Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Honnan tudjam, hogy akarok-e...

Honnan tudjam, hogy akarok-e gyereket, vagy csak tudom, hogy akarni kellene?

Figyelt kérdés

A velünk egyidőseknek vagy van már gyereke, vagy most várják. Mi is úgy vagyunk vele, hogy na majd ha lesz, de jó lesz, meg kellene lassan egy. Leginkább számolgatjuk, hogy hát hány évesek vagyunk stb.


Pénz, hely, minden van.


Ugyanakkor valahogy jó így az életünk, ahogy van. Nincs hiányérzetünk. Egyik szombaton reggel hallottam, ahol valahol sír egy baba, csak feküdtem az ágyban és arra gondoltam, hogy jó ég, de jó, hogy nekem nem kell kimásznom, csak ha akarok.


Szóval hol így vagyunk vele, hol úgy. Hol azt mondjuk, jó legyen gyerek, jó lenne, mindenféléket eltervezünk, alig várjuk, hogy legyen egy kicsi "mi" meg minden öröm, ami vele jár, de máskor meg, áhh jó az életünk így ahogy van, nem is hiányzik, hogy megváltozzon.


Igaziból néha úgy vagyok vele, hogy nem tudom, hogy mikor vágyok rá, akkor tényleg akarok-e, vagy csak tudom, hogy itt van már az ideje, ez a normális, ez következik így kell neki lenni stb. és fejet hajtok.


2013. aug. 8. 15:02
 1/7 anonim ***** válasza:
54%

Hány évesek vagytok?


Ez egyébként teljesen természetes, ahogy érzed, mi is kb így vagyunk vele, rengeteget beszélünk róla, tervezgetjük (és dolgozunk is rajta ;), de azért élvezzük az előnyeit annak is, hogy még nincs és ennek persze hangot is adnunk :D

2013. aug. 8. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
25%

Hány évesek vagytok?

Szerintem bizonytalan vagy. Gondold át, hogy képes lennél-e minden éjjel kimászni az ágyból, és vállalni a felelősséget érte, nevelni, szeretni, vinni őt vagy őket iskolába óvodába, vigyázni rá ha beteg, meg ami a gyerekekkel jár. Ha mindenetek megvan akkor igazából az ég világon semmi akadálya a gyereknek. Lehet, hogy még úgy gondoljátok hogy jó lenne, de még Ti is szeretnétek kicsit szórakozni a gyerek születése előtt. (Amit jól is tesztek). A mai nők későn szülnek, én mondjuk 25-28 éves koromon túl nem biztos hogy vállalnám. Azért sok sikert kívánok, és egészséges babát, és szép élményeket!:)

2013. aug. 8. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
62%

Mintha a saját (két évvel ezelőtti) gondolataimat olvasnám most vissza.

Mi aztán úgy döntöttünk, hogy nem stresszelünk rá, nem védekezünk, ha akar, akkor jöjjön, ha nem, akkor még van néhány szabad hónapunk.

3 hónap múlva terhes voltam, most 14 hónapos a fiam :-)

És minden nagyon jó, így ahogy van!!!!

2013. aug. 8. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Én 27 vagyok, a férjem 36.
2013. aug. 8. 15:22
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ezt nehéz elválasztani! Én 28 voltam, a férjem 29, amikor született a fiunk. Vágytunk is gyerekre, de nyilván bennünk volt az is,hogy házasok vagyunk, anyagi biztonságban élünk és hát a korban már pont benne vagyunk.

És tudod mit, az amit írtál,hogy néha így, néha pedig úgy érzel, az akkor is előjöhet,ha meg lesz a gyerek!

Néha én is vágyom ismét végigaludni az éjszakát, jó lenne néha egy kis "nyugalom" stb. Viszont ettől függetlenül a legjobb döntésünk a fiunk volt. Imádunk szülőnek lenni, de a szülő is ember marad! :)

2013. aug. 8. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Mi is ilyen érzésekkel kezdtük. Ahogy telnek a hónapok, egyre erősebben és biztosabban tudjuk, hogy ezt akarjuk! Egyre jobban vágyom rá, hogy ne jöjjön meg. Szerintem kezdd el a kivizsgálásokat szépen apránként: nem árt egy teljes labor + endokrin kivizsgálás, meg természetesen nőgyógyász, közben érdeklődj, olvasgass utána, és hidd el, hogy tudni fogod. Ha nem akarnád, nem lennének kérdéseid :))) Remélem, segítettem!
2013. aug. 8. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Szia! Látom kiemelted a kérdést. Megkérdezhetem miért? Van már gyerek, próbálkoztok már, vagy aktuális még a kérdés? Kíváncsi vagyok, mert nálunk is hasonló a helyzet.
2015. okt. 29. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!