Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Babát szeretnénk, és gravidát...

Babát szeretnénk, és gravidát meg e-vitamint szedek, így nem lehet túladagolni az e-vitamint, h. egyik nap gravida, másik nap e-vitamin?

Figyelt kérdés
Május óta próbálkozunk,múlt hónapig nem jött össze,és elkezdtem szedni az e-vitamint,és első vitaminos hónapunkban összejött,de másfél hetes késéssel távozott a menstruációval.az orvos mondta,h.szedjek terhesvitamint,de én az e-vitamint se szeretném abbahagyni,mert szerintem az segített most is teherbeesni,csak szerintem vékony volt a nyálkahártyám(6.héten 9,2 mm)
2013. okt. 7. 06:38
 1/9 anonim ***** válasza:
Valamilyen szinten szerintem azért túl lehet adagolni mert zsírban oldódó vitamin, én a dokit megkérdezném azért!
2013. okt. 7. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Mennyi E-vitamint szedsz?

Túl lehet adagolni, de ahhoz tényleg kilószámra kell enni. 1000-1500 IE az, ami már káros (naponta).

2013. okt. 7. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
400 mg-os az e-vitamin,a gravidában meg nem tudom mennyi van.
2013. okt. 7. 09:57
 4/9 anonim ***** válasza:
Jó hogy úgy szedsz gyógyszert, hogy nem olvasod el, mi van benne...
2013. okt. 7. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
beirtam googleba, hogy gravida osszetetele, es lass csodat kiadta :))) 20 NE az E vitamin tartalma
2013. okt. 7. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Az NE/UI pedig ezt jelenti:


Vitamin E: 1 IU is the biological equivalent of about

0.667 mg d-alpha- tocopherol (2/3 mg exactly), or of

0.45 mg of dl-alpha-tocopherol acetate.

2013. okt. 7. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Nagyon kedves vagy,ezt elolvastam,de nem tudtam/tudom,h.hány mg-nak felel meg ez az érték.
2013. okt. 7. 11:05
 8/9 anonim ***** válasza:

400 IE/IU lehet, nem mg-ban mérik.

Biztos, hogy nem fogod túladagolni.

2013. okt. 7. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
A gravida az tuti jo, Van benne folsav es vas (nekem az segitett teherbeesni)
2013. okt. 7. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!