Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Ki mit gondol arról, hogy a...

Ki mit gondol arról, hogy a TSH-nak tényleg 2 alatt kell lenni-e a babásodáshoz?

Figyelt kérdés
Ez azért érdekelne, mert már olvastam róla fűt-fát, és nem tudom, hogy foglalkozzak-e ezzel. Az én értékem 2,57 és az endokrinológusom azt mondta, hogy minden értékem jó, és nem kell vele foglalkozni. Viszont itt sokan írják, hogy 2 alatt, meg 1 alatt kell lenni-e,valaki meg azt írja, hogy ez túl van lihegve és nem kell vele foglalkozni. Kinek mi a tapasztalata? Nektek mit mondott az orvos? És ha kell vele foglalkozni, akkor mivel tudnék az értéken javítani gyógyszer nélkül? Mert nem akarok visszacsattogni a dokihoz és tudálékoskodni, hogy húzzuk le 2 alá, amikor ő nem ezt mondta. Tényleg tanácstalan vagyok! Köszi mindenkinek!

2013. aug. 2. 20:21
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:

En tobb, mint egy eve szedem, az ertekem 1 korul vsn.

Most kell majd beszelnem orvossal, hogy a terhesseg 12hete utan is szedjem- vagy abbahagyhatom.

2013. aug. 4. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
Ezek elég komoly hormonrendszert szabályozó gyógyszerek pontosan grammra állítják be. Nemhogy nem írják csak úgy fel, de csak endokrinológus tudja ezt felírni és kitalálni Neked melyik jó. Ez nem egy egyszerű és gyors téma. Szerintem érdemes lenne elmenned egy jó dokihoz, mert ha babás leszel akkor is össze-vissza lehetnek a értékek, ezt helyre kell hozni és kontroll kell a terhesség alatt. Sajnos sok vetélés oka a pajzsmirigyhormon értéke, csak nem is foglalkoznak vele, aztán kiderül a 3. vetélés után, hogy hoppá.
2013. aug. 14. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:

3,6 körül volt a TSH-m mikor teherbe esetem, doki azt mondta minden rendben. Terhesség alatt 6 körülire ment fel, így megnézték a T3, T4 hormonszinteket is. Mivel az rendben volt nem kellett vele semmit csinálni.

Abszolút túl van lihegve szerintem, és bár sokaknak problémás a pajzsmirigyük csak a TSH-ból nem lehet következtetést levonni, a többi hormon eredménnyel együtt lehet csak értékelni! Bízz az orvosodban, ő tudja, hogy kell-e tenni valamit, nehogy magadtól gyógyszert szedj! (Bár háziorvos tuti nem ír fel neked erre gyógyszert, ha az endodoki nem javasolja.) Nyugodtan próbálkozzatok a babával, ezzel nem lesz gond, az tuti!

2013. aug. 14. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:

Engem 6 éve kezelnek pm alulmúködéssel. Igaz, hogy a háziorvos felírhatja, de csak miután látott endokrinológus és ő beállította az adagodat. Ezek komoly hormongyógyszerek.

Én is nagyon féltem, babát szeretnénk régóta és egyszerűen még mindig 2 felett van, pedig már tényleg régóta és sokat szedek. Már az 5. endokrinológusom van a 6 év alatt, ő a tuti. Nagyon alapos, mindenről kikérdez mindig, nagyon figyel rám. Ő monda, hogy minden ember más, és nem lehet táblázatok alapján gyógyítani. Nekem ez a 2,3 már nagyon nagy eredmény, jól érzem magam, a többi értékem is jó, a tüneteim sokat enyhültek. Úgy tűnik az én szervezetemnek ez lesz a megfelelő.

Ha úgy gondolod, alulműködik a pajzsmirigyed, keress fel egy endokrinológust. Ha semmi tüneted nincs, egyszerűen csak 2 felett van kicsivel a TSH-d, az még nem baj. Kell nézni perifériás hormont is stb., hogy ezt megállapítsák. Minden ember szervezete másképp működik - lehet, hogy te így vagy tökéletes!

A saját megnyugtatásod érdekében én azért elmennék a helyedben dokihoz. Nem csak a teherbe esés miatt, hanem azért is, mert a pajzsmirigyhormon hatással van a magzatra is (vagyis a pm múködése). Nem az a baj, hogy nem tudnak teherbe esni a nők a magas tsh miatt, hallottunk már olyat is, hogy 10essel teherbe estek, hanem az, hogy (egy példát kiragadva) a gyermek "eszére" (így tudom csak megfogalmazni) hatással van a fejlődés során.

Ennyit tudok most hozzászólni.

További szép napot és sok sikert!

2013. aug. 15. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 TeLány ***** válasza:
100%

Sziasztok


Én nekem is volt pm alúlműködés gynum. Az egyik legjobb (ha nem a legobb) profhoz járm Mo-n és ő mondta, hogy a TSH egy jelző. Nem annak az értéke a fontos hanem a valódi hormonoké FT3,FT4. Ezeket nézi, ha a TSH eltér. A TSH-t a gyógyszert szedőknek viszik le 1-2 közé, hogy legyen mozgádstér, ha ingadozna, akinek olyan kicsi eltérés vol tmint neem 2,5-3,5 között szokott ingadozni annak nem is ír fel gyógyszert , megnézi az FT!,FT!-eket és ha az jó (mint nekem) azt mondja félévente kontroll vérvétel, mert billenhet a dolog, de gyógyszert nem ad rá, mert nem kell. Tövbet árt mint használ.

Én azt mondom a kedves kérdezőnke, hogy ha jó endodokija van hallgasson rá és ne erőltesse a gyógyszer szedést, mert felesleges hormonnal traktálnia magát. És az egyik előttem szóló jól mondta. Nagyon sok mindentől függ, hogy a TSH kinek milyen értéken magas már. A testalkattól, kortól, egyéb kórképektől..szóval egy jó endodoki véleménye a lényeg...

2013. aug. 15. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
Én 3,6-tal estem teherbe elsőre. Nem mondta a doki, hogy baj lenne!
2013. aug. 15. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
3,9 a TSH-val 2 hónap alatt teherbe estem. A babát sajnos elveszítettük (teljesen más miatt, pajzsmirigyhez nincs köze). A biztonság kedvéért visszamentem a dokihoz, és rákérdeztem erre a 2 alatti értékre még mielőtt újra próbálkoznánk. Az ö véleménye az, hogy a 3,9 még jó érték, olyan szempontból, hogy gyógyszert nem igényel.
2013. aug. 15. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 A kérdező kommentje:
Most azért megnyugodtam! Köszönöm a válaszokat! És úgy döntöttem végül, hogy hallgatok a dokimra és nem fogom gyógyszerrel traktálni magam, hacsak nem muszáj!
2013. aug. 15. 21:28
 19/19 TeLány ***** válasza:
Ezt jó hallani...olvasni :-) sok sikert
2013. aug. 16. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!