Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » SOS! Úgy néz ki, végre volt...

SOS! Úgy néz ki, végre volt peteérésem, és lehet hogy sikerült a baba. De! El kell mennem tüdőszűrésre. Mennyire ártalmas ilyenkor? Lehet baj belőle?

Figyelt kérdés
2013. okt. 3. 06:56
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Terhesen és szoptatás alatt nemkell menni..úgyhogy csinálj tesztet...az a biztos...

mikor kell menned elvileg szűrésre ? Mikor kellene megjönnie ???

Ha a nemvárt után van a szűrés akkor van időd még tesztelgetni

2013. okt. 3. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Szerintem ne menj, ha babát vársz. Tesztelj és ha valóban babát vársz, akkor ne menj. Munka miatt kellene?
2013. okt. 3. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Ha babát tervezel, akkor mindig csak a ciklus első felében menj tüdőszűrésre, a peteérés előtt. Ha "kell" menni, 2 héttel biztosan el lehet odázni valahogy.
2013. okt. 3. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
10.én kellene megjönnie. És ma 11 re van időpontom...de beszéltem az orvossal, tegnap este voltam nála, és azt mondta, bármi lehet még, de szép vastag a nyálka hártya. 14 mm mondott. Szóval a teszt még korai lenne sajnos nem tudom megítélni....és az orvos sem...de uh n láttuk, hogy végre sikerülhet...követtük a PÉ - met.
2013. okt. 3. 07:44
 5/11 anonim ***** válasza:
Szerintem kérj másik időpontot, a 10-e utánra és ha összejött a baba, akkor max. lemondod.
2013. okt. 3. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Hát az lesz...csak a meló helyemen lehet h nem értékelik majd...így is mérgesek hogy húzom az időt...de ha meg mondanám hogy miért, akkor repülnék is!!! Nem egy család barát hely...
2013. okt. 3. 07:56
 7/11 anonim ***** válasza:
Ilyen korán még nem okoz gondot, de ha téged megnyugtat, kérjél későbbre időpontot. Drukkolok amúgy!:-)
2013. okt. 3. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
ha melóhely miatt kell, mondjuk élelmiszeripraban dolgozol és az évenkénti üzemorvosihoz kell a tüdőszűrő, akkor az üzemorvos elfogadja az ún. tuberkulin tesztet, amit szintén a tüdőgondozóban csinálnak, igaz, pénzért (ha jól rémlik, olyan 3-4e ft), és olyan mint az allergiateszt, egy kis tűvel megkarcolják az alkarod, rácseppentenek valami oldatot, és egy hét múlva kell visszamenned, megmutatni. Én 2x csináltattam, mert két éven keresztül próbálkoztunk és mivel sosem tudtam biztosra, hogy nem vagyok-e éppen terhes, ezt a megoldást választottam, mint legbiztonságosabbat. Üzemorvos gond nélkül elfogadja, sőt, még biztosabb mint a röntgen
2013. okt. 3. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó! Ezt bárhol megcsinálják? Mert nem pesti vagyok. És ezt lehet terhesség alatt, jól értelmezem???
2013. okt. 3. 08:47
 10/11 anonim ***** válasza:
persze, terhesség alatt ez az ajánlott :) én a szegedi tüdőgondozóban csináltattam, nem tudom egyébként hol lehet még, de sanszos, hogy az ilyen nagyobb központokban. Üzemorvosnak elmondod és lehet meg tudja mondani. őt meg köti az orvosi titoktartás, nem mondhatja el a munkáltatódnak
2013. okt. 3. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!