Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mennyi passzív dohányzás...

Mennyi passzív dohányzás számít passzív dohányzásnak, mekkora légtérben? Mennyi az, ami ártalmas a babára, egészségre?

Figyelt kérdés
A szüleimmel lakom, egy ket szintes házban. Mindketten dohányoznak, de ők az alsó szinten vannak, én meg a felsőn. Időnként viszont le kell mennem, enni, mosogatni, stb, ilyenkor előfordul, hogy áll a füst és akkor van nagy szellőztetés télvíz idején. Én azon szoktam kiakadni, hogy ha lent vagyok velük egy légtérben, és akkor gyújtanak rá, amikor én mosogatok, de főleg, amikor eszek és ott mennek el az orrom előtt a cigivel. Na ekkor az összes meglévő kevés étvágyam is elmegy, meg számomra teljesen érthetetlen hogy ott van egy terhes nő melletted, 6 hónapos nagy pocakkal, és nem várod meg azt a kis időt amig ott van, és elmegy, hanem rágyújtasz. Vagy legalább szólnának, még csak nem is azt mondom, hogy kérdezzék meg, hanem szóljanak, hogy "legyen időm elmenekülni"... Ők viszont azon vannak teljesen kiakadva, hogy én ki vagyok akadva, merthogy "ekkora légtérben nem számít" az a légtér körülbelül 20-25 m2, és hogy mellettem egyszerűen nem lehet meglenni. Tényleg én viszem túlzásba? vagy nekem van igazam? Én úgy vagyok vele, hogy ha tényleg árt a babának, és nem tudok velük egyességre jutni, akkor jobb ha elköltözök. De meg nekem nincs igazam, akkor nyilván mindenkinek jobb, ha maradok. Most akkor mennyi az annyi?
2012. febr. 10. 13:29
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Nekem ugyan ezt csinálta a kollégám.


terhesen kerültem a cég könyvelöje mellé. egy kis iroda. (nálunk megengedett volt, mert kis cég) dohaýnzott a kb 40 éves faszi. aztán mindig azt látták ha rágyujtott kijöttem a szobábol, és ott álldogáltam az iroda elött. aztán egyszer egy kolléganö megkérdezte miért álldogálok mindig ott.mondtam mert a faszi dohányzik bent, és habár kinyitja az ablakot de iszonyat büdös van. (kocabagós voltam régen,de bent soha nem dohányoztam, amúgy a fiuknak volt irodájuk ott jött össze mindig a bagósok, régen én is oda jártam fel)


na a kolléganömnek nem kellett kettö és kiosztotta a kollégámat, aki ezek után megkérdezte mindig emddig leszek távol (mikor más irodába, vagy enni mentem), mert akkor gyújt rá. na így már jobb volt.

2012. febr. 10. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Ne haragudj, de a szüleidnek lehetne annyi esze, hogy nem gyújtanak rá, amikor ott vagy! Főleg az orrod alá nem kellene füstölniük! Igazad van, Én már úgy kiosztottam volna Őket, hiába a szüleim! Te meg a gyerekük vagy, és az unokájukat hordod a szíved alatt, lehetnétek fontosabbak, mint a cigi! Nekem anyósomékra kellett rászólni amikor ott voltunk, mert ugyanezt csinálták! Aztán megszületett a lányunk, és akkor is ott cigiztek, pedig tudták, hogy megyünk ebédre vagy valami, de jól telefüstölték a lakást! Én ezt nem értem!! Bocsánat, de ilyet csak primitív emberek csinálnak!
2012. febr. 10. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Köszi szépen. Hát, én egyszer kétszer próbáltam nekik kedvesen elmondani, és olyankor egy-két napig úgy gyújtottak rá, hogy közben látványosan kényelmetlenül érezték magukat, ezzel le volt rendezve a lelkiismeretük. Néhány nap múlva már nem sütötték persze le a szemüket, hiszen ennyi idő alatt "már hozzá kellett hogy szokjak"... de amikor egyre többször tettem szóvá, hát ők is egyre idegesebbek lettek, hogy "nem tudnak elmenni a háztól, legyek már egy kicsit toleránsabb", és persze én éreztem magam kényelmetlenül, hogy már megint csak a gond van velem. Aztán ma ebédkor kiakad tam, mert a reggelimet sem tudtam úgy megenni, hogy közben ne gyújtottak volna rá, pedig csak két pirítós volt, igazán nem "húztam el", aztán meg az ebédemet mikróztam éppen, amikor is már "nem volt aktuális", mert hirtelen telement az orrom cigifüsttel, akkor vettem észre, hogy apám úgy beszél hozzám közvetlen közelről, hogy ott lobog a kezében a cigi. pedig látta, hogy ebédelek. Na hát erre tényleg kiakadtam, hogy a második étkezésemet sem tudom terhesen jó étvágyal megenni, és voltam olyan merész, hogy ennek hangot adtam. Nahát erre kitört a botrány, hogy én nem veszem őket emberszámba.... Nem azért lakom a szülőkkel, mert tiniként estem volna teherbe, már idősebb vagyok, hanem mert sajnos elhagyott a párom, és egyedülálló kismama lettem, így úgy gondoltam, nyugodtabban ki tudom hordani a babát, ha nem kell annyi aggódnom az anyagiakon, és a két szintes szülői házban gondoltam biztosan jut hely nekem is. Ráadásul beszállok a költségekbe is. Dehát ez így szerintem nem megy, nem tudom. De az is tök hülyeségnek tűnik, hogy a cigi ilyen összeférhetetlenséget okozzon. Én is dohányoztam terhesség előtt, nem igaz, hogy ha én kibírok mondjuk másfél évet, akkor más egy 20-30 percet ne tenne meg, még csak nem is a lányukért, de egy másik emberért. Hát én ezt nem értem. Persze ők is kibírnának, csak éppen nem látják "szükségét".. Apám az anyám terhességeit is végig dohányozta, anyám meg persze évek múlva is felemlegette, de azért nem tett semmit. Amikor kis gyerekek voltunk, akkor 2-3 órás utakon minden további nélkül tele volt füstölve a kocsi... Akkor ez nem tűnt fel, mert kicsi voltam, de így utólag visszagondolva, hát nem értem... Most, hogy én vagyok terhes, apám ugyanazt csinálná, mint amikor annak idején anyám terhességei alatt, anyám meg kb úgy van vele, hogy ha ő kibírta, akkor nekem se kéne annyit sopánkodnom.... Az is biztos, hogy mind a ketten nagy babaként születtünk, de ki tudja, hogy annak a sok gyerekkorban beszívott füstnek még milyen következményei lesznek, lesznek-e... Ki tudja.
2012. febr. 10. 15:05
 4/12 anonim ***** válasza:

