Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Mit gondoltok a hőgörbémről...

Mit gondoltok a hőgörbémről pajzsmirigy alul működéssel?

Figyelt kérdés
[link]

2013. okt. 15. 12:41
 1/9 anonim ***** válasza:
Szia, szerintem picit magas az alaphőmérsékleted, de ez nem feltétlen jelent gondot. Mindenkinek más és más a ciklus közbeni hőmérséklete illetve az utána, majd a peteérés követő is. A lényeg az lenne, hogy peteéréskor legyen egy erőteljesebb hőleesés, majd egy kiugrás, akkor biztosan megtörtént az ovuláció. Remélem érthetően fogalmaztam. Ha szedsz az alul működésedre gyógyszert, szerintem pár hónapon belül meglátod majd a változást. :)
2013. okt. 18. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Nem írtak fel gyógyszert, pedig 6-os a TSH-m. Ugye azt mondják ez az érték csak iránymutató, mert a többi értékem rendben van. Vitamint szedek rá. Meg érdekes mert alul működésnél az alaphő általában alacsony szokott lenni, bár nálam semmilyen tünet nincs ami az alul működöttekre vallana. Remélem sikerül. Köszönöm a választ! :)
2013. okt. 18. 11:39
 3/9 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező.

Pedig a 6-os TSH érték igen is, hogy magas, mert egy felnőtt nőnek, aki már nem szeretne gyermeket, annak is a max értékhatár 4. Nem értem a dokidat, nőgyógyász vagy endokrinológus doktor vizsgált, írt ki a vérvételekre?

Nekem "csak" 3,36 volt júniusban a TSH értékem, még is felírt az endokrinológus Letrox50-et. Azóta nálam minden rendben lett az értékkel (1,22), de még mindig nem sikerült a baba.

Az, hogy nincsenek pajzsmirigy alul működésre utaló tüneteid, még nem jelentik azt, hogy nem szorulsz gyógyszeres kezelésre. A pajzsmirigy nem játék, sok mindenre kihathat sajnos. Ne hagyd annyiban a dolgot, járj a végére, menj el egy másik dokihoz is.

A ciklusod normális?

Bocsi, hogy kicsit hosszúra sikerültem :)

2013. okt. 18. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Háziorvoshoz mentem először, hogy nézzünk meg egy vérvételt csakúgy, hogy minden rendben van-e velem. (gyerekkoromban vashiányom volt, de ez már rég helyrejött) Ezt találta, elküldött endokrinológushoz, izotóp vizsgálat. Minden értékem rendben van, csak a TSH 6-os. 2 hónap múlva kell visszamennem, hogy addigra hogy alakul. Nem is értettem, hogy gyógyszer nélkül mi változna, de hát ő tudja. Vitamint kezdtem el szedni a pajzsmirigyre amiről tudnak is. A ciklusom normális, fent van a hőgörbém, arról tudsz véleményt mondani?
2013. okt. 18. 12:18
 5/9 A kérdező kommentje:
Ja és még csak 23 éves vagyok azt kifelejtettem.
2013. okt. 18. 12:18
 6/9 anonim ***** válasza:

Amint már írtam is, nem probléma ha magas az alaphőd és fent van a görbéd, mindenkinek más és más az értéke. Nekem például, alap esetben a hőmérsékletem, olyan 36,2-36,4 között mozog, 35,8-ra esik le a peteéréskor és a legmagasabb értékem eddig 36,8 volt ovuláció után a menzeszig. Egyéni, hogy kinek mikor mit mutat a görbe.

Még fiatal vagy, de ne hagyd, hogy évek teljenek el feleslegesen, járj mindenképp a végére.

Nem hiszem, hogy vitamintól változni fog az értéked....., ahhoz, hogy változást érj el, gyógyszert kell szedni és havonta járni kontroll vérvételre.

2013. okt. 18. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

A görbédben az a furcsa, hogy a vérzés után is magasan maradt még pár napig a hőd. Ezt leszámítva látszik az emelkedés (nem mindenkinek van hőleesése ovu előtt).


Viszont a 6-os TSH egyáltalán nincs rendben. :( Teherbeeséshez az ideális érték 1 és 2 között, inkább 1hez közeli.

Mit jelent, hogy a többi érték normális? FT3 és FT4 mennyi volt? Antitestet néztek? Ha igen, annak mi lett az eredménye? Ugyanis nagyon nem mindegy, milyen vitamint szedsz. Ha "csak" alulműködésről beszélünk, akkor a jód segít, ha azonban autoimmun folyamatról van szó (ezt mutatja meg az antitestek jelenléte), akkor a jód csak fokozza a gyulladást, ezáltal az értékek romlani fognak.


A vérvétel időpontjában volt bármilyen betegséged? Akárcsak egy nátha, megfázás is?


Én amondó vagyok, keress egy normális endokrinológust és mindenképpen mondd el, hogy babát terveztek, mert akkor egészen másképp kell beállítani a gyógyszerezést! Sajnos nekem ehhez 3 különböző endodokit kellett felkeresnem, mire végre találtam valakit, aki mindent elmagyarázott és sikeresen beállította az értékeimet.

2013. okt. 19. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Utolsónak: A laborleletem már nincs nálam, de úgy értem rendben van, hogy minden t3,t4 határértéken belül volt, a szabad T3 és az anti TPO szintúgy. Tehát egyedül a TSH magas minden más érték normális. Nem voltam beteg a vizsgálatok alatt.
2013. okt. 19. 08:39
 9/9 A kérdező kommentje:
Ja és Pajzs komplex nevű vitamint szedek.
2013. okt. 19. 08:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!