Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » PCOS-m van, és a dokim inszemi...

PCOS-m van, és a dokim inszeminációt mondott, de közben szerintem lombikprogramról beszélt. Azt mondta, műtéti beavatkozás is lesz. Most akkor az inszeminációnál szükséges műtét?

Figyelt kérdés
Ha inszemináció van, akkor nem csak befecskendezik a peteérésem napján a spermákat? Mért kell a feltárás, és tükrözés?? Mért kell kivenni egy petesejtet?? Nem értem a dokimat, és hétvégén nem tudom felhívni, annyira kiváncsi vagyok, és tisztán akarok látni, mert ha műtéttel is jár, lehet még várunk a dologgal. Ezért tettem fel itt a kérdést. Légyszi írjatok.
2009. okt. 23. 20:19
 1/3 anonim ***** válasza:

Hát... tükrözés nekem is volt, hiszteroszkópiának becézték, megnézték, hogy van-e valami akadálya annak, hogy nem estem addig teherbe. Nem volt.

Az inszeminációt ugyan úgy hormonkezelés előzi meg, de nem szívnak le petesejtet, max petefészken belül 1-2-t nyernek.

Hova jársz, melyik intézménybe?

Javaslom, a műtétbe ne menj bele, ha nem muszáj, de ezt úgyis az orvos tudja leginkább mérlegelni.

2009. okt. 23. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Szió!

Érdekes, hogy téged rögtön műteni, meg inszem-re kell küldeni. Máshogy nem próbálkozik a doki? Peteérés serkentő stb.? Vagy ezen már túl vagy? Miért van ez a nagy sietség?

Nagyon sok pcos-nak van babája, egyszerűbb megoldásokkal is. Azért ez (legalábbis az én dokimnál) az utolsó lehetőségek között van.

2009. okt. 24. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Sziasztok! Köszi, hogy írtatok. Az a baj, hogy már lassacskán két éve, hogy próbálkozunk. Elméletileg a hormondjaimmal nincs baj. De. De a párom spermaszáma nem elég csak az inszemre. És nekem nagyon nagyon ritka a havinak nevezett. Nyíregyre járok amúgy, mert vidéki vagyok, bár inkább Miskolc lenne a körzetem, de a miskolciak rögtön a Kaáli intézetbe küldtek, ott meg természetes, hogy fél évvel ezelőtt modnták, hogy 2 inszem, aztán lombik, és tuti a baba. Hát nekem nem annyira volt sürgős, csak úgy szerettünk volna. De most a Nyíregyi is rögtön ezt mondta, inszem. De annyira rohant, hogy köpni, nyelni nem tudtam, és már kint is voltam a rendelőjéből, aztán átbeszéltük párommal, elmondtam neki milyen szavakat használt a doki, és nem értjük. De még mindig messze van a hétfő, amikor már merem zavarni ilyennel. Mindenképp megkérdem tőle, hogy most akkor mi is van, és mi miért, csak ugye ideges az ember.
2009. okt. 25. 00:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!