Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Most mi van? Nem véd a tablett...

Most mi van? Nem véd a tabletta? Adnátok tanácsot?

Figyelt kérdés
Fogamzásgátlót szedek,múlt hónapban viszont terhes lettem mellette mivel közbe jött egy augmentin kúra arcüreg gyulladás végett.Majd spontán,nagy görcsökkel és vérzéssel elvetéltem.Mentem dokihoz mert már nagyon meg voltam ilyedve,már annyira rosszul voltam.A doki a pozitiv teszt és mindezek ellenére annyit mondott,jó lenne már szednem a gyógyszert rendesen és hogy miért tesztelek mellette..bár ideges volt valamiért.A lényeg hogy így az első szem tablettámat nem vettem be,ma pedig a 18.tablettám napján rózsaszínes folyásom van,enyhén görcsölgetek,pedig még 6szem van a levélből(Rezia).Szerintetek most ez mi lehet?Nem védene rendesen a tabletta?Elment a baba,de nem terveztük és nem hiába szedem tovább a tabit.Nem vetettük volna el,de 1évet még várni akarunk vele.Szerintetek?Tanácstalan vagyok-.-Nem akarok még egy ilyen csalódást sem meglepetést.Mit tegyek? :( :(

2013. szept. 27. 20:10
 1/4 anonim ***** válasza:
A tablettával semmi gond. azért estél teherbe, mert mellette antibiotikumot szedtél, ami köztudottan közömbösíti a tabletta hatóanyagát. Ilyenkor ajánlatos óvszert is használni. a rózsaszínes folyás pedig most azért van, mert csúnyán mondva a baba bekavart a ciklusodba.
2013. szept. 27. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

A tablettát az elöírásoknak megfelelöen kell szedni és elolvasni a betegtájékoztatót, hogy milyen esetben nem hat: pl az antibiotikumok hatástalanítják, és azért lettél terhes, mert nem védekeztetek.

Ha az elsö tablettát nem szeded be, akkor hogyan tudna müködni? A gyógyszer ugyanis CSAK akkor ha, ha beszeded, anélkül nem.


VAGY szedd rendesen, VAGY vedekezzetek másként.

2013. szept. 27. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Igen tudom.Mindig nagyon pontosan szedem és ebben a levélben azért maradt el az első mert ömlött belőlem a nyálkás vér és nem tudtam be vehetem-e a tabit mivel a tájékoztató szerint ha az első 3hónapban vetélés következik be,kövesse orvora utasítását!Az antibiotikumról meg annyit hogy 2orvost kérdeztem,azt mondták nem befolyásolja..Bár óvszert nem húztunk,megszakításosan csináltuk mivel annyi mindent olvasni a neten,hát nekünk mégis össze jött.Az antibiotikumok állítólag hatóanyaguk alapján befolyásolják a tablettát és az enyémet tényleg nem is írta a tájékoztató,meg néztem..
2013. szept. 27. 20:34
 4/4 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező, nagyon sajnálom ezt az egész szitut, ami Veled történt. Amúgy meg tényleg beszélnek össze-vissza, nekem is mindig azt mondta a háziorvos, hogy nem kavar be az antibiotikum, sőt még a gyógyszertáros is azt mondta ha megkérdeztem, hogy "ááá, nem befolyásolja a fog.gátlót" stb., egyedül a nőgyógyászom mondta, hogy vigyázzak, és antibiotikum mellett legyen óvszer is.


Szóval ne hibáztasd magad. Amúgy most tényleg az a helyzet, hogy eléggé bekavart ez az egész a ciklusodba, adj magadnak egy kis időt, hogy helyreálljon a szervezeted, de ha továbbra is fenn áll ez a probléma, szerintem érdemes lenne visszamenned a nőgyógyászhoz.


Minden jót Neked!

2013. szept. 27. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!