindig szívesen válaszolok ezekre. Sőt, nem egyszer történt olyan is, hogy mindenki negatívnak látta a tesztet, én pozitívnak és három nap múlva szép pozitív teszttel jött a kérdező.

Attól, hogy itt sok embernek baromi könnyen ment és még támasza is volt, aki esetleg visszaráncigálta a földre, ha egy kicsit is elszállt volna vele a ló, még nem azt jelenti, hogy más nem lehet tök más szituációban és nem reménykedhet már-már fanatikusan. Hadd tegye! Nem azon pörögnek ezek a nők, hogy milyen cipő illene az új ruhájukhoz, hanem gyereket akarnak végre. Ez miért olyan oltári nagy bűn itt? Tényleg nem értem.

Amúgy ha zavar a kérdés, nem nyitod meg. Ilyen baromi egyszerű. Ez nem egy zárt közösség, ahol úgy alakítod a beszélgetést, ahogy neked jó. Bizony vannak olyan kérdések, ami nem tetszetős.

Számomra ez is olyan, de nem tudtam megállni, hogy ne válaszoljak. Viszont az fix, hogy akár lepontoztok, akár nem, akár kapok választ, akár nem, én már nem invesztálok ebbe a buta témába több energiát.

Jó csámcsogást mások nyomorán!

2013. júl. 19. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
92%
Van abban azêrt valami az utolsòban, én nem tartom szànalmasnak...1 èvig görcsösen akartam, zokogtam minden hònapban.Nem jöttem ide mert volt tàmaszom ha nem lenne lehet. Nem nyitom meg a teherbeesèst, sem a csalâdi pòtlèkot mert "nem èrdekel"... Azòta 5 hònapos a lànyom, de megèrtem mennyire fontos tud lenni annak aki felteszi a kèrdèst...
2013. júl. 19. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem mondanám szánalmasnak. Sajnálatosnak inkább, hogy szegénynek nem jön össze. Átérzem és átélem a dolgot én is. Beszélek róla, mert beszélnem kell róla. Meghallgatni több véleményt, és azokat elfogadni! Mindenki máshogy dolgozza fel a veszteséget, sikertelenséget. Van aki mindenkinek elmondja, úgy nyugszik meg, van aki magában vagy csak a párjával megbeszéve dolgozza fel. Nem vagyunk egyformák, és inkább az szánalmas, hogy a babára vágyó nőket mondják szánalmasnak.
2013. júl. 19. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Az 5. válaszoló mindent leírt amit én szerettem volna. Ezúton is támogatom és neki adok igazat! Nem ismerjük azt aki felteszi az ilyen kérdéseket, és segítséget vár, tapasztaltabb emberektől. Egy kis reményt hogy hátha mégis neki is sikerült! Jómagam is köztük vagyok, és ez egyáltalán nem szánalmasság! Aki nem tudja hogy milyen az hogy csak várod várod és nem sikerül, újra szembesül mikor megjön hogy ez a hónap sem sikeres, nem a pár hónapja próbálkozókra gondolok, hanem akiknek évekbe telik, amikor már kivizsgálások hadát megjártad, mikor végre sikerül és újra elveszted, egy újabb és újabb ok miatt, újra kivárni a vetélés miatt a kötelezően előírt pihenőidőt, és újra és újra megismétlődik, amikor már selejtesnek érzed magad, amikor azt érzed hogy szerencsétlen vagy,a barátnőid meg már tolják a babakocsik és jönnek a furábbnál furább kérdéseikkel, na akkor jön az elkeseredés igazán, és ha ezen nem mentetek át akkor nem értitek hogy mi az hogy egy pici remény, csak ennyi maradt nekünk egy pici remény, hogy higgyünk benne, hogy talán a következő hónapban más lesz, máshogy csinálunk dolgokat, még kipróbáljuk ezt-azt, és ettől az ember egyáltalán nem szánalmas!!!
2013. júl. 19. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!