Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Ki mit gondol arról, hogy a...

Ki mit gondol arról, hogy a TSH-nak tényleg 2 alatt kell lenni-e a babásodáshoz?

Figyelt kérdés
Ez azért érdekelne, mert már olvastam róla fűt-fát, és nem tudom, hogy foglalkozzak-e ezzel. Az én értékem 2,57 és az endokrinológusom azt mondta, hogy minden értékem jó, és nem kell vele foglalkozni. Viszont itt sokan írják, hogy 2 alatt, meg 1 alatt kell lenni-e,valaki meg azt írja, hogy ez túl van lihegve és nem kell vele foglalkozni. Kinek mi a tapasztalata? Nektek mit mondott az orvos? És ha kell vele foglalkozni, akkor mivel tudnék az értéken javítani gyógyszer nélkül? Mert nem akarok visszacsattogni a dokihoz és tudálékoskodni, hogy húzzuk le 2 alá, amikor ő nem ezt mondta. Tényleg tanácstalan vagyok! Köszi mindenkinek!

2013. aug. 2. 20:21
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
igen ezt szokták mondani de egyik ismerösöm is teherbe esett nem egész 3-mal. Ez még nem olyan vészes van akinek mondjuk 8 fölött van na ö tényleg nem eseik teherbe az tuti. Ha nem sikerül menj másik orvoshoz ö hátha elir gyógyszert.
2013. aug. 2. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
Én mindig azt hallottam, hogy babához 1 alatt kell lennie...nekem 1,63 volt mostani vérvételkor, a nőgyógyászom szerint ez tökéletes érték babásodáshoz.Nekem ő azt mondta 2 alatt kell azért lennie...de ez az én orvosom véleménye, de hozzáteszem ő endokrinológus is.
2013. aug. 2. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:
Én is azért vagyok ilyen bizonytalan, mert sok helyen azt olvasom, hogy ez nem jó, de a dokim endokrinológus és szerintem jó szakember. Ezért nem értem ezt az egészet.
2013. aug. 2. 20:31
 4/19 anonim ***** válasza:
Én mindenben hallgatok az orvosomra, mert megbízom benne, tudja mennyire szeretnék babát, biztosan a tiéd is, ha nem lenne biztos a dolgában, azt éreznéd...hallgass rá!2-es voltam!
2013. aug. 2. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:

3,57-es TSH értékkel estem teherbe. Szedtem már előtte is az Lthyroxint, mert 6,1 volt és babát terveztünk.

Kicsit megilyedtem mikor terhes lettem, hogy nehogy elvetéljek. Rohantam is az enokrinológushoz.. magánrendelére, hogy azonnal sorra kerüljek.

Elmondta, hogy semmi gond a 3,57 értékkel, de a napi 50 mg gyógyszert szednem kell amit majd a terhesség alatt növelni fog.


De még egyszer mondom, én már úgy lettem terhes, hogy szedtem a gyógyszert a pajzsmirigyemre.

Ha neked alapból ennyi volt az értéked, akkor tényleg minden ok.

2013. aug. 2. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:

Szia!


Nekem is 2,4 - 2,5 körül szokott lenni a TSH-m, és eddig minden doki azt mondta, hogy teljesen rendben van.


De megértelek a kérdéseddel, mert én is tanácstalan vagyok, hogy ha a dokik azt mondják, hogy jó, akkor miért olvassuk azt a neten, hogy 2 felett már nem jó

2013. aug. 3. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:

Lombikos vagyok, es ott azzal kezdtuk, hogy a majdnem 3-as ertekemet levittuk 1-re.

Azt mondtak ott az orvosok, hogy sokan a nogyogyaszok is mondjak, hogy 4-ig jo, es nemfoglalkoznak vele, pedig 1 korul kell lennie a teherbe eseshez. Persze, sokan irjak, hogy 2 folotti ertekkel estek teherbe, ok szerencsesek.

Szerintem vidd le 1 korulre, nem veszitesz semmit. Napi 50 mkg leteox, nekem 2-3 het alatt levitte. Es par szaz ft a 3 havi gyogyszer.

2013. aug. 3. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:

A gyógyszer recept nélkül is kapható? Háziorvos felírja?

És minden nap 1 szemet kell bevenni? Mennyi ideig? Mert ha 2-3 hét alatt leviszi akkor utána már nem is kell szedni??? Hát lehet ezt a bogyót így nem merem bevállalni. A dokimhoz meg ezzel visszamenni olyan, mintha megkérdőjelezném...

2013. aug. 3. 14:30
 9/19 anonim ***** válasza:

A haziorvos is kiirhatja.

Nekem 3 folott volt, es napi 50 mikrogrammot szedek ra. A terhesseg 12.heteig kell szedni.

2013. aug. 3. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:
Bocsi a hülye kérdésekért, de ha leviszi 2-3 hét alatt és tovább szedem, akkor nem csökkenti le utána nagyon? Vagy egy bizonyos érték után szinten tartja? Ha abbahagyja valaki 1 hónap után, akkor felugrik vissza az értéke?
2013. aug. 3. 18:20
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!