Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Mondja már el nekem valaki,...

Mondja már el nekem valaki, hogy miért nem akkor vagytok együtt a párotokkal ha jólesik? Miért kell belőni a "pontos" időt?

Figyelt kérdés
Imádom a párom (nemsokára férjem) és mi mindig akkor voltunk,vagyunk együtt mikor jólesik! 2-3 naponta,szerelemből és szenvedélyesen...és láss csodát elsőre megfogant a babánk,azt sem tudjuk mikor :D igaz,már akartuk :) Miért kell ovulácios tesztekkel szarakodni,hőt mérni?Miért nem lehet egyszerűen csak szeretni egymást? Szerintem egész hónapban együtt kell lenni (normális pároknál) és nemcsak azon a pár napon....Sokaktól hallom (férfi),hogy nekik ez rosszul esik,főleg az,hogy miután megfogant a baba a szex valahogy "eltünik" ..Lehet én vagyok buta,de nem értem...
2013. aug. 16. 11:23
1 2 3 4 5
 1/41 anonim ***** válasza:
100%
Ez megy 1-2 évig, amíg az ember hiszi, hogy minden rendben van. Aztán sokaknál (sajnos már több, mint a párok felénél, ahogy a statisztikákat nézem) jön a felismerés, hogy nem is megy ez olyan egyszerűen. És akkor jönnek a segédeszközök, ovu tesztek, hőmérőzés, majd az orvos és kezelések és célirányos együttlétek. VAn, aki bírja 1-2 évig a várakozást, van, aki nem. Nem érted meg, szerencsére, mert gyorsan sikerrel jártatok. De van, aki nem ilyen szerencsés.
2013. aug. 16. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/41 anonim ***** válasza:
100%
Nyilván nem csak akkor vannak együtt, de aki már régóta vágyik a babára, nem akarja elszalasztani a "tuti" napokat. Eleinte mi is csak úgy együtt voltunk, össze is jött, de sajna nem sikerült. Mikor újra próbálkozni kezdtünk, már kicsit frusztráltabbak voltunk, kipróbáltam az ovutesztet, csak hogy lássam van-e peteérésem, de nem csak akkor voltunk együtt, mikor ovulációt mutatott, de akkor figyeltünk rá, hogy nehogy kimaradjon valamiért az együttlét. Az meg, hogy ha összejön a baba ritkul a szex, az nem azért van, mert ez volt a cél és mostantól vége, hanem pl. mert a kismama nem kívánja a hormonváltozások miatt, vagy mert a járulékos kellemetlen tünetek miatt nem esik jól neki. Nekem pl. most várandósan sokkal kisebb az igényem és sokszor van, hogy itt fáj-ott szúr, ég a gyomrom, puffadt a hasam, vagy csak simán elalszok 3 másodperc alatt. Így azért nehezebb összehozni.
2013. aug. 16. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/41 anonim ***** válasza:
89%

Szerintem ez meg egy rosszindulatú, kötekedő kérdés. Nyilván nem vagy abban a helyzetben, mint itt sok nő, akik akár éveket is küzdenek a gyerekért. Az együttlét jó, ha akkor van, amikor a párok spontán kívánják egymást, de aki gyereket akar, és mondjuk nem is mindig van PÉ-je, még jó, hogy figyel arra, hogy ne szalasszák el, ha esetleg pont pozitívat mutat az ovulációs teszt. PCoS/IR-es nőknél, meg igenis kell nézni a hőt, nem csak azért, hogy pontosítsák az együttléteket, hanem hogy látszódjon a ciklus, a peteérés, ezzel is lehet célzottabban kezelni. Pl, nem biztos, hogy rögtön gyógyszeres kezelést fog alkalmazni a doki, ha látszódik minden hónapban PÉ, hanem mondjuk elsőre elég a diéta, sport is.

Egyébként meg ezer indoka lehet erre egy párnak, és azt gondolom, ehhez senkinek semmi köze hozzá, főleg egy olyan rosszindulatú nőnek, mint neked, akinek elsőre összejött, és azt sem tudja, mi fán terem a keserűség, amit ilyenkor mások átélhetnek.

