Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Nem vettem sterilizálót,...

Nem vettem sterilizálót, feleslegesnek gondolom, és drága is! Akik nem vettek, hogyan sterilizálnak a babának?

Figyelt kérdés

2013. júl. 21. 18:14
1 2
 1/11 Snapette ***** válasza:
89%
Én soha semmit nem sterilizáltam neki. Megmostam az edényeit rendesen, a játékait nemkülönben. Ha fontosnak tartod, ki lehet főzni a dolgokat, de nem hiszem,hogy bármi baja lenne, ha rendesen meg van mosva az edénye és a játéka.
2013. júl. 21. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
89%
Cumikat első alkalommal kifőztem, de ennyi volt...
2013. júl. 21. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
89%

Citromos vízben főzöm a cumisüvegeket ( citromlével,nem valódival ) Forrástól számítva 5 percig forralom kb


A citromot azért használom,mert ha csak simán vízben főzöm, akkor vízköves lesz az üveg, ilyen fehér poros lesz...

2013. júl. 21. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
cumit, cumisüveget néha ki kell főzni. a játékokat, edényeket forró mosószeres vízben elmosogatni. úgy, ahogy az előttem szólok is írják :)
2013. júl. 21. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
76%

Azt olvastam nagyon sok helyen, hogy mielőtt bármire is használjuk (cumi, cumisüveg, mellszívó, mellbimbó védő) főzzem ki. Ez ma történt meg, kifőztem, mindet 5 percig kellett forralni. Ezután csak simán elmosom majd, hiszen az a lényeg, hogy egyszer legalább legyen sterilizálva. Amúgy még talán majd a gőzöléses sterilizálást fogom majd kipróbálni, hogy forralok vizet, és annak a gőzébe teszem, vagy fölé tartom a sterilizálandó dolgot.

De tényleg sok helyen írják, hogy először főzd ki, utána pedig elég elmosni. Gondolom nem 3-4 napig hagyod benne a maradék tápszert, anyatejet, stb., hanem belátható időn belül (1-2 órán belül elmosod). Akkor meg szerintem elég, ha simán elmosod, mint a saját edényeiteket.

Legalábbis, én így fogom csinálni.

34+1 hkm

2013. júl. 21. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Első baba lesz, ezért is kérdeztem a tapasztaltabbaktól ki hogy csinálja. én is úgy hallottam hogy első használat előtt kell leginkább. Mosogató gépbe lehet tenni ha nem is a többi felnőtt edénnyel, tányérral?
2013. júl. 21. 18:32
 7/11 anonim ***** válasza:
48%
nekem a patikába mondta a gyógyszerész hogy elég csak forró vízzel elmosni.nem kell 5 percig vízben forralni.én így csináltam a fiamnál.2 éves és még sosem volt beteg.én nem vagyok az a nagyon féltős tipus,mert ha mindent sterilizálnék ahogy bekerülne az oviba állandóan itthon lenne betegség miatt.
2013. júl. 21. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
57%
Drága?? Vaterán 1000ftért már van és semmi bajuk.
2013. júl. 21. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
76%

Szerintem felesleges pénzkidobás! 20-30 éve nem volt ilyen, mégis meg tudták oldani.

Első alkalommal a cumikat kifőzni, meleg vízzel mosószerrel a játékait, cumisüvegét, 1-2 alkalommal hetente ecetes vízzel is kimosom a cumisüveget. Ennyi az egész. soha nem volt még beteg a baba. Szerintem nem kell túlzásba vinni a sterilizálást, annál rosszab.

2013. júl. 21. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Én megvettem, tök feleslegesen.Alig használtam. MAM-os cumisüveget használtunk. Az egyben önsterilizáló is.Azt mikróban szoktam hetente egyszer, vagy épp amikor eszembe jut. 9 hónapos a fiam, kezdetektől cumisüvegeztünk. 4 hónapig a tejet is fejtem neki. A fejőt is hébe-hóba sterilizáltam csak, viszont azt a sterilizálóba mert ha kifőztem, hamar vízkövesedett. Vagy ha mégis a kifőzés mellett döntöttem, akkor ecetes vízbe főztem. Az egyen vízkőoldó s volt.

Szerintem nem érdemes venni. Mert a sterilizálót is gondosan el kell mosni, és elég pepecses. Nekem az aventes van.

2013. júl. 21. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!