Szia!

Szerintem bármilyen kis mennyiségű füst is árthat a babának, de még neked is. Egyetértek az előttem szólóval. Ennyire nem lehet fontos a cigaretta. (Én is dohányoztam, elég sokat.) Alapvető illem hiánya az, hogy akkor is rágyújtanak, ha ott vagy a picivel a hasadban.

Szerintem, ha van rá lehetőséged költözz el tőlük, nehogy gond legyen.


Boldog és egészséges babavárást!

2012. febr. 10. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Értem. És más, akinek pedig a párja dohányzik, hogy csinálja...? Úgy értem tőle csak nem költözik el...
2012. febr. 10. 19:45
 6/12 anonim ***** válasza:
Az én párom dohányzik, de kint, nem a lakásban, és mielőtt terhes lettem azelőtt is kint tette. Szerintem nem kéne a lakásban dohányozni (terhes nőtől függetlenül, de úgy meg pláne nem). Ha meg elmegyünk valahová akkor úgy állok hogy ne rám szálljon a füst.
2012. febr. 10. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Szia! Egy cipőben járunk, annyi különbséggel, hogy a mi házunk csak egy szintes, szóval menekülni is csak a szobámba tudok, zárt ajtó mögé. Nekem se igazán értik meg, hogy féltem a babámat, utána pedig ha meg merem szólni őket, velem veszekszik az egész család. Pedig nem esne nehezükre kimenni az udvarra, csak lusták. A költözésen gondolkodom már én is, mert ez így nem mehet tovább, főleg ha a baba megszületik, még károsabb lesz neki mint így. És már nincs sok gondolkodási időm nekem se, mert most leszek 33 hetes.

Remélem te meg fogod tudni oldani valahogy :) Boldog babavárást, és könnyű szülést kívánok :)

2012. febr. 10. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Az én párom dohányzott az első terhességem alatt, de a házban soha (előtte sem) aztán megszületett a baba, nagyon ritkán járt ki, de ha ki is ment utána fog-kéz mosás, póló csere. Most várjuk a másodikat, már nem dohányzik.


Nem jó ez sem neked sem a picinek, nem igaz hogy ennyit nem tudnak várni. Nem tudsz felmenni enni? Nekem mondjuk egyből az jutott eszembe hogy mi lesz ha meglesz a baba? Körülötte is dohányoznak majd, mert ennyi nem árt?? :S

2012. febr. 11. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Én még nem voltam terhes, de egy Ismerős Arcok koncerten is megkérdezte a mellettem lévő idősebb pasi, hogy zavar-e a füst, pedig én is dohányoztam akkor. Már nem, mert 25+2hetes kismami vagyok. de ha egy koncerten megkérdezik ezt, akkor otthon szülőktól pláne elvárható, hogy ne füstöljenek körbe. Párom is dohányzik, de mindig az udvaron, van annyi esze, hogy kimegy.
2012. febr. 11. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
:)... Aranyos vagy. Ha idősebb férfi lennék és állna mellettem egy fiatal csinos lány, én is minden alkalmat megragadnék, hogy szóba álljak vele... :)
2012. febr. 11. 11:03
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!