2013. aug. 16. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/41 anonim ***** válasza:
90%
Nem tudom, hogyan gondolkodnál, ha már több éve próbálkoznátok szerelemből, amikor jól esik, és nem sikerülne. Hidd el, minden párnak a ti esetetek lenne az ideális! És ezek a párok sem csak akkor vannak együtt, amikor "belőtték a pontos időt". Nagyon örülünk annak, hogy vannak ilyen példák is, mint a tiétek! Komolyan! De nehogy azért csesztess másokat, mert nem jön össze baba, és "ovulációs tesztekkel szarakodnak és hőt mérnek". Aki már a sokadik inszemináción és lombikon van túl, az valahogy nem tud úgy gondolkodni, ahogy te. Sajnos. Neked pedig nincsen jogod ezeket a párokat így leszólni! Boldog babavárást kívánok neked!
2013. aug. 16. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/41 anonim ***** válasza:
95%
sajnos nem mindenki ilyen szerencsés mint te kedves kérdező. Biztos te is csinálsz olyan dolgot ami m a másik máshogy csinál és nem értené te miért igy. Nem hinném hogy 4 év sikertelenség után sem figyelnél rá hogy épp jókor van-e. Nekem egy hormonális betegségem van, általában ovum sincs most gyógyszerrel sikerült csinálni igy igenis tervezetten voltunk együtt, nagyon reméljük sikerült is. A másik, mi egyébként nem vagyunke gyütt 2-3 naponta mert egyik se időnk rá, másik hogy nem is kivánjuk ennyiszer. A terhesség alatti megszünő nemi életről meg annyit hogy a legtöbb kismamának idővel nem esik jól, majd lehet te is tapasztalod hogy fájdalmassá válik a hüvely. Sok kismamánál igy van, de ettől még lehet kényesztetni a férjet. A másik hogy sokszor a férjet zavarja a tudat hogy pár cm-re ott van a gyereke és ezért ök nem akarkják magá az aktust....
2013. aug. 16. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/41 anonim ***** válasza:
100%
igen, nekünk is a második hónapban sikerült az első baba, akkor még nem tudtam mi az az ovu teszt, vagy mire figyeljünk, dátumot nem néztünk soha. Azt hittem ez így természetes, csak "jön" és kész..Viszont amikor már 2-3 éves volt a kislányunk, szerettünk volna egy kistestvért, aki nem akart jönni.. egy év után orvos, gyógyszerek, vizsgálatok, eredmény semmi. Ekkor rendeltük meg az első csomag ovu tesztet, kezdtünk jobban figyelni az időpontokra, ami nem azzal volt egyenlő, hogy csak akkor bújtunk össze! 8 évet vártunk a kistesóra..örülj neki, hogy nektek ilyen hamar összejött, de ne szólj meg másokat sem ezért,főleg mert nem ismered a hátteret, ki miért mikor hogyan használja..nagyon lenéző stílusban írtad.. sajnos sokan ""carakodnak"" ezzel, akik ugyanolyan normális pár, mint ti!
2013. aug. 16. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/41 anonim ***** válasza:
100%
Kicsit lehetnél együttérzöbb hidd el senki nem az első hónapban figyelgeti a tezstet stb hanme idővel amikor jó ideje nem sikerül. Sokan vagyunk itt meddőségi problémákkal kűzdök és elég bicska nyitogató a stilusod. Neked szerencséd volt ebben de fogadni mernék van a te életedben is olyan ami nem sikerül és mégsem néznek hülyánek miatta. vagy ami miatt nem irigylésre méltó az életed. kicsit végig gondolhatnád mielött valamiről véleményt mondasz hogy mit miért csinálnak egyesek.
2013. aug. 16. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/41 anonim ***** válasza:
94%
"Lehet én vagyok buta,de nem értem..." Igen, az vagy!!! Ráadásul rosszindulatú, kárörvendő és kicsinyes. Az érzelmi intelligenciád pedig a béka segge alatt van!
2013. aug. 16. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/41 A kérdező kommentje:
A k**va életbe csak feltettem egy kérdést,amit nem értek és máris támadni kell?Szépen kérdeztem,hogy miért...Jahh és nekem is vannak hormonális gondjaim pm. alulműködésem van autoimmun,ami miatt 1 évig nem szabadott próbálkoznunk,de utána mégis sikerült.. Nagyon sajnálom,hogy sokatoknak nem jött össze és higgyétek el ha tehetném mindenkinek 9hónapra kölcsönbeadnám a méhemet!Csak érdekelt a kérdés..nem akartam senkit megbántani,megsérteni..bocsi!
2013. aug. 16. 12:04
 10/41 anonim ***** válasza:
95%

Ne haragudj, de tényleg buta vagy.


Azért a legtöbb esetben nem az kezd el rögtön hőt mérni, meg ovu teszttel "szarakodni", akinek minden rendben van.

Szerintem az itt lévők sem javasolják egy egészséges nőnek, hogy amint gyereket akar, szerezzen be tesztet, mérje a hőjét és akkor szexeljen.


Ez a tipp akkor szokott jönni, mikor nem sikerül a baba.

Ha te is vártál volna mondjuk több évet egy gyerekre, vagy netalántán fél évente lenne vérzésed, lehet te is elkezdtél volna tesztelgetni.


Nagyon szűk a látóköröd.

2013. aug. 16. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!