Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Szerintetek baj ha szeretnék...

Szerintetek baj ha szeretnék 3. gyereket ilyen körülmények közt?

Figyelt kérdés

Az eszközkezelő most fogja átvenni a lakásunkat de hitelünk nincs.

Soha sem lesz saját lakásunk örökölni sem fogunk, de legalább a bèrleti jog a miènk lesz. Van már kèt fiam, vágyom egy kislányra.

Kèsőbb szeretnènk elcserèlni nagyobbra mert most kèt szobàs a lakás.

Ti vállalnátok 3.at?

Nálatok milyenek a feltètelek?

Ja èn 27vagyok a fiúk 2 ès 3,5 èvesek.



2013. aug. 6. 09:47
 1/3 anonim ***** válasza:
Szerintem nem baj, ha ti szeretnétek, és úgy látod, hogy becsülettel fel tudtok hármat nevelni, akkor vállaljatok. Én gyáva vagyok, nem merek harmadikat (bár igazán egyelőre nem is szeretnék, de később sem hiszem hogy megjönne a bátorságom :D) pedig nálunk van saját lakás, hitel nélkül, és jól is állunk. De a mai helyzetet elnézve ki tudja, fel tudnám-e nevelni a hármat :( Talán ha alapjaiban változna a helyzet az országban, akkor meggondolnám :)
2013. aug. 6. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
31%
ha valakinek van nagy háza, hitel nélkül, jó munkahely, sok fizetés, két autó, stb, akkor is mire fel vállal akár 1 et is? ki tudja mi lesz holnap? 20 év múlva? miből fizet egytemistának tandíjat, albérletet? mindent úgysem tudunk megadni egynek sem, nemhogy 2-nek, 3 nak? most ad az állam, amit ad, szocpol, babakötvény, gyes, adókedvezmény, ingyen könyv, étkeztetés, stb, de később? ház leég, autó összetörik, szülők elválnak, egyik meghal, munkanélküli lesz, rokant, stb, bármi történhet. nem ez a lényeg. ha úgy érzed, meg tudod neki adni, ami kell, vállald. a többi nem rajtunk múlik.
2013. aug. 6. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező,


lehet, hogy nem leszek népszerű a véleményemmel, de én bizony nagyon-nagyon meggondolnám a helyedben.

Én biztosan nem vállalnék, pont azért, amit az előttem válaszoló is írt.

A gyermeknevelés pénzügyi oldala számomra nem csak a havi kiadásokkal való zsonglőrködés, hogy legalább 0-ra jöjjünk ki, vagy be tudjuk fizetni a számlákat és jusson ennivalóra, ruházatra is. Ennél számomra többet jelent a felelősség szülőként.


Megszakadna a szívem, ha kiderülne, hogy pl. mindhárom gyermekem tehetséges valamiben (sport, zene, bármi), de a havi költségvetés szűkössége miatt egyiknek nem jutna arra, hogy gondozzuk a tehetségét.

...de akár a jó cipőt is mondhatnám vagy bármit- és ezek még bőven a havi kiadások között vannak.


Nem írtál arról, hogy a lakást leszámítva milyenek a jövedelmi viszonyaitok? a döntésben biztosan ez is sokat számít.

Van-e, akartok-e tartalékolni saját nyugdíjas évekre, a gyerekeknek valami kezdőtőkét (tanulásra, külföldi világlátásra, lakhatásra stb.)- és a 3. gyerek számára is lesz-e elegendő tartalék (ha már a két nagyobbnak van)?


A két szoba igenis kicsi 5 embernek. Ez két hálószoba vagy egy nappali és a másik helyiségben alszik a család? Ez sem mindegy.

A nagyobb lakásba költözésre van valami tőkétek? vagy bérleti jogot vásároltok vagy nagyobb albérletbe költöztök?

A pici hol fog aludni? A két nagyobb mellett (és ha sír, akkor kelnek-e a nagyok?) vagy a szülői hálóban?

Vissza tudsz menni most a teherbeesés előtt dolgozni? jogosult vagy a maximális gyed-re, jó tgyásra vagy gyes-sel fog telni a következő 3 év is?

Utána van biztos állásod vagy főállású anyaságin gondolkodsz? megteheted anyagilag is, hogy a gyermekeidet neveled és nem szükséges dolgoznod a legkisebb iskolás koráig?


Igen, rövid távon nagyon tetszetős a 3 gyerek, ha élni tudtok az adókedvezményekkel, ingyen kaptok mindenütt étkezést, tankönyvet stb.- ez a mérleg egyik serpenyője. Mi van a másikban?


Ha úgy gondolod, hogy a jelenlegi jövedelmi helyzetetekben van legalább 20-30% tartalék, illetve HOSSZÚTÁVON is kiszámítható, biztos megélhetést tudsz biztosítani magadnak és a gyerekeidnek, akkor vágj bele persze.


Arra is gondolj, hogy állsz-e olyan biztos alapon az anyagiakban, hogy ha válás, elköltözés, sajnálatos baleset vagy haláleset történne a családban, a férjeddel, akkor te mindig, mindenkor egyedül is képes vagy-e eltartani a 3 gyermekedet. Ez nagyon fontos szempont lenne számomra, ha én lennék hasonló döntési helyzetben.


Ha a fentiekre sok igen a válaszod, akkor én is őszintén sok boldogságot kívánok a gyermekvállaláshoz és a családhoz.


(...ha valamiért mégsem- kérlek nézd el nekem, hogy a leírt szűkös információkból erre következtetek- akkor pedig remélem, hogy a feltett kérdéseim is segítenek neked az átgondolásban)


Szép napot.

2013. aug. 6. